Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman

Konut kredisi borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız kredi borcunu yeniden düzenlemeyle alakalı bilgileri inceleyebilirsiniz. Bankaların sunduğu ev kredisi borcunuzun ödeme düzenlemesiyle alakalı tüm bilgiler yazımızda.

Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman

Konut kredisi yapılandırma işlemimi gerçekleştiren kişiler birçok yararlar elde edebilmektedir. Aşağıda konut kredisi yapılandırmadan sonra elde edilen fırsatlar verilmektedir:

 • Konut kredisinin taksitlerinde azalma görülmektedir.
 • Konut kredisi yapılandırma maliyet en aza inmektedir.
 • Düşük faiz oranlarından yararlanılabilmektedir.

Konut kredisi yapılandırma işleminde başka bankalar da tercih edilebilmektedir. Fakat bunun için erken kapama cezasının tahsilâtı yapılmalıdır. Bunun yanı sıra müşterisi olunan bankalardan daha yüksek bir miktarda konut kredisi yapılandırılması yapılabilmektedir.

Kredi Yapılandırmasının Yapılışı

Kredi yapılandırılması aşağıda verilen sebeplerden dolayı yapılabilmektedir:

 • Piyasada faiz oranlarının düşmesinin ardından kredi faiz oranının düşürülmesi amacıyla yapılandırma yapılabilmektedir.
 • Ödenmeyen kredi veya kredi kartı borçlarını düzenli bir şekilde ödemesinin yapılabilmesi için yapılandırma işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Faiz düşüş zamanında kredi yapılandırma işleminde bankalar kredileri tamamen kapanmış olarak göstererek yeni bir faiz oranı belirleyip kredi taksitlendirme işlemini yapmaktadır. Ödenemeyen kredi ve kredi kartı borçları için talep edilen yapılandırma işlemini yapmak için gelir belgesinin gösterildiği belge ile bankaya müracaat etmek gerekmektedir.  Banka kredi notunu göz önüne alarak bir sonuca varmaktadır. Bankanın olumlu sonucunun ilanından sonra ise borcun olduğu bankadan kredi çekilen miktar üzerinden ödenmesi gereken borç  kadar yeni banka para transferi yapmaktadır. Böylelikle yeni banka bütün borçları üstlenmiş olmaktadır.

Borç Transferi Yapan Bankalar

Bankalar her konuda olduğu gibi borç transferi konusunda da müşterilerine birçok avantajlar sunmaya devam etmektedir. Borç transferi yapan bankalar aşağıda listelenmektedir:

 • Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • ING Bank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Vakıfbank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma (4 YIL VADELİ)

Kredi Yeniden Yapılandırmada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi yapılandırma işleminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar aşağıda yer almaktadır:

 • Kredi yapılandırması yapılmadan önce en uygun zaman dilimin seçilmesi gerekilmektedir.
 • Ödenecek tutar ile faiz oranı belirlenip aylık taksitlendirme hesapları yapılmalıdır.
 • Bankaların %0.20 oranında erken kredi kapatma ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Konut Kredileri Nasıl Yapılandırılır?

Konut kredileri yapılandırma işlemlerinin belli prosedürleri bulunmaktadır. Konut kredisi hem müşterisi olunan bankalardan hem de tercih edilen herhangi bir bankalardan da yapılabilmektedir. Ancak başka bankalardan yapılan konut kredisi yapılandırma işleminden müşterilerden belli bir miktar erken kapama cezası ücreti talep edilmektedir.  Ekstra ücretler ve erken kapama ücreti ödendikten sonra bankanın belirlediği faiz oranını ele alınıp ödenecek tutar ile beraber bir hesaplama yapılarak işlemler kolaylıkla gerçekleşmektedir.

