Kooperatif Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Kooperatif kredisi çekmek isteyen esnaf, sanatkar, çiftçiler için devlet destekli krediler ve yapı ve konut inşaat tamamlama kredisi şartları ve faiz oranları ile başvuru evrakları haberimizde.. Sizde inşaat tamamlamak için kredi çekmek istiyor iseniz, çözüm yenikrediler.com’da..

Kooperatif Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Bu yazımızda, esnaf kefalet ve tarım kooperatiflerine üye olanlar için faizsiz ve devlet destekli krediler ile özel bankalar tarafından verilen ÜYELERE ÖZEL kredi paketlerini inceleyeceğiz. Ayrıca özel amaçlar ile kurulmuş bina yapım ve inşaat kooperatiflerini de konumuza aldık. Eğer kooperatif üyesi değilseniz, yenikrediler.com isimli sitemizden, düşük faizli diğer konut ve otomobil finansman kredilerini inceleyebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyetinde Devlet tarafından kurulmuş olan kooperatifler 2 tanedir. Bunlar Tarım Kredi Kooperatifi ve Esnaf Kooperatifleridir. Her iki kooperatifte, üyelerine özel kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kooperatiflerden kredi çekmek için üye olmak, diğer üyelerin bir veya bir kaçının çekeceğiniz krediye muafakat göstermesi gerekmektedir.

Tarım kredi kooperatifi kredisi nasıl alınır?

Çekmek istediğiniz kredinin limitine göre Tarım Kredi Koop. ÇKS belgesi ve üyelik şartı ile beraber gayrimenkul ipoteği tesisi talebinde bulunabilir. Diğer üyeler kefil olmazlar ise Tarım Krediden tarım ve hayvancılık kredisi kullanmak oldukça zordur. Kısa vadeli, genel, tohumluk, hayvancılık ve orta vadeli gibi çeşitleri mevcuttur. 2014/7201 sayılı TBMM. kararına göre, %7,5 faiz oranına kadar ortaklara kredi verilir. Ödemeler genelde Ziraat Bankasınca yapılmaktadır.


Tarım ve Kredi Kooperatifinin kredi kullanımına ilişkin başvuru sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu
İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Türkiye’nin en istikrarlı ve başarılı bankalarından birisi olan İş Bankası, kredi başvuru sorgulama işlemleri için müşterilerine pek çok kanaldan destek veren oldukça başarılı bir bankadır.…

İlgili İçerik

TESKOMB esnaf kooperatif kredisi nasıl alınır şartları nelerdir?

Esnaf ve işyeri sahipleri için verilen kredilerdir. Bu desek diğer ismi ile KEFALET KREDİSİ olarak adlandırılır. Kefalet kooperatifi ve Halk Bankası arasında bir anlaşma vardır. Bu anlaşma protokolü dahilinde, esnafa ve sanatkarlar kredilendirilirler. Kredi şartları ise tek kooperatif üyesi olarak, sicile kayıtlı olan  üyeler bu krediden faydalanabilmektedir. Başvuru dilekçesi ile ortaklığa başvurulur ve 15 gün içinde sonuç alınmaktadır.


ESNAF VE KEFALET KOOPERATİFİ KREDİ SAYFASINA BURADAN ULAŞIN !


Konut ve Yapı Kooperatifi Kredisi Nasıl Alınır?

Yapı kooperatifleri 7 kişiden oluşur.
Ticaret siciline tescil işlemi yapıldıktan sonra tüzel kişilik sahibi olmaktadır.
Üyeler kooperatife bir dilekçe ile başvururlar ve kabul gördüğünde kooperatif üyesi olarak kabul edilirler.
Kooperatifler 1163 sayılı kanunla kurulular ve işleyişleri tamamen bu kanuna bağlıdır.

Sırada birkaç kişi bir araya gelerek kooperatif kuran ve bu iş birliği ile ev yapan kişiler için verilen devlet bankaları ve özel bankaların kredileri var. 😉 Hep birlikte inceleyelim.

Şekerbank inşaat ruhsatı olan kooperatiflere kredi veriyor

Şekerbank şubelerinden Belediye sınırları içerisinde bulunan Gayrimenkuller için konut kredisi alınabiliyor.  36 aya kadar vadeli verilen bu kredi için 5 yıl süre geçmemiş ruhsat, genel kurulun tam muvafakatı, rehin veya haciz işlemlerinin bulunmaması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta ise Şekerbank kooperatif kredisinin erken kapatılması durumunda, kapatma faizi uygulanıyor. Detayları bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank sarıpanjur  ve hızlı tamamlama kooperatif kredisi

Vakıfbank, Sarıpanjur ev finansmanı ile ev yapan kişilere destek sağlıyor. En düşük faiz ve vade avantajları, devlet bankası olan Vakıflar Bankasında ev yapan kişileri bekliyor. Ziraat bankası çiftçilere, halkbank esnaflara kredi verdiği gibi vakıfbank inşaat tamamlama ve yapı destekleri sağlıyor. Hızlı bitirme kredisi de denen bu kredi desteği için inşaatın tamamlanma seviyesi %20 ile %80 arasında olması gerekiyor. Bu kredide inşaat süresince kooperatif olarak sadece aylık faizler ödenecektir. İnşaat bittikten sonra ise, bankaya olan kredi borcu kooperatif üyelerine pay edilebilmektedir. Aynı zaman bu pay borçları Vakıfbank konut kredisi ile de ödenebilme imkanına sahiptir. Vakıfbank inşaat tamamlama kooperatif kredisi şartları ise İnşaatın kat irtifakı alması ve belediye sınırları içerisinde olmasıdır.

Eğer 15 yıl OYAK üyeliğiniz var ise, OYAK’ ın üyelerine özel konut edindirme fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Halkbank inşaat destek kooperatif kredisi

Halkbank ev yapmak için kooperatif kuran, inşaatı bitirebilmek için kredi çekmek isteyen tüzel kişiliklere, inşaat seviyesinin maksimum %70  seviyesinde olanlara, ev tamamlandığında eksper değerinin %80 seviyesine kadar kredi desteği sağlamaktadır. Vadesi maksimum 10 yıl olan kredi konut finansmanı gibi de değerlendirilebilmektedir. 650 Tl. eksper, 155 TL. ipotek ücreti alınmaktadır.  Bu sayfadan başvurabilirsiniz.

Evin Ziraatten inşaat tamamlama ve bitirme kredisi veriyor

İnşaatınız yarım kaldıysa, krediniz Ziraat bankası şubelerinde sizleri bekliyor. İnşaatınızın en az %70 seviyesini bitirmiş iseniz, 10 yıl vadeli kooperatif kredisini Ziraat Bankası şubelerinden çekebilirsiniz. 100.000 TL. kredi alan kişi bankaya %1,15 faiz oranı ile aylık 1.540,66 lira ödemesi gerekmektedir. Banka ayrıca çiftçilere özel ev kredisi, bireysel işyeri, ortak konut, iki yıl boyunca sadece faiz ödemeli, komisyonsuz ve transfer konut kredileri de vermektedir.

Evinizi tamamlamak için en düşük faizli, uygun kooperatif kredisi kullanabilir, bankalara gerek internet, gerek sms bankacılığı, gerekse şubelerden başvurabilirsiniz.

Devlet tarafından verilen diğer, teşvik, hibe, faizsiz kredi ve proje karşılığı desteklerden yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.