Kosgeb 50 bin Lira Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları Listesi

Kosgeb 50 bin Lira Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları Listesi ÖN ONAY işleminden sonra KOSGEB yetkililerince açıklanacak. Ön onay alan esnaflar anlaşmalı bankalara faizsiz kredi başvurusu yapabilecekler. Halkbank, Vakıfbank, Denizbank gibi bankalara yapılan başvurular 01 OCAK 2019 tarihine kadar değerlendirilecek ve listeler sonuçlar değerlendirme sonucunda açıklanacak.

Kosgeb 50 bin Lira Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları Listesi
A+
A-

Kosgeb 50 bin Lira Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları Listesi yayınlanmasına çok az bir süre kaldı. Şuan itibariyle tüm esnaflarımız 19 ARALIK 2016 tarihinden saat 09:00’dan itibaren başvuru yapmaya başladıkları KOSGEB faizsiz kredisi için geri sayıma geçtiler ve sonuç listelerinin, kredi almaya hak kazananların listesini ve sonuçlarını beklemeye başladılar. Kurum tarafından verilen bilgiye göre 19 ARALIK 2016 günü saat 09:00’da başlayan KOBİ kayıt ve başvuruları 21 ARALIK 2016 Çarşamba günü sona erecek ve sonuçlarının açıKlanması ÖN ONAY incelemesi neticesinde başlanacak.

Kosgeb 50 bin Lira Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları Listesi

Kosgeb faizsiz esnaf kredisi çekmek isteyenler KOBİ’lerden sadece 2 işlem yapılmasını istedi. Bunlardan bir tanesi VERİTABANINA KAYIT, diğeri ise KOBİ BEYANNAME DOLDURULMASI işlemi idi. Her iki işlem içinde kosgeb tarafından herhangi bir ücret alınmadığı gibi, internet ortamında online olarak dakikalar içerisinde KOSGEB KOBİ kaydı ve Kosgeb kobi beyannamesi doldurma işlemi yapılabiliyor idi.

Kosgeb Hizmet Merkezlerinde görevli yetkililer, bulundukları İl merkezinden yapılan başvurularda, il sayısı ve kontenjanına göre, öncelikle faizsiz kredi başvurusu yapanların, KOSGEB VERİTABANI KAYDI olup olmadığını kontrol edecekler. Eğer başvuran kişinin kaydı yoksa, başvuru yapamayacaktır. İkinci kontrolde ise, beyannamesi güncel olup olmadığını, güncelleme tarihi ve işyerinin şuan ki durumu arasında fark olup olmadığını kontrol edeceklerdir. İşyerleri, esnaflar ve KOBİ’ler faizsiz 50 bin lira kosgeb esnaf kredisi için beyanname güncelleme işlemlerini başvuruların başlayacağı 19 ARALIK Pazartesi saat 09:00′ a kadar ve hatta başvuruların sona ereceği güne kadar tamamlamak zorundalar.

Şuan itibariyle “kredi.kosgeb.gov.tr” olan başvuru sayfasında aşağıda ki görsel görünmektedir.

Kosgeb 50 bin Lira Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları Listesi

Bu görselde görüldüğü üzere, faizsiz kredi sonuçları açıklanmadan ve başvurular tamamlanmadan önce kayıt işlemlerini tamamlamak isteyen esnaflarımızın, veri tabanına kayıtlı olmamaları durumunda, KOSGEB’e ilk başvuru butonuna tıklayarak, kayıt işlemlerini yapmaları ve önemle bildirilmiştir. Eğer sisteme kayıtlı iseniz, KOSGEB faizsiz kredi almak için kayıt bilgilerinizi sisteme girerek, başvuru işlemini gerçekleştirmelisiniz. Giriş esnasında;

  • Kullanıcı adı: Kayıtlı mail adresiniz, (aktivasyon için kosgeb’in e-posta gönderdiği mail adresi)
  • Şifre: Sisteme kayıtlı kullanıcı şifreniz,
  • Doğrulama kodu: Yukarıda ki resimde görülen mavi renkli arka planda yazılı olan (21768) rakamlarsisteme girilmelidir. Bu giriş sonrasında faizsiz esnaf kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sistem kaydından sonra KOBİ Beyanname işlemleri tamamlamalı ve son olarak kredi.kosgeb.gov.tr adresinden faizsiz esnaf kredisi başvurusu yapmanız ve beklemeye başlamanız gerekiyor.

ESNAF 50 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU YAPSA DA, KOSGEB ÖN ONAY VERECEK ANCAK KREDİNİN KAÇ PARA VERİLECEĞİ BANKA TARAFINDAN BELİRLENECEKTİR.

Türkiye’de bulunan iller için ayrılan kontenjan dahilinde ortalama 15.000 kişiye faizsiz kredi verileceği söyleniyor. Örneğin Ankara’dan başvuran 3 bin kobi ve esnafa, İstanbul için 5.000, Adana için 500, Bursa için 300 gibi belirli kontenjanlar dahilinde değerlendirmelerin yapılacağı, bu değerlendirmeler sonunda, kontenjanlar dahilinde onay verileceği, bu onay işlemi yapılırken, mikro ve küçük esnafında, eskimeye yüz tutmuş mesleklerin ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan esnafın yararlandırılacağı düşünülmektedir.

Ön onay alan esnaf yeniden faizsiz kredi giriş ekranından sisteme giriş yaparak, onay aldığı belirtilen başvuru formlarından bir suret çıktı alarak, bankaların yolunu tutacaklardır. Şuan için faizsiz esnaf kredisi veren 8 banka bulunmaktadır. Bu bankalar Kredi Garanti Fonu (KGF) (Şuan %0,93 ile esnafa nefes kredisi lansmanı veriyor) Akbank, Yapı Kredi, Denizbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, QNB Finansbank ve son olarak Türkiye İş Bankası tarafından faizsiz esnaf kredisi verilecektir.

KOBİ Faizsiz kredi başvuru sonuçları hakkında

KOSGEB’den ön onay alan KOBİ’lerin bankalardan da onay alabileceği garanti değildir. Bankalar KOSGEB ile yapmış oldukları protokol maddeleri dahilinde esnafa faizsiz kredi vereceklerdir. KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere bankalar kabul görmezler ise, kredi vermeyeceklerdir.

22 ARALIK Çarşamba günü ÖN ONAY işleminin tamamlanmasını müteakiben bankalara başvuran esnafların başvuruları 26 ARALIK’tan itibaren değerlendirmeye başlanacak ve kabul görenler listesi ve faizsiz kredi sonuçları, 31 OCAK 2017 tarihi olan başvuru tarihinden sonra ilan edilecektir.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.