Konut Kredisi Yapılandırması Yapan Bankalar

Konut kredisi yapılandırmasını gerçekleştiren bankalar aşağıda sıralanmaktadır:

 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Şekerbank
 • Vakıfbank
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut kredisi yapılandırma ve faiz düşürme

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma

Akbank ile konut kredisi yapılandırma işlemi müşteriler tarafından talep edilmektedir. Akbank ile ödenemeyen kredi borçlarının düzenli bir şekilde ödenmesini sağlamak ve taksit ödemelerini arttırmak için konut kredisi yapılandırma işlemi müracaatında bulunulabilinmektedir. Yani Akbank ile aylık 1500 TL olan konut kredi tahsilâtını 2500 TL’ye yükselterek kısa sürede ödeme işleminin bitmesi ve faizlerin en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Akbank konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar Akbank’ın şubelerine giderek Akbank müşteri temsilcisiyle beraber yeni ödeme miktarı ve faiz oranı hesaplamaları yapılıp yapılandırma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ödenemeyen konut kredisi borçlarının düzenli olarak ödenebilmesi ve taksitlerin düşürülmesi için Türkiye İş Bankası konut kredisi yapılandırma desteği sayesinde vatandaşlar rahata kavuşmaktadır. Türkiye İş Bankası konut kredisi yapılandırma işleminde faiz belirlerken piyasadaki faiz oranlarını göz önüne almaktadır. Aşağıda Türkiye İş Bankası konut kredisi yapılandırma müracaatında bulunurken kullanılan kanallar verilmektedir:

 • Müşteri Hizmetleri: 0850 727 0 724 numaralı Türkiye İş Bankası müşteri destek hattı aranılarak konut kredisi yapılandırması hakkında bilgi alınabilmekte ve başvurular bankaya telefon aracılığıyla iletilebilinmektedir.
 • Banka Şubesinden: Konut kredisi yapılandırma işlemi için Türkiye İş Bankası şubesine gidilerek başvuruda bulunulup müşteri temsilcisi ile beraber yeni ödenecek tutar, faiz oranlarıyla beraber hesaplanarak konut kredisi yapılandırma işlemi gerçekleştirilmektedir.

TEB Konut Kredisi Yapılandırma

Kredi borçlarının ödenmesinde zorlanılması ve faiz oranlarının düşmesinden yararlanılmak istenilmesi durumunda TEB konut kredisi yapılandırma münacatında bulunulmaktadır. TEB konut kredisi yapılandırma için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar bulundukları yerde TEB’ in en yakın şubesine giderek müracaat işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca 0850 200 0 666 numaralı TEB müşteri hizmetleri hattını arayarak da konut kredisi hakkında bilgiler alınmakta ve başvuru talebi bankaya iletilmektedir. TEB konut kredisi faiz oranını %1.36 olarak belirlemektedir. Bu faiz oranıyla beraber ödenecek ekstra ücretler hesaplanarak yeni kredi ödeme miktarı belirlenebilmektedir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Garanti Bankası, müşterilerin kredi borçlarını ödeme aşamasında zorlanmaları durumunda yeni fırsatlar ortaya koymaktadır. Garanti Bankası ile yeniden konut kredisi yapılandırma işlemi yapılarak düşük faiz imkânıyla beraber müşterilerin bütçelerine göre ödemeleri gereken konut kredisi borçları hesaplanmaktadır. Genellikle faiz oranları ürünün türüne, kalan taksitlere ve ödeme miktarına dikkat edilerek belirlenmektedir. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranını %1.65 olarak uygulamaktadır. Garanti Bankası’nın düşük faiz imkânıyla beraber şubeye giderek veya Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak konut kredisi yapılandırma işlemi için başvurular rahatlıkla gerçekleştirilebilinmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Yapı Kredi Bankası konut kredisi yapılandırma işlemi müşterilerin maddi yönden yaşadıkları problemlere çözüm bulmak ve kişilerin hukuki ve icra işlemleriyle karşılaşmalarını engellemek amacıyla vatandaşlara sunulan en güzel avantajların başında gelmektedir. Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranını %1.59 olarak uygulamaktadır. Yapı Kredi konut kredisi borcunu aylık olarak ödemek yerine ara ara ödemeler şeklinde yapılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın konut kredisi yapılandırma işlemi için sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanmak isteyen herkes Yapı Kredi müşteri hizmetleri arayabilmekte ve konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunmak yapmak isteyen vatandaşlar Yapı Kredi Bankası’nın en yakın şubesine giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Şekerbank Konut Kredisi Yapılandırma

