Koyun hibe kredisi veren bankalar

Koyun hibe kredisi veren bankalar

Devlet destekli küçükbaş hayvancılık kredisi

Devlet desteği ile koyun almak, küçükbaş hayvancılık yapmak istiyorsanız, bu yazımızda koyun, keçi alıp, et veya süt hayvancılığı ile uğraşmak isteyenler için koyun alma kredisi veren bankalar ve devlet kurumlarından bahsedeceğiz. İvesi, Hemşin, Karayaka, Tuj, Sönmez, Bafra, Acıpayam, Menemen, Katahdin, İle de France, Malya, Tahirova, Konya Merinosu, Karacabey Merinosu, Dağlıç, Kangal, Karaman, Sakız, Kıvırcık,  Kamerun, Texel, Dorper, Doğu Friz, Charollais, Merinos, Romanov, Suffolk, Lacaune, BAFRA, ASAF, KARACABEY MERİNOSU, MENEMEN,  CORRIEDALE, Targhee, Dorper, Shrophire, Suffolk, ORTA ANADOLU MERİNOSU, COLUMBIA, ALMAN SİY.BAŞ.ET KOY gibi koyun cinsleri için verilen Koyun almak için kredi ve devlet desteğini inceleyeceğiz.

Devlet destekli koyun alma ve geri ödemesiz koyun hibesi

Devlet destekli koyun alma kredisi çekmek istiyor iseniz, ilk uğramanız gereken yer, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleridir. Buralara yapacağınız başvuru sonucunda, Devlet destekli 30 bin lira hibe kredi alabilirsiniz. Ancak bu krediden faydalanmak için kısa bir süreniz var. Çünkü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce verilen 30 bin lira geri ödemesiz koyun alma kredisi 30 gün süre ile veriliyor ve başvurular şuan itibariyle devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çiftçiye Verilen Devlet Desteği 2019

30 bin lira küçükbaş hayvan alımı hibe kredisi nasıl alınır?

Devlet destekli koyun alma kredisi kullanarak 30 bin lira geri ödemesiz krediden faydalanmak istiyorsanız, kendinize özel küçükbaş hayvancılık kredisi projesi hazırlamalı veya En az 40 baş sürü (38 adet dişi, 2 adet erkek) içerikli küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projesi ile genç çiftçi kredisine başvurmalısınız. Başvuruların nasıl yapılacağı ve nasıl koyun kredisi alınacağını genç çiftçi hibe kredisi isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Küçükbaş hayvancılık kredisi

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu koyun alma kredisi veriyor

Yine Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gibi, TKDK’ da koyun almak isteyenlere, küçükbaş hayvan alımı, koyun ve keçi yetiştiriciliği için %65 oranlarında hibe ve devlet desteği sağlıyor.  Kırsal Kalkınmayı destekleme kurumu destekleri bununla da kalmıyor. TKDK, çiftçilere %50 ile %65 oranında hibe vermektedir. 42 ilimizde, Küçükbaş ve Büyükbaş hayvancılık, süt ve et besiciliğine (kırmızı ve kanatlı eti); işleme ve pazarlama sektöründe et, süt, meyve-sebze ve su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına; küçük çiftçilere yönelik olarak ise kırsal ekonomik faaliyetler kapsamında arıcılık, seracılık, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, yerel ürünler ve el sanatları ile kırsal turizm ve kültür balıkçılığına yönelik yatırımlara destek verilmektedir. IPARD ve IPARD2 projesi kapsamında hayvancılık kredisi ve desteklemeleri devam etmektedir.

Koyun kredisi faiz oranları ve kredi hesaplaması

 • 50 bin lira 48 ay vadeli koyun alma kredisi veren bankalar ve faiz oranları,
 • 100.000 TL. 61 ay vadeli küçükbaş koyun keçi alma kredisi hesaplama,
 • 50.000 TL. 120 ay vadeli krediler,

Koyun besiciliği için kredi veren bankalar ve Ziraat Bankası

Devlet destekli hayvancılık kredisi veren en önemli banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat bankasından devlet destekli olarak koyun alma kredisi alabilirsiniz. Ziraat bankası şuan itibariyle çiftçilere 100 bin lira faizsiz kredi vermeye hazırlanıyor. Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın ÇELİK’ in açıklamalarına göre 30 bin lira hibe kredi haricinde çiftçilere küçükbaş hayvancılık veya büyükbaş hayvancılık gibi tarımsal faaliyetlere Ziraat Bankasından 100 bin lira faizsiz kredi verilecek. 30 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz hayvancılık kredisi koyun almak için kredi olarak kullanılabilecek.

