KONUT EV FİNANSMANI

Kredi Borcu Devam Eden Evin Satılır mı? Aklınıza takılabilecek bütün soruları bu yazımızda detaylıca ele aldık.Size uygun seçenekleri inceleyerek borcu devam eden evinizi nasıl satabileceğiniz konusunda tüm tüyoları öğrenebilirsiniz.
26.06.2019
2020 senesiyle birlikte esnaf işçisi olan çiftçilerle birlikte emekli olan kişilere de faizsiz bir şekilde kredi verilmesinin planlanmasıyla emekli olan kişiler de bu fırsattan yararlanmak adına konuyu araştırmaktadır. Hükümet 2020 yılıyla birlikte öncelikli olarak işçi ve memur olan emeklilerine daha sonra da gençlere ve ardından da asgari ücretleri olan kişilere...
25.03.2019
Ev almak isteyen düşük gelirli vatandaşların hayalini kurduğu tek şey, uygun şartlarda ve bütçelerine göre oluşturulan imkânlar ile ev sahibi olmaktır. Şimdi size kira öder gibi ev sahibi olun dersek ve bunun nasıl olabileceği konusunda bilgi verirsek, eminiz ki milyonlarca vatandaşımız bizi can kulağı ile dinleyecektir. Çünkü bunu yapabilmek, hele...
13.03.2019
Ev ipotekli kredi veren bankalar 2023 yılı içerisinde teminatlı ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Yüksek miktarlardaki ihtiyaçlarda ya da kredi notunuzun düşük olması durumunda evinizi ipotek göstererek kredi kullanabileceğiniz bankaları yazımızdan inceleyebilirsiniz.
11.05.2017
Bilindiği üzere Konut Kredisi Masrafları can sıkıcıdır.Kiradan kurtulmak ve kendi evinin pencerelerini aralamak isteyen birçok insan mevcuttur. Peki, ev almak için yeterli ve uygun şartlara sahip misiniz? Genellikle 2019’un son zamanların da ev fiyatlarının pahalılaşması ve kredilerdeki faiz oranları ev hayallerinizi ertelemenize sebep olmuş olabilir. Yeteri kadar araştırma yapılmadan çekilen...
24.04.2017
Peşinatı olmayanlar için evin yüzde yüzüne konut kredisi veren bankalardan 5 farklı yöntemle parasız konut kredisi çekebilirsiniz. Bunun için 2020 yılında bankalara başvurmak gerekiyor. İşte peşin parası olmayana özel mortgage.
15.11.2016
Devlet destekli konut kredisi almak istiyorsanız başvuru yollarını, şartlarını, faiz oranları ve avantajlarını inceleyebilirsiniz. Devletin desteğiyle ev sahibi olmak istiyorsanız konu hakkındaki tüm ayrıntıları yazımızdan inceleyebilirsiniz.
01.10.2016
Yeni bir ev almak isteyen veya evini değiştirmek isteyen vatandaşlar için bazı bankalar düşük faiz oranı ve uzun vade imkânlarıyla beraber konut kredisi olanağı ortaya koymaktadır. Aşağıda en düşük faizli konut kredisi veren bankaların listesi verilmektedir: ONB Finansbank Denizbank Garanti Bankası Ziraat Bankası Türkiye Ekonomi Bankası Türkiye İş Bankası Yapı...
25.09.2016
Konut değerinin yüzde kaçına kredi alabileceğinizi merak ediyorsanız değer ile kredi oranlamasına dair bilgileri sizin için hazırladık. Ev kredisi kullanımında alabileceğiniz kredi miktarıyla alakalı detaylar yazımızda.
22.09.2016
T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, depreme ve fiziki koşullara karşı dayanıksız olan yapılarla ilgili aldığı kararla birlikte bu yapıların kentsel dönüşüm çalışması adıyla yeniden yapılandırılmasını zorunlu hale getirdi. Özellikle eski yapıların kentsel dönüşüme tabi tutulmasını isteyen bakanlık, bu çerçevede eski binalarda oturanlara önemli kolaylıklar sağladı.  T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’...
21.09.2016
2020 yılında konut kredisi faizlerinin düşüp düşmeyeceği ev sahibi olmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Ev kredisi faizlerindeki yükselişin konut satışlarını doğrudan etkilemesi birçok bankanın faiz indirimine gitmesine sebep oldu. Bu oranların ne seviyeye kadar çekileceği ve şuandaki en uygun konut kredisi faiz oranlarını yazımızda bulacaksınız.
18.09.2016
Konut kredisi nasıl çekilir? Ev almak, inşaat tamamlamak, konut inşaat ve mortgage kredisi çekmek isteyenlerin hazırlaması gereken evraklar ve belgeler, eksper hesaplaması ve adım adım mortgage haberimizde yer almaktadır.
08.09.2016
Ev almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar ve önemli hususlar hakkında detaylı bilgileri sizler için hazırladık. Konut sahibi olmak istediğinizde size rehber niteliğinde yardımcı olacak içeriğimizden tüm detayları öğrenebilirsiniz.
16.08.2016
Ekspertiz hesabıyla alakalı emsal, maliyet değerlendirme ve gayrimenkul fiyatı belirlenmesiyle alakalı tüm detayları yazımızda bulacaksınız.
11.06.2016
Gayrimenkul değerleme raporu nedir? Nasıl hazırlanır? Mevzuat gereğince, almak istediğiniz konut için bankanın kredi verebilmesini sağlayan, uzman kişiler tarafından evin piyasa değerinin tespitini sağlayan bir sistemdir. Halk arasında eksper raporu adıyla bilinmektedir. Bankalar, mevzuat nedeniyle, eksper değeri verilen bir evin değerleme raporlarını paylaşamazlar. Bu sebeple, ev almak isteyenler eksper raporu nedir,...
28.04.2016
Kredi borcu olanların ev kredisi çekip çekemeyecekleri borç miktarlarına, kredi puanlarına ve yükümlü oldukları kredi sayılarına bağlıdır. Konut kredisi çekmeniz gerekiyorsa ve kredi borcunuz varsa nasıl bir yol izlemeniz gerektiği yazımızda yer alıyor.
15.04.2016
Dosya masrafsız konut kredisi veren bankalar kredi miktarında yapılan kesintilerin en aza indirmek isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor. Hangi bankaların kredi dosya masrafı almadığını ve verdikleri kredinin özelliklerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.
26.02.2016
10 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar daha düşük miktarda ev kredisi ödemeniz için avantaj sağlıyor. 120 ay vadeyle uygun faiz oranlarıyla ödeyeceğiniz kredi sayesinde hayalinizdeki evin sahibi olmanın artık çok daha kolay.
16.02.2016
2020 yılında 15 yıl vadeli konut kredisi veren bankaların vadeli 20 yıl 240 aya uzatılacak. 180 ay 15 yıl vade seçeneği halen devam ederken konut kredisinde en uzun vade 20 yıl 240 ay olacak. İşte uzun vadeli mortgage ve ev kredileri..
10.02.2016
Evin yüzde yüzüne kredi veren bankalar aracılığıyla konut satın almak istediğinizde ev değerinin tamamına kredi kullanabilirsiniz. Konut kredisi ve mortgage hakkında detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilir, size en uygun bankayı tespit edebilirsiniz.
26.01.2016
Konut kredisi borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız kredi borcunu yeniden düzenlemeyle alakalı bilgileri inceleyebilirsiniz. Bankaların sunduğu ev kredisi borcunuzun ödeme düzenlemesiyle alakalı tüm bilgiler yazımızda.
08.01.2016