Kredi taksitlerini azaltmak ve kredi borçlarını aylık olarak düzenli bir şekilde ödenmesini sağlamak için Şekerbank konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunulabilinmektedir. Şekerbank konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar Şekerbank’ın şubesine giderek müşteri temsilcisi tarafından istenilen belgeleri toplayıp başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Başvuru işlemi onaylandıktan sonra bankanın belirlemiş olduğu yeni faiz oranıyla beraber bütçeye uygun olarak yeniden konut kredisi ödeme miktarı belirlenmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank diğer bankalara göre düşük faiz oranlarına sahip olduğu için konut kredisi yapılandırmada en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Vakıfbank konut kredisi yapılandırma müracaatında bulunmak için Vakıfbank’ın en yakın şubesine gidilmesi gerekilmektedir. Şubede müşteri temsilcisiyle birlikte bankanın belirlemiş olduğu yeni düşük faiz oranını ele alarak yeniden bir konut kredisi ödeme planı oluşturulmaktadır. Oluşturulan yeni ödemenin ardından bankanın yasal olarak almak zorunda olduğu erken kredi kapatma cezası ücreti ödendikten sonra konut kredisi yapılandırma başvurusu tamamlanarak yeni ödeme planı elde edilmektedir.


YORUMLAR

 1. süleyman şahin dedi ki:

  2015 yılında 1.13 faizle 100.000.00 TL. konut kredisi çektim.2291.00 TL. taksit ödemekteyim. yapılandırma durumum olabilirmi.

 2. süleyman şahin dedi ki:

  2015 yılında 1.13 faizle 100.000.00 TL. konut kredisi kullandım. 2291.00 TL. taksit ödemekteyim yapılandırma durumum olabilirmi.

 3. murat dedi ki:

  Arkadaşlar izmit yada Gebzede dusuk faizle tasitan banka varmi yada dusuk faize gore Refinansman yapan banka varmi kredi puanim 1.13 ten cekmustim

 4. Arda dedi ki:

  Refarandum sonrası yapılandırma yapam var mı?

 5. Ayhan dedi ki:

  Ben yapikrediden 1.13 ten çektim 1.5 yıl önce verirken yapılandırma olur söyle olur böyle olur diyip resmen teşvik edip kandiriyorlar aradan 1.5 sene geçti hala faiz oranları 90 küsür üstünde.ama yeni çekenler 80 oranında veriyorlar adaletsizlik bu.ne yani yeni müşteri memnuniyeti önemli de eski musteri memnuniyeti önemli değilmi bumu mantık. Tavsiyem yapikrediden uzak durun.

 6. Soner dedi ki:

  İki aydır konut kredimi ödeyemiyorum bu durumda kredimi yapılandırabilecek bildiğiniz bankalar hangileridir bilgi verirseniz sevinirim

 7. Arda dedi ki:

  Icbc masraf 2300 hayat sigorta dahil mi

  1. NAİL dedi ki:

   dahil kardeş. toplam masraf 2300

 8. Erdoğan dedi ki:

  Arkadaşlar 05/04/2016 tarihinde Finansbank’tan 124000 TL konut kredisi çektim.(Vade120 ay)Şuan yapılandırma için başvurdum.1.06 dan diyorlar.Şuan en uygun kredi faiz oranına sahip Ziraat a başvurdum kredi transferi için.Onlarda 1.07 diyorlar.Bu yüzden bir karım olmuyor.Yeni kredi alanlara 0.88 faiz oranı ile konut kredisi veriyorlar.Düşük faizli devlet bankaları varken başka bankalardan yüksek faizli konut kredisi çekmeyin bence.Benim kredi çektiğimde bütün bankaların faiz oranları çok yüksekti.

  1. NAİL dedi ki:

   ICBC BANK 2300 MASRAF İSTİYOR VE 0,95 TEN YAPIYOR BİLGİN OLSUN

 9. Arda dedi ki:

  Qnb finansbank 0.95 den yapılandırma yapıyor. Hayat sigortası için 4700tl istiyor
  Hayat sigorta zorunlu mu ?

