KOSGEB Solucan Gübresi Desteği 2020

KOSGEB solucan gübresi desteği 2019 yılı içerisinde de verilmeye devam ediyor. Solucan gübresi üretimi yaparak para kazanmak istiyorsanız KOSGEB’den hibe kredi desteği alarak işinizi kurabilirsiniz.

KOSGEB Solucan Gübresi Desteği 2020
A+
A-

KOSGEB’den solucan gübresi için destek çiftçilerin yüzünü güldüren hizmetlerden biri olarak kırmızı Kaliforniya solucanı için devlet tarafından verilmektedir. İş projesi kapsamında KOSGEB üzerinden açılış giderleriniz için solucan gübresi desteği alabilirsiniz. Özellikle 2 sene boyunca başarılı şekilde işlerini devam ettiren işletmeler ise 100.000 TL faizsiz şekilde kredi çekebilmektedir.

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği 2020

Solucan gübresi için devlet yardımı alabilmek için KOSGEB çiftçileri desteklemektedir. Bu yardımı alabilmek için öncelikli olarak KOSGEB üzerinden girişimcilik belgesi almanız gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmek için Uygulamalı Girişimcilik Başvuru yapmanız gerekmektedir. 4 gün içinde alabileceğiniz bu belgeler için başvuruyu e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden eğitimlere katılmak için bir form doldurmak ve eğitimlere katılmanız gerekmektedir. Daha sonra iş projesi hazırlayarak solucan gübresi için başvuru yapabilirsiniz. KOSGEB Girişimcilik Kursu Hakkında Detaylı Bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Solucan Gübresi Desteğini Kimler Alabilir

Solucan gübre yardımı için başvuru yapacak olan adayların KOSGEB eğitimi almış olması gerekmektedir. Uygun koşulları sağlayan genç girişimci ya da girişimler 150.000 TL kadar girişimcilik desteği alabilmektedir. Bunun için:

 • KOSGEB eğitim sertifikası almak,
 • İş projesini KOSGEB’e sunmak,
 • İş kapsamında tüm detayları sunumda belirtmek gerekmektedir.
Kosgeb Kredisi
2020’da KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir projeyle iş kurmayı hedefliyorsanız ya da küçük bir işletme kurmayı planlıyorsanız, kendi işinizde patron olmayı diliyorsanız KOSGEB hibe veya kredi desteklerinden yararlanarak işinizi…

İlgili İçerik

Solucan Gübresi KOSGEB Desteği Nedir?

Solucan gübresi için KOSGEB yardımı 150.000 TL’ye kadar yapılmaktadır. Organik gübre desteği olarak da geçen solucan gübresi desteği KOSGEB aracılığı ile verilmektedir. Hem genç girişimciler hem de deneyimli girişimciler bu hizmetten faydalanabilmektedir. Ancak bunun için başarılı bir iş sunumu hazırlanması ve KOSGEB tarafından verilen eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bunun için:

 • KOSGEB vereceği 150.000 TL’sinin 50.000 binini hibe olarak vermektedir.
 • 100.000 TL’sini ise faizsiz kredi şeklinde vermektedir.

Solucan Gübre Üretiminde Devletten Hibe Desteği

Solucan gübresi için hibe yardımı organik gübre kullanarak yetiştiricilik yapmak isteyen çiftçilere sunulan br hizmettir. Hem genç girişimciler hem de deneyimli olan girişimciler 150.000 Bin liralık bu yardımdan faydalanabilir. Bunun için KOSGEB’e bir iş planı sunulması gerekmektedir. İş planının beğenilmesi durumunda KOSGEB 50 Binlik kısmını hibe olarak 100 Binlik kısmı ise sıfır faiz oranları ile verilmektedir.

Maddeler Halinde KOSGEB İş Planı Örneği Hazırlama yazımızdan iş planınızı hazırlayabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretimi Hibe Devlet Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Solucan gübresi için hibe başvurusu yapmak için KOSGEB üzerinden eğitim almanız gerekmektedir.

 • Öncelikli olarak e-devlet sistemi üzerinden KOSGEB eğitimlerine katılmak için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
 • Başvuru formunu doldurduktan sonra eğitimlerinizi başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.
 • Başarılı şekilde kursu tamamlayan kişiler iş planı ile KOSGEB üzerinden başvuru yapabilir.
 • Uygun görülen adaylara bu hibe verilmektedir.

Solucan Gübresi İş Planı Projesi Hazırlanması

Solucan gübresi için iş planı hazırlamanız için talep edilen evraklarla başvuru yaptıktan sonra iş planını tüm detayları ile hazırlamanız gerekmektedir. KOSGEB iş planı formlarını İŞGEM dahil 1 Word ve 1 PDF şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Bu projeyi hazırlamak için:

 • Daha önce kabul edilmiş KOSGEB iş planı örneklerini inceleyebilir,
 • Uzman bir danışmanlık firmasından projesinin hazırlanması için destek alabilirsiniz.

