Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman

Konut kredisi borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız kredi borcunu yeniden düzenlemeyle alakalı bilgileri inceleyebilirsiniz. Bankaların sunduğu ev kredisi borcunuzun ödeme düzenlemesiyle alakalı tüm bilgiler yazımızda.

Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman

Konut kredisi yapılandırma işlemimi gerçekleştiren kişiler birçok yararlar elde edebilmektedir. Aşağıda bu yapılandırmadan sonra elde edilen fırsatlar verilmektedir:

 • Konut kredisinin taksitlerinde azalma görülmektedir.
 • Refinansman (Yapılandırma) ile maliyet en aza inmektedir.
 • Düşük faiz oranlarından yararlanılabilmektedir.

Konut kredisi yapılandırma işleminde başka bankalar da tercih edilebilmektedir. Fakat bunun için erken kapama cezasının tahsilâtı yapılmalıdır. Bunun yanı sıra müşterisi olunan bankalardan daha yüksek bir miktarda konut kredisi yapılandırılması yapılabilmektedir.

Kredi Yapılandırmasının Yapılışı

Bu işlem aşağıda verilen sebeplerden dolayı yapılabilmektedir:

 • Piyasada faiz oranlarının düşmesinin ardından kredi faiz oranının düşürülmesi amacıyla refinansman yapılabilmektedir.
 • Ödenmeyen kredi veya kredi kartı borçlarını düzenli bir şekilde ödemesinin yapılabilmesi için refinansman işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Faiz düşüş zamanında konut kredisi yapılandırma işleminde bankalar kredileri tamamen kapanmış olarak göstererek yeni bir faiz oranı belirleyip kredi taksitlendirme işlemini yapmaktadır. Ödenemeyen kredi ve kredi kartı borçları için talep edilen refinansman işlemini yapmak için gelir belgesinin gösterildiği belge ile bankaya müracaat etmek gerekmektedir.  Banka kredi notunu göz önüne alarak bir sonuca varmaktadır. Bankanın olumlu sonucunun ilanından sonra ise borcun olduğu bankadan kredi çekilen miktar üzerinden ödenmesi gereken borç  kadar yeni banka para transferi yapmaktadır. Böylelikle yeni banka bütün borçları üstlenmiş olmaktadır.

Borç Transferi Yapan Bankalar

Bankalar her konuda olduğu gibi borç transferi konusunda da müşterilerine birçok avantajlar sunmaya devam etmektedir. Borç transferi yapan bankalar aşağıda listelenmektedir:

 • Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • ING Bank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Vakıfbank
Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma
Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma (4 YIL VADELİ)

Kredi borcu yapılandırma 2020 yılında da yapılmakta olan bir işlemdir ve birçok banka yapılandırma işlemini desteklemektedir. Bankalara olan borçların birikmesi ve ödenemeyecek duruma gelmesi nedeni…

İlgili İçerik

Kredi Yeniden Yapılandırmada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi yapılandırma işleminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar aşağıda yer almaktadır:

 • Kredi yapılandırması yapılmadan önce en uygun zaman dilimin seçilmesi gerekilmektedir.
 • Ödenecek tutar ile faiz oranı belirlenip aylık taksitlendirme hesapları yapılmalıdır.
 • Bankaların %0.20 oranında erken kredi kapatma ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Konut Kredileri Nasıl Yapılandırılır?

Konut kredileri yapılandırma işlemlerinin belli prosedürleri bulunmaktadır. Konut kredisi hem müşterisi olunan bankalardan hem de tercih edilen herhangi bir bankalardan da yapılabilmektedir. Ancak başka bankalardan yapılan konut kredisi yapılandırma işleminden müşterilerden belli bir miktar erken kapama cezası ücreti talep edilmektedir.  Ekstra ücretler ve erken kapama ücreti ödendikten sonra bankanın belirlediği faiz oranını ele alınıp ödenecek tutar ile beraber bir hesaplama yapılarak işlemler kolaylıkla gerçekleşmektedir.

Konut Kredisi Yapılandırması Yapan Bankalar

 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Şekerbank
 • Vakıfbank

Bu refinansman işlemini yapan bankalar yukarıda sıralanmıştır.

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma

Akbank ile konut kredisi yapılandırma işlemi müşteriler tarafından talep edilmektedir. Akbank ile ödenemeyen kredi borçlarının düzenli bir şekilde ödenmesini sağlamak ve taksit ödemelerini arttırmak için yapılandırma işlemi müracaatında bulunulabilinmektedir. Yani Akbank ile aylık 1500 TL olan konut kredi tahsilâtını 2500 TL’ye yükselterek kısa sürede ödeme işleminin bitmesi ve faizlerin en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Akbank refinansman başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar Akbank’ın şubelerine giderek Akbank müşteri temsilcisiyle beraber yeni ödeme miktarı ve faiz oranı hesaplamaları yapılıp refinansman işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ödenemeyen konut kredisi borçlarının düzenli olarak ödenebilmesi ve taksitlerin düşürülmesi için Türkiye İş Bankası konut kredisi yapılandırma desteği sayesinde vatandaşlar rahata kavuşmaktadır. Türkiye İş Bankası yapılandırma işleminde faiz belirlerken piyasadaki faiz oranlarını göz önüne almaktadır. Aşağıda Türkiye İş Bankası müracaatta bulunurken kullanılan kanallar verilmektedir:

 • Müşteri Hizmetleri: 0850 727 0 724 numaralı Türkiye İş Bankası müşteri destek hattı aranılarak refinansman hakkında bilgi alınabilmekte ve başvurular bankaya telefon aracılığıyla iletilebilinmektedir.
 • Banka Şubesinden: Yapılandırma işlemi için Türkiye İş Bankası şubesine gidilerek başvuruda bulunulup müşteri temsilcisi ile beraber yeni ödenecek tutar, faiz oranlarıyla beraber hesaplanarak refinansman işlemi gerçekleştirilmektedir.