 10. ard dedi ki:

  0,89 faiz oranı çok iyiydi 0,95 e yaptıgın zaman epey zararın olmustur.

  sigorta ile masraf ne kadar cıkabilir ki en fazla 4 bin olsun 5 bin olsun.

  oran cok iyi 0,89 0,95 aradaki farktan fazla mı dosya masrafı alacak

 11. nazım dedi ki:

  taşıma için başvuru tarihi tam olarak 06/03’2017 işlem tarihi 14/03/2017

 12. nazım dedi ki:

  menemen şubesine taşıdım 0.95 oranla ama banka sürelerini tek tek arayıp bilgi alın çünkü şubeye göre de hepsinin oranları değişiyor

 13. deniz dedi ki:

  nazim arkadas finansbank hangisi çiğlidekimi tasidin ne zaman bende dusunuyom

 14. nazım dedi ki:

  İng bank gizliden yapılandırma yapıyor kredisinı ödemede zorluk çekenlere ve internette faiz oranları en düşük 1.12 fakat kişiye göre kredi veriyorlar bana 1.18 e verdiler arkadaşıma 1.09 dan verdiler böyle ayrımcılık da yapıyorlar

 15. nazım dedi ki:

  0.89 dan Akbank Çiğli İzmir şubesi yapılandırma yapıyordu Ocak ayında yalnız masraf ve sigorta maliyeti çok yüksekti yapamadım. Mart ayında 0.95 e Finansbank a taşıdım 1850 tl erken kapama bedeli dahil tüm toplam masraf 4500 tl ye mal oldu başka da şu anda 1.00 in altında yapılandırma yapan banka bulamadım nerede ise bütün bankaya sordum bi de şubeye göre faiz oranları değişiyor ve bankalar kredisinı ödeyemeyen kişilere yapılandırma yapıyorlar gizliden bilginiz olsun özellikle ing

 16. Realistmen dedi ki:

  Güncel oranlar tüm bankaların yeniden yapılandırma oranı 1.10 arkadaslar hepsi anlaşmışlar.. Devlet bankaları dahi dilini yutuyor….

 17. celal dedi ki:

  Karamürsel isminli arkadaş yapılandirma mı yaptın yoksa yeni kredimi cektin

 18. RIDVAN dedi ki:

  6 Ay önce 1.12 orandan garanti bankasında kredi çektim şimdi yapılandırma için alanya akbak şubesine ittiğim zaman 1.09 diyor bölgeden bölgeye değişiyormu oranlar.

 19. Hüseyin dedi ki:

  Akbank 0.79 a düştü demişler bankaya gittim.0.98 den yapıyoruz diye cevap aldım.Ben 1.13 ten cektim bana pek bi faydası olmuyor.

 20. Ahmet dedi ki:

  Karamürsel kardeşim bu oran güncel oran mı sen sordun mu ya da yapılandırdın mı acaba?

 21. Levent dedi ki:

  Merhabalar bugünlerde yapılandıran var mı? Akbank yada diğer bankalardan ? Yeni okudum burayı, 1.10 larin altında yapılandırma yada transfer olmuyor diye biliyorum.

 22. Karamürsel dedi ki:

  Arkadaşlar akbank 079a kadar düştü bilginize

 23. Ahmet dedi ki:

  17.02.2017 tarihinden itibaren yapılandırma yapanlar oranları ve bankaları yazarsa iyi olur. Bende yapılanadıracağım ama geçen ki düşüşleri kaçırdım. Akbank şimdi 0.95 lerr yükseltmiş.

 24. H.İBRAHİM.KILIÇ dedi ki:

  2017 yılı HALK BANK konut kredisi ne zaman başlıyor ? Bankadan olumlu bir cevap vermiyorlar.

 25. arda dedi ki:

  Arkadaslar yapılandırma yaptığınız oranları paylaşırmısınız
  Akbank da oranlar sürekli değişiyor!!

 26. necmiye dedi ki:

  merhaba ,
  Konut kredisine hayat sigortası zorunlu koşup yaptırsalar dahi (buna ihtiyaç kredisin de dahil) sigorta yapıldıktan 30 gün içinde cayma hakkımız var . İptal edilmesi ile ilgili şubeye başvuruyorsunuz iptal etmezse tüketici hakem heyetine 30gün içinde başvurduğunuz takdirde kesintisiz iade yapılıyor. Hayat sigortaları zorunlu değildir herhangi yasal bir dayanağı yoktur.