Koyun yetiştiriciliği için kredi istiyorsanız;

 1. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurun ve 30 bin lira hibeden yararlanın. (GEÇ KALMAYIN)
 2. Ziraat Bankasından küçükbaş hayvan kredisi alın. Detayları Ziraat Bankası küçükbaş hayvan kredisi sayfasından okuyun.

Sitemiz üzerinden en uygun Büyükbaş hayvancılık kredisi veren bankaların sunduğu kredilere ulaşabilirsiniz.


YORUMLAR

 1. yurtdaş aydin dedi ki:

  Teşvik tarihlerini nereden öğrene biliriz

 2. Kayıboyu dedi ki:

  Degerli yoneticiler yapmak istediginiz guzel seyler ama bunu sadece bu siteleri bilenler ve hali vakti yerinde olan insanlar aliyor bunun icin koyde ve kente geliri dusuk insanlari koy muhtarlari mahalle muhtarlari ve azalar bu kisilere lutfen destek verin Allah yar ve yardimciniz olsun…

 3. mehmet dedi ki:

  TEŞVİKLİ KOYUN ALMAK İÇİN MÜRACAT TARİHLERİ Nİ NEREDEN ÖGRENEBİLİRİM

  1. yurtdaş aydin dedi ki:

   teşvikli koyun almak için müracaat tarih lerini nereden öğrene biliriz

 4. ADEM ÇİFTÇİ dedi ki:

  TEŞVİKLİ ROMANOV KOYUNU ALMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM

 5. sercan ezer dedi ki:

  İs kurmak istiyorum

 6. Semih dedi ki:

  Ya buraya yorum yazan “şunu istiyorum kredi istiyorum hibe istiyorum diye yazmanızın bi anlamı Yok ne iletişim bilgisi var ne bişey . Yukarda ne yazıyo tarım ve hayvancılığa gideceksin sonra bankaya gideceksin olayın iç yüzünü öğreneceksin .

 7. Muslum dedi ki:

  Saygılarımla
  Ben Müslüm tunç 24 yaşındayım ve merinos koyun yetiştirmek istiyorum ve devletten nasıl hibe alabilirim

 8. Murat polat dedi ki:

  Meraba ben Romanov koyunu yetiştiricisi yım şuan itibari ile 40 baş koyunum var yer sıkıntım var hayvanlarım doğum esnasında çok büyük sıkıntılar yaşıyorum devlet desteği ile sistemli bir yer yaptırmak istiyorum bu işin acemisi değilim ama maddi desteğe ihtiyacım var….

 9. İbrahim Halil taş dedi ki:

  romanov Koyunu çiftliği kurmak istiyorum devlet desteği ile ilgili net bir bilgi almak istiyorum

  1. Oktay YILMAZ dedi ki:

   Merhaba çok yakında romanov koyun çiftliği kurmak ile ilgili yazımız yayınlanacaktır.

 10. Adnan kaplan dedi ki:

  Romanov koyunu Çiftliği kurmak istiyorum erzurum

 11. Tunay kökkaya dedi ki:

  Romanov koyunu almak istiyorum hibe ve diger krediler den yararlanmak ıstıyorum

 12. İsmail hakkı alca dedi ki:

  Romanov ırkı devlet hibe kredili koyun yetiştirmek istiyorum

 13. mehmet kaptan dedi ki:

  Romanov koyunu yetistiriciligi yapmak istiyorum

 14. şaban işler dedi ki:

  küçük baş hayvan işletmesi için mevcut besihane miz var yeni inşaat küçükbaş hayvan alımına hibeli deteklerden yararlanmak istiyorum