TEB Konut Kredisi Yapılandırma

Kredi borçlarının ödenmesinde zorlanılması ve faiz oranlarının düşmesinden yararlanılmak istenilmesi durumunda TEB konut kredisi yapılandırma münacatında bulunulmaktadır. TEB kredi refinansmanı için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar bulundukları yerde TEB’ in en yakın şubesine giderek müracaat işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca 0850 200 0 666 numaralı TEB müşteri hizmetleri hattını arayarak da konut kredisi hakkında bilgiler alınmakta ve başvuru talebi bankaya iletilmektedir. TEB konut kredisi faiz oranını %1.36 olarak belirlemektedir. Bu faiz oranıyla beraber ödenecek ekstra ücretler hesaplanarak yeni kredi ödeme miktarı belirlenebilmektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Garanti Bankası, müşterilerin kredi borçlarını ödeme aşamasında zorlanmaları durumunda yeni fırsatlar ortaya koymaktadır. Garanti Bankası ile yeniden konut kredisi yapılandırma işlemi yapılarak düşük faiz imkânıyla beraber müşterilerin bütçelerine göre ödemeleri gereken konut kredisi borçları hesaplanmaktadır. Genellikle faiz oranları ürünün türüne, kalan taksitlere ve ödeme miktarına dikkat edilerek belirlenmektedir. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranını %1.65 olarak uygulamaktadır. Garanti Bankası’nın düşük faiz imkânıyla beraber şubeye giderek veya Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak refinansman işlemi için başvurular rahatlıkla gerçekleştirilebilinmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Yapı Kredi Bankası konut kredisi yapılandırma işlemi müşterilerin maddi yönden yaşadıkları problemlere çözüm bulmak ve kişilerin hukuki ve icra işlemleriyle karşılaşmalarını engellemek amacıyla vatandaşlara sunulan en güzel avantajların başında gelmektedir. Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranını %1.59 olarak uygulamaktadır. Yapı Kredi konut kredisi borcunu aylık olarak ödemek yerine ara ara ödemeler şeklinde yapılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın yapılandırma işlemi için sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanmak isteyen herkes Yapı Kredi müşteri hizmetleri arayabilmekte ve refinansman başvurusunda bulunmak yapmak isteyen vatandaşlar Yapı Kredi Bankası’nın en yakın şubesine giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Şekerbank Konut Kredisi Yapılandırma

Kredi taksitlerini azaltmak ve kredi borçlarını aylık olarak düzenli bir şekilde ödenmesini sağlamak için Şekerbank konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunulabilinmektedir. Şekerbank refinansman başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar Şekerbank’ın şubesine giderek müşteri temsilcisi tarafından istenilen belgeleri toplayıp başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Başvuru işlemi onaylandıktan sonra bankanın belirlemiş olduğu yeni faiz oranıyla beraber bütçeye uygun olarak yeniden konut kredisi ödeme miktarı belirlenmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank diğer bankalara göre düşük faiz oranlarına sahip olduğu için refinansmanda en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Vakıfbank konut kredisi yapılandırma müracaatında bulunmak için Vakıfbank’ın en yakın şubesine gidilmesi gerekilmektedir. Şubede müşteri temsilcisiyle birlikte bankanın belirlemiş olduğu yeni düşük faiz oranını ele alarak yeniden bir konut kredisi ödeme planı oluşturulmaktadır. Oluşturulan yeni ödemenin ardından bankanın yasal olarak almak zorunda olduğu erken kredi kapatma cezası ücreti ödendikten sonra yapılandırma başvurusu tamamlanarak yeni ödeme planı elde edilmektedir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. mustafa dedi ki:

  1.49 konut kredisi cektım 100.000.tl suan faiz oranları düştü 0.99 bankalardan yapılandırma istiyoruz

 2. süleyman şahin dedi ki:

  2015 yılında 1.13 faizle 100.000.00 TL. konut kredisi çektim.2291.00 TL. taksit ödemekteyim. yapılandırma durumum olabilirmi.

 3. süleyman şahin dedi ki:

  2015 yılında 1.13 faizle 100.000.00 TL. konut kredisi kullandım. 2291.00 TL. taksit ödemekteyim yapılandırma durumum olabilirmi.

 4. murat dedi ki:

  Arkadaşlar izmit yada Gebzede dusuk faizle tasitan banka varmi yada dusuk faize gore Refinansman yapan banka varmi kredi puanim 1.13 ten cekmustim

 5. Arda dedi ki:

  Refarandum sonrası yapılandırma yapam var mı?

1 5 6 7