 27. Burak dedi ki:

  Arkadaşlar bende akbanktan 1.10 oranla kredi çektim 9 yıl için ödemeyi artırıp 5 yila dusurcem ama faiz oranını degistirmiyolar anakaradan yapılandırma yapabilen varsa hangi şube olduğunu belirtsin bizde faydalanalim TSK simdiden

 28. Mustafa dedi ki:

  Arkadaşlar ben Akbank tan 1.09 ile konut kredisi kullandım . Acaba bu orana yapılandırma yaptıran varsa bilgi rica ediyorum. Çektiğim krediyi kapatmanın yolunu arıyorum.Yapılandırmanın Yolunu tarif edenlere ve bilgi paylaşımını yapanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

 29. FATİH dedi ki:

  arkadaşlar 0,90 la ankarada akbank subesine taşıdım 1500 civarı masraf olur bunun sadece 750 lesine cepten ödüyorsun hayat sigortasını dışarda kendim yaptırdım 10 yıllık 900 tl başka bir masraf yok.kazancınız oluyorsa hemen başvurun derim

  1. arda dedi ki:

   hayat sigortasını nerden yaptırdınız krediniz ne kadar idi

 30. kemal dedi ki:

  akbank esenyurt carsı subesı tasıma ıslemlerıne basladım expertız dun geldı haber beklıyorum 0,90 ile 0,93 arası oranlar tasımak ısteyen arkadaslar bılgınız olsun.

 31. Mehmet AKYÜZ dedi ki:

  Bende Vakıfbanktan 1.13 oranla kredi kullandım. Şuan ana borcum 88000 TL yapılandırma yapmak istiyorum. Ilgilenen banka varsa mail adresime irtibata geçebilirsiniz

 32. celal dedi ki:

  izmit sanayi Şubesi akbank yapılandırma yapıyor.750 expertiz, dosya masrafı krediye gore değişiyor.sigortada 400 civarında yıllık.

 33. Neslihan dedi ki:

  Akbank tan yapılandırma yaptım veya kredimi taşıdım diyen arkadaşlar, mümkünse hangi şube olduğunu yazar mısınız? Hepimiz aynı dertten muzdaribiz, yoksa evi satmak zorunda kalacağız 🙁

 34. Mustafa dedi ki:

  Mehmet bey bi konussak su yapilandirma isini bende gecicem de akbanka

 35. Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar akbank yapılandırma yapıyor tamamda bu 700 tl sigorta ücretini hersene alıyormuş diye duydum doğrumu bu?

 36. Davut dedi ki:

  Merhaba bende kredi çektim hala bekliyoruz ki yapılandırma imkanımız olsun bizde bu sıkıntıdan kurtulalım yenisi eskisi mı var kredi çekmeknin ben de ziraat bankasından çektim fazı 1.10 dan çektim suanki yapılandırma yapılıyor 1.9 a neden böyle bi durumdayiz yetkili kişilere sesleniyorum bizim bu hakkimizi kim savunacak kaç milyon insan bu durumdan yaralı kulak verin ilginize teşekkür ederim..

 37. Yusuf dedi ki:

  Bende denız bank tan 10 yıllık 1.14 kredı çektım.yapolandırma yapmıyorlar. Borde baika nankalar 0.88 kadar duşmüs ama denoz yıne 1.14 anlayamadım bu nasoş iş

 38. Hüseyin dedi ki:

  Arkadaşlar Ak bankası 089 dan yapılan dirma yapıyor

 39. Sedat58 dedi ki:

  Bende konut kredisi çektim cekerken üstüne başa başa dedim krediler düştüğün de yapılandırma olacak dimi dedim evet dediler kesin olur dediler hala ses yok kamuoyu oluşturalım bukadar mağdur var ben 15 gün ile kaçırdım hatta geri vereyim dedim musteri temsilcisi oyladı düşer zaten dedi ama hala yapılandırma olacak s

 40. Ozkan dedi ki:

  Yıldıray bey bende akbank tan aldım krediyi, yapılandırma içinde başvurdum fakat 0,90 dan yapmıyorlar yapılandırmayı, siz hangi şubeden yaptınız

