Kosgeb 2020 yılı Başvuru Sonuçları Listesi

Kosgeb 2020 yılı Başvuru Sonuçları Listesi

Kosgeb kobi kredisi başvuru sonucu ne zaman açıklanacak?

Kosgeb Sıfır faizli İşletme kredisi faiz desteğinden yararlanmak isteyen küçük esnaf ve kobiler başvurularını tamamladı. Kosgeb desteğine başvurularını tamamlayarak Kosgeb onayı alan ve sonuç listesinden adı geçen esnaflara verilecek olan faizsiz krediler 2020 yılı bütçesinden karşılanarak 2020 yıl bitmeden yeni yıla girmeden ödemelerin tamamlanacağı belirtildi. Konu ile ilgili olarak  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın Faruk Özlü ödemelerin 2020 yılı bitmeden Kosgeb ön onayı alan Kobilere anlaşmalı bankaya başvurma şartı ile faizsiz kredi verilecek. Bunun için Kobilerin mutlaka anlaşmalı bankalara başvuru yapmaları gerekiyor ama en önemlisi de kobinin faizsiz kredi şartlarına uygun olması ve yasaklı olmaması. Kredi notu yüksek ve şartlara uygun olan küçük esnaflar ve mikro ölçekli kobiler, Kosgeb faizsiz kobi kredisinden yararlanabilecek.

Kosgeb kredi sonucu açıklandı mı?

Kosgeb destek başvurularında kosgeb kaydını yapan ve beyannamesi güncel olan işletmelerin başvurularının süresi uzatılarak Perşembe günü saat 9:00 a kadar başvuru yapma imkanı sağlandı. Kobi beyannamesi güncel ve kayıt işlemlerini tamamlayarak kosgeb  faiz desteğine başvuru yaparak başvuruların tamamlandığı saat itibariyle 24 saat sürecek değerlendirme sürecine geçilerek  faizsiz kredisi talepleri Kosgeb yetkilileri tarafından incelenecek KOSGEB kredi Sonuçları 23 ARALIK 2020  Cuma günü açıklanması bekleniyor.

Kosgeb esnaf kredisi başvuru sonucu öğrenme

Kosgeb kredi başvuru sonuçları ise farklı yollardan öğrenilebilecek. Başvuru sonucunu sorgulamak isteyen kobiler Kosgeb internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilecek. Bunun için sifirfaiz kosgeb üzerinden başvurularını yaptıkları aynı ekrana giriş yaparak sonuçları öğrenerek onay almaları halinde onayın çıktısını sistemden alabilecek.

Kosgeb sonuçları açıklandı mı
Kosgeb sonuçları açıklandı mı

Ayrıca başvuru sonuçları Kosgeb beyannamesi işlemlerinde işletme adına verilen e-mail adresine ve kayıtlı telefonlara mesaj ve SMS ile başvuru sonuçları iletilecek.

Bu nedenle Perşembe günü tamamlanacak olan başvuru değerlendirme sürecinden sonra başvuru sonuçları sorgulama yapacak olan kobiler e-mail adreslerini kontrol etmeli ve verdiği telefonların güncel olmasını sağlamalıdır.

Kobi Kredisi Kimlere Verilir Şartları Nelerdir
Kobi Kredisi Kimlere Verilir Şartları Nelerdir

Kobi kredisi nedir? Ülkemizin ekonomisini ayakta tutan ve can damarı olan kobilerimize; Kobi kredisi bankalar tarafından genellikle küçük ve orta ölçekli işletmelere verdikleri ticari kredileri…

İlgili İçerik

Kosgeb kredisi başvuru sonucu tarihleri

Başvurular iki aşamalı olarak gerçekleştiğinden Kosgeb Müdürlükleri başvuru onay ve sonuç tarihi ve Banka değerlendirme onay tarihleri aşağıdaki gibidir.

Kosgeb Müdürlükleri onay ve başvuru sonucu tarihi

Kosgeb desteği için yapılan başvuruların sonuçları 22.12.2020( 24 saat sonunda) 23.12.2020 Cuma gününde açıklanacak.

Bankaların değerlendirme onay tarihleri

İkinci aşamada bankalara yapılacak olan kredi başvuru sonuçları ise 26.12.2020- 31.01.2020 tarihlerinde açıklanacak.

Sonuç sorgulama ekranından www.kosgeb.gov.tr  adresinden onay listesinde adı geçmeyen/ mail ve sms ile sonuçların açıklanması ardından kobilerin bankalara yapacakları kobi kredisi başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kosgeb Hizmet Merkezlerinden faiz desteği için ön onay alamayan kobiler sonuçları öğrenecekleri ekrandan sorgulama yaptıktan sonra onay verilmediği sürece bankalardan kredi alamazlar.

KOSGEB uyardı Dolandırıcılara karşı dikkatli olun!

Kosgeb tarafından sms bekleyen kobi ve esnafların dolandırıcılara ve kim olduğu bilinmeyen kötü niyetli kişilerden gelecek mesajların dikkate alınmaması gerektiğini ve bu durumlara karşı kobilerin uyanık olmaları konusunda uyarı verdi ve sms lere dikkat edilmesi gerektiği açıkladı. Onay alamayan Kobilere mail yoluyla veya sms ile gelebilecek krediniz çıktı paranız hazır gibi mesajlara itibar edilmemesi mağduriyet yaşanmaması için hayati önem taşıyor.

Turizm Kredisi Veren Bankalar
Turizm Kredisi Veren Bankalar

Turizm sektörü, Türkiye ekonomisini ayakta tutan sektörlerden biri olarak bilinmektedir. Özellikle döviz girişi açısından en kârlı sektörlerin başında gelen turizm sektörü, bankalardan alınan kredi destekleriyle…

İlgili İçerik

Kosgeb desteğine başvuru yaparak, başvuru sonucunda ön onay alan kobilerin anlaşmalı bankalara yapacakları faizsiz kredi taleplerinde bankalarda ayrı bir değerlendirme yapacak. Bankaların yapacağı değerlendirmede KOSGEB Kredi başvuru sonucu ön onay alınması bankalar için çok ta önemli değil.

Kosgeb desteği ön onayı alarak bankalara faizsiz kredilerine başvuru yapan kobilerin, Ticari Kobi Kredisi Şartlarını taşıyıp taşımadığı önemlidir. Kosgeb ile anlaşmalı olan bankalara, Kosgeb kredi başvuru sonuç belgesi ile başvuruda bulunacak olan kobi ve esnafların  bankalar tarafından yeniden değerlendirmeye alındıklarında banka tarafından yapılacak işlemlerde KOSGEB onaylarından ziyade, kobilerin nitelikleri daha fazla önem taşıyacaktır. Özellikle mikro ölçekli işletmeler ve küçük esnafların başvurularında bu işletmelere artı puan verilecek ve bankalar bu işletmelere ayrıca değerlendirmeye alacaktır.

Anlaşmalı bankaların bir çoğu faizsiz kredi başvuru sonucunda alınan ön onay belgesi ile şubelerine kredi talebinde bulunulmasını isterken, bazı bankalar onay belgesine gerek duymadan sistem üzerinden sorgulama yaparak başvuru sahibinin sonuçlarını öğrenip doğrulayabileceğinden onay formu olmadan da bankalara başvuruları kabul edecektir..

Devlet desteği ile verilen sıfır faizli İşletme Desteği Kredisinin hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle..

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.