Solucan Gübresi KOSGEB İş Planı Örneği

Solucan gübresi KOSGEB iş planı hazırlamak, projenin kabul edilmesi için en önemli adımdır. İş planı örneği hazırlamak için daha önce kabul edilmiş olan iş planlarını inceleyebilir ya da bu alanda uzman bir danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği 2020

Solucan gübresi için devlet yardımı 2020 senesinde çiftçilerin yüzünü güldürmüştür. Solucan gübresi desteği için devlet tarafından 150 BİN TL verilmektedir. Bu ücretin:

 • 50 Bin TL’si hibe edilmektedir,
 • 100 Bin TL’si sıfır faiz oranları ile çiftçiye kredi olarak verilmektedir.

Solucan Gübresi Üretimi için Destek

Solucan gübre üretimi için destek KOSGEB aracılığı ile verilmektedir. KOSGEB üzerinden eğitim ve sertifika alan kişiler solucan gübre desteği için iş planı hazırlayarak KOSGEB aracılığı ile solucan yardımı talep edebilir. Projenin kabul edilmesi için en önemli adım ise doğru bir iş planı hazırlamak ve sunmaktır.

Organik Gübre Üretim Desteği

Organik gübre üretmek için destek devlet tarafından Kırmızı Kaliforniya solucanı için verilmektedir. Solucan gübresi için verilen kırmızı Kaliforniya solucanları organik gübre için tercih edilmektedir. Bu solucan gübresi yardımını almak için KOSGEB aracılığı ile iş planınızı sunmanız gerekmektedir. Üretim desteği alabilmek için:

 • E-devlet üzerinden KOSGEB sertifikası ve eğitim için başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler organik gübre için iş planı sunmalıdır.
 • İş planı kabuk edilen girişimciler bu yardımı almaya hak kazanır.

Solucan Gübresi 2020

Solucan gübre desteği için girişimcilik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Girişimcilik belgesi olmadan işletme açanlara bu hibe verilmemektedir. Solucan gübresi tesisiniz için:

 • İşletmenizde fatura kesilmeli
 • Kira dekontları gösterilmeli
 • Sigortalı olarak çalıştırdığınız işçilerin maaş bordroları gösterilmelidir.

Bunun yanı sıra işletmeniz ile ilgili olan tüm giderleri de KOSGEB’e göstermeniz gerekmektedir. Belirli bir sermayesi olmayan işletmeler, bu yardımdan faydalanamaz.

Gübre Devlet Desteği

Gübre için devlet yardımı alabilmek için girişimcilik belgenizin olması gerekmektedir. Eğer girişimcilik belgeniz yoksa ve işletme açmışsanız, bu destekten faydalanmanız mümkün değildir. Bunun için yapılan yardımlar se:

 • İşletme kuruluş desteği olarak 2.000 TL
 • Kuruluş döneminde faturalı olarak alınan malzemeler için 18.000 TL
 • İşletme giderleri için de 30.000 TL verilmektedir.
 • İşletme bir senesini doldurmuş ise devlet 100.000 TL faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Solucan Gübresi için KOSGEB Başvurusu

Solucan gübresi için KOSGEB yardımı alabilmek için girişimcilik belgesi almanız gerekmektedir. Girişimcilik belgesi için KOSGEB’e e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra girişimcilik belgesi için uygulamalı olarak verilen girişimcilik eğitimlerini tamamlamanız gerekmektedir. Daha sonra bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan girişimciler iş planı hazırlayarak KOSGEB’e sunmalıdır.

Kosgeb Genç Girişimci Desteği
KOSGEB Genç Girişimci Desteği

KOSGEB genç girişimci hizmetleri 2019 yılında da kendi işinin patronu olmak isteyen ve ülke ekonomisinde kendi işini kurarak katkıda bulunmayı amaçlayan genç girişimcilere yönelik kredi…

İlgili İçerik

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Solucan gübresi üretiminde devlet desteği almak için KOSGEB üzerinden uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlamanız gerekmektedir. Genç ve deneyimli girişimciler, KOSGEB sertifikasına sahip ise, 4 sene içerisinde uygun bir iş planı hazırlayıp KOSGEB’e sunmalıdır. KOSGEB, başarılı bulduğu iş planlarını solucan gübresi yardımı için kabul etmektedir. Bu yardımı alanlar 50 Bin TL’yi hibe olarak ve 100 Bin TL’li ise faizsiz şekilde bankalardan çekebilmektedir.

Solucan Gübresi için Devlet Yardımı

Solucan gübresi için devletten destek 2020 senesinde de gündemdedir. Solucan gübresi için destek almak isteyen kişilerin KOSGEB girişimcilik sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Eğitimlerini başarılı şekilde tamamlayan girişimciler, uygun bir iş planı hazırlayarak KOSGEB’e sunabilir. Girişimciler için 50 Bin TL hibe olarak verilmektedir. Bunun yanı sıra 100.000 TL sabit yatırım desteği verilmektedir. Ancak belirli bir sermaye olmadan girişimcilerin bu yardımdan faydalanması mümkün değildir. Kişiler kendi sermayelerini oluşturduktan sonra fatura ve dekontları da KOSGEB’e sunmalıdır. Makineleri ise şirketi kurduktan sonra satın almaları gerekmektedir. Şirket kurulmadan önce satın alınan makinelerde herhangi bir destek verilmesi söz konusu değildir.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.