 41. Celal dedi ki:

  Akbank 700 tl ekspertiz ücreti ve dosya masrafı istiyor.sigortasıda diğerlerinden biraz pahalı ama yinede uzun vadade hesaplı çıkıyor. Uğrayınızderim

 42. Celal dedi ki:

  Bankaları bu gün tekrar gezdim.Akbank yapılandırma yapıyor 0,89 0.90 Gibi oranlardan özel banka olmasına rağmen devlet bankaları yapmıyor çok ilginç . sayın Cumhurbaşkanımızın çağrı ve talimatlarına özel bankalar uymaya çalışırken devlet bankaları neden uymuyor düşündürücü

 43. murat dedi ki:

  Akbank tan 1.08 den çektim konut kredisini yapılandırmak istedim çeşitli bahaneler yapmadılar tek çarem başka bankaya taşımak olucak.

 44. MEHMET dedi ki:

  AKBANK A TAŞIYINIZ 0,89 DAN YAPILANDIRDIM

 45. celal dedi ki:

  bende konut kredidi mağdurlarındanim.bankalar yapılandırma yapmiyor banka banka gezdim.bimere cimere bddk ya defalarca yazdım cevap aynı. biz devlet olarak 2008/2010 yıllarındaki aldigimiz kanunlarla bankalara herseyi devrettik biz talimat veremeyiz.seklinde cevaplar

  1. caner dedi ki:

   insan değillerde ondan birgün batarlar iş işten geçer beter olsunlar bunlara hiç acımayacaksın şuan faiz 0.91 yapılandırma yapınca 1.03 zaten 1.08 ile çektim

  2. yıldıray dedi ki:

   akbank yapıyor kardeşim 0,90 dan ben tasıdım

   1. Özgür Özsoy dedi ki:

    Merhaba,

    Hangi şubeden yaptınız acaba, ben de yapayım. Teşekkürler.

 46. Mevlüt Yılmaz dedi ki:

  Biz krediye muhtaç edilmiş insanlarız. Biliyoruz ki tasarruf yaparak ev araba alamayız kredi ile 5-10 yılımızı peşinen satar iki katını öder alırız. Bu işleri yöneten yönlendiren tuzu kuru kesim zaten bu rezilliği şu anda biliyor belkide ama bankalara yol verme parasını da bizim gibi aldatılan insanların ödedikleri fazla faizden almışlardır da ses çıkarmıyorlardır. Satıp kurtulayım diyorum bu kandırılmıştık duygusundan evden soğudum. Umarım bu işte parmağı olanlar da Birgün çaresiz hastalıklara yakalanır ne ölür ne yaşar hayattan soğur ve yaşattıklarından daha büyük ızdıraplar çekerler

 47. yılmaz kurt dedi ki:

  bende garantiden 65 bin tl çektim geri ödemem 114 bin tl ve yapılandırmak istedim herdefasında ret werdiler napabilirim

  1. yıldıray dedi ki:

   ben garabtıden 1.18 den cekmıstım 0,90 dan akbanka tasıdım

 48. FATİH dedi ki:

  finanbank 0,95 yapılandırıyor.bilginize.

 49. Sami dedi ki:

  Değerli arkadaşlar Cumhurbaşkanlığı BİMER sayfalarına şikayetinizi yazın. Red cevap gelse dahi tekrar yazın. Kamuoyu oluşturmalıyız. Başka yolu yok ne yazıkki.

 50. Kemal Aydın dedi ki:

  Değerli Arkadaşlar,
  Başvurular dilekçe ile olmak zorunda değil, dilekçe bankanın red cevabını belgeleyerek ilgili mercilere şikayet edebilmeniz için gerekli. Zira yazılı talebe yazılı cevap vermek zorunluluğu var. Aksi taktirde, bize gelip böyle bir talepte bulunmadılar, yoksa hemen yapardık derler.
  Şunu da unutmayın, illa ki aynı bankada yapılandırma yapmak zorunda değilsiniz, Garantiden çektiğinizi o yapılandırmak istemeyecektir, bu durumda başka bankaya gidin hemen yapılandırırlar. Kanunda belirtildiği gibi kalan anaparanın azami %2’si kadar bir kapama bedeli ödemeniz gerekecektir. Teknik olarak ilk bankaya kalan anapara borcunuz ile kapama bedeli olan tutar kadar yeni bir kredi kullanmış olursunuz. Burda dikkat edilmesi gereken, henüz birkaç taksidi ödenmiş bir kredide anapara borcu çok az bir miktar azalmış olacağından bir de üzerine kapama bedeli ve başka bankaysa bir de yeni dosya masrafı daha büyük bir borcun altına mı girmiş oluyorum demeden iyi bir hesaplama yapılması gerektiğidir.

 51. Kemal Aydın dedi ki:

  Değerli Arkadaşlar,

  Bir başka husus ta, bu düzenlemenin esas nedeni yeni kredi kullanacakları cesaretlendirmek değil zaten. Amaç mevcut piyasa koşullarında kredi ödeme güçlüğü çeken vatandaşlara kolaylık sağlamak.
  Ayrıca bir arkadaşımız eskiden yapılandırma şansı vardı ama bu düzenleme nedeniyle yok gibi bir cevap almış. Şunu belirtmekte fayda var, kanunen ya da resmen yapılmış hiç bir değişiklik Yok, tamamiyle C.B. nın bankalara uyarı ve paylama niteliğindeki sözlü telkini var. yani eskiden nasıl idiyse, şimdi de aynı şartlar geçerli. Soruyorum, eğer faizler düştüğünde kullanamayacaksanız, yeniden yapılandırma hakkınızı ne zaman kullanacaksınız ? Faizler yükseldiğinde mi ?

 52. Kemal Aydın dedi ki:

  Değerli Arkadaşlar, bankaların yeni faiz oranlarından yapılandırma yapması kanunen bir zorunluluktur. Ancak bütün personele geleni geri çevirin görevi verilmesi ticari bir yaklaşımdır. 100 kişi geri çevrilse, 10 tanesi kavga çıkarsa ve hakları verilse dahi 90 kişinin gasp edilen hakkını bir başarı olarak görüyorlar. Hatta daha ince bir rant söyleyeyim, 1 taksit bile oyalasalar, sizden fazladan 200-300 TL almış olacaklar. Çünkü yapılandırma geçmiş dönem taksitlerine tesir etmez. C.B.Erdoğan bizzat problem çıkaran banka veya personelin direkt olarak resmî herhangi bir daireye bildirilmesi durumunda bile hesabını soracağını söylerken bu kanundan hareketle konuşuyordu. Sözleşmede böyle bir metnin yer akmaması da hukuken herhangi bir eksiklik değildir, çünkü sözleşmeler üstü kanunlar var. Saygılar.

 53. Bahar usta dedi ki:

  Ben bugun vakifbanka gittim yapilandirma icin dilekce yazdim dilekcemi evrakta dahil bireysel musteri temsilcisi mudur yardimcisi ve mudur almadi ben israr ettim 3071 dilekce kanununa gore her dilekceye cevap vermek zorundasiniz dedim ancak yine alinmadi dilekceme olumlu olumsuz yanit verilmesini istedim mudur bana yapilanmanin yapilmadigini di!ekceme cevap olmadigini soyledi ret cevabi alip mahkemeye basvuracaktim mudur bana bosa ugrasma mahkemeyi kazansanizda bankanin yapilandirma islemini yapmayacagini soyledi

 54. Sezgin Sürül dedi ki:

  Arkadaşlar dilekçe ile başvuralım. Cevabı da dilekçe yoluyla isteyelim. O dilekçeyi tüketici haklar mahkemesine taşıyalım.

 55. İndirimli Faizler dedi ki:

  Ben de bugün Halk Bankasından çektiğim krediyi yapılandırmak için aradım ama aldığım cevap sizlerle aynı arkadaşlar. BU FAİZ ORANLARI YENİ KREDİ ÇEKECEKLER İÇİN GEÇERLİ. Bu nasıl bir anlayıştır nasıl olsa kazıkladık bağladık mı yani olay. Niye piyasanın üstünde faiz ödemeye zorlanıyoruz biz.

 56. sedat dedi ki:

  bankaların yapılandırma faizlerini yüksek tutmalarına kayıtsız kalan bu duruma ne zaman el atacak acaba.tefecilik yapıyor şuan banklar yenil 0,95 yapılandır 1,05 adaletmi bu nerede bu bddk????

 57. ali dedi ki:

  ziraat bankasından 100 bin tl 84 ay 1.09 faizle ocak 2016 kredi çektim.Yapılandırma için başvurdum siz yararlanamazsınız, yeni kredi çekenler için diye cevap aldım .
  Bu banka devlet bankası bu ne güzel ,iş nerde bu devlet anca açıklama yap icrat yokmu bu devlet bankaları sizleri sevmiyor.

 58. Derya dedi ki:

  Boyle bisey olamaz cekerken ne zamn isterseniz yapilandirma yapariz diyen banklar simdi ise bu oran yeni cekececekler icin diyor resmen allah bildigi gubi yapsin

 59. murat dedi ki:

  Konut kredisi yapilandrma istiyoruz ey ziraat bankası resmen tefecilik yapıyorsnz su an

 60. bunyamin kiris dedi ki:

  Finans banktan 1.07 ile konut kredisi kullandim 81000 tl geri odeme 150.500 tl kredi faizleri 0.90 a dustu bankaya gittigimde bu kredi orani yeni cekecekler icin size gecerli degil dediler bu bankalarin dolandiriciligina devlet ne zaman el atacak cekerken istediginiz zaman yapilandirma yapabilirsiniz diyenler maalesef kredi kullandirdiktan sonra hic orali olmuyorlar yaziklar olsun

 61. zeliha yıldırım dedi ki:

  konut kredisi çekerken istediğiniz kadar yapılandırabilirsiniz diyorlar ama faizler düştüğünde gidiyorsun bankaya yok diyor bu yeni alacak olanlar için peki biz bu ülkenin vatandaşı değilmiyiz

 62. Turkan dedi ki:

  Öyle şey olurmu kabul edilebilirmi, psikolojik anlaşma diye bir şey var. sözleşmede olmayan birşeyi sözleşmede varmış gibi onaylayıp sonrada kredi yapılandırma sözlşemede geçmiyor derlerse bunun hukuki sorumluluğu doğar. ozaman banka görevlisi krediyi verirken yalan soyleyerek kredi satmış ve açık açık sahtekarlık kandırma durumu ortaya çıkmış olmazmı. yanınızda mutlaka biri vardır. onuda şahit gösterip hkuki yol abaşvurulması gerekiyor. merak etme hakim de biliyordur bankanın kredi verirken yapılandırabilirsinizç dediğini. öyle şey olmaz. bende gidiyim ozaman ben krediyi ödemeyeceğim dedim bana yinede imzalattı kredi verdi ödemiyorum dersin?bankacı bunu nasıl ispatlayacak.?

 63. Konut kredisini yapılandırma nasıl yapılır dedi ki:

  Ev kredisi yapılandırma avantajlarından yararlanmak için banka şubesine gittim. Banka bana böyle bir yapılandırmanın olmadığı söyledi. Bende kendilerine krediyi çekerken böyle dememiştiniz dedim. Bankacı arkadaş bana kredi çektiğin zaman, faizler düştüğünde yapılandırma yapılabiliyordu, ancak şuan ki faiz düşümü sonrasında genel merkezden yapılandırma yapılmayacak dendi. Ben sizin kredinizi nasıl yapılandırabilirim dedi. Bir düşündüm adam doğru söylüyor. Hiç birimiz krediyi çekerken, sözleşmeyi açıpta ilerde faizler düşerse yapılandırma sözü almadık. Alan var mı arakadaşlar? Adam bana sözleşmeyi tek tek okuttu ve hiçbir maddesinde ilerde faizler düşerse banka yapılandırmaya mecburdur yazmıyor. Hanginiz okudunuz arkadaşlar? şimdi kim haksız? İsteyen istediği yere şikayet edebilir ancak kredi çekmeden önce, 40 sayfa evrağa imza atmadan önce biraz düşünmek gerekirdi.

 64. salih dedi ki:

  agustosta 60 bin konut kredisi cektim yapilandirma yapalandirma yapabilirmiyiz banka diyor yapmiyoruz ne yapmam lazim