Koyun hibe kredisi veren bankalar

Koyun hibe kredi desteği almak istiyorsanız Ziraat Bankası tarafından verilen geri ödemesiz teşvik krediden faydalanabilirsiniz. Bu kredinin özellikleri, şartları ve başvuru detayları yazımızda.

Koyun hibe kredisi veren bankalar

Koyun hibe kredisi veren bankalar, devletin desteği ile küçükbaş hayvan almak isteyen kişilere kredi imkânı sunmaktadır. Devlet desteği ile hibe alarak küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen kişilere yönelik sunulan bu krediler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri tarafından verilmektedir. Özellikle son yıllarda ülkemizde tarım ve hayvancılığı arttırmak amaçlı yapılan pek çok teşvik ve hibe olanakları pek çok kişinin bu alanda çalışmaya başlamasına sebep olmuştur. Tarım ve hayvancılık alanında istihdam açmak için belirli periyotlarla ve uygun koşullarla verilen bu krediler sayesinde ülkemizde kalifiyeli genç çiftçiler yetişmeye başlamıştır. Oldukça ciddi rakamlarla verilen bu hibeler sayesinde terk edilmeye başlanan köylerde ve kasabalarda ciddi hareketlenmeler olmaya başlamıştır. Özellikle küçükbaş hayvancılıkta yaşanan artışın en önemli sebebi olan koyun hibe kredileri, ülkemizde faaliyet gösteren devlet destekli bankalardan alınabilmektedir.

Hangi Bankalar Koyun Hibe Kredisi Vermektedir?

Koyun hibe kredisi veren bankalar arasında en fazla dikkati üzerine çeken Ziraat Bankası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yapmış olduğu anlaşmayla küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen herkese verilmektedir. Özellikle bu alanda oluşmuş olan eksikliği kapatmak için vatandaşlara ciddi miktarda sağlanan bu hibeler sayesinde ihtiyacı olan kişiler gereken finansman desteğini rahatlıkla alabilmektedirler. 2019 yılı için devlet destekli olarak koyun hibe kredileri en fazla Ziraat Bankasından alınabilmektedir. Özellikle teşvik kredileri konusunda oldukça uzman olan banka, kendi bünyesinden kredi alacak olan kişilere de oldukça uygun avantajlı kredi çeşitlerini sunar. Bunun yanı sıra devlet destekli koyun kredisi alınabilecek olan bankalar şunlardır;

 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Şeker Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıf Bank,
 • Halk Bankası,
 • Denizbank,
 • Odea Bank,
 • HSBC,
50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi
50 Bin Lira Hibe 100 Bin Lira Faizsiz Kredi

Genç çiftçileri teşvik amaçlı verilen 50 bin hibe 100 bin faizsiz kredi imkanları, 2020 yılı için birçok kişiye verilmesi planlanan en öneli kredilerdendir. Pek çok…

İlgili İçerik

Gibi bankalar ülkemizde devlet destekli koyun kredisi alınabilecek olan bankalardır. Bankaların kredi koşulları ve olanakları hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler bankaların şubelerine bizzat uğrayarak kredi koşulları hakkında gereken bilgileri alabilirler.

Ziraat Bankası Koyun Hibe Kredisi

Ziraat Bankasından devlet destekli koyun hibe kredisi almak isteyen kişiler, bankanın sunmuş olduğu gerekli şartları yerine getirerek kredilerini herhangi bir sorun yaşamadan alabilirler. Devlet destekli en fazla hibe kullandıran bankanın hem büyükbaş hem de küçükbaş için sunmuş olduğu uygun kredi ve hibe türleri bulunmaktadır. Ziraat Bankası, bakanlık tarafından yapılan son açıklama ile 100.000 TL faizsiz kredi vermektedir. Bunun yanı sıra ayrıca sera yetiştiriciliği ve tarım finansmanı için kredi almak isteyen kişiler de bankanın sunmuş olduğu bu olanaklardan faydalanabilmektedirler. Ziraat Bankasından koyun hibe kredisi alacak olan kişiler, bankanın kendisinden beklediği şartları yerine getirerek hibelerini rahatlıkla alabilir ve finansman ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayabilirler.

Ziraat Bankasından Koyun Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankasından koyun hibe kredisi almak isteyen kişiler öncelikle Bakanlığa ait olan çiftçi kayıt sistemine kayıt olmakla yükümlüdürler. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt olmayan kişilerin Ziraat Bankasının sağlamış olduğu koyun hibe kredisi olanaklarından maalesef faydalanma hakkı yoktur. Bunun için krediye başvuruda bulunmak isteyen kişilerin bir önce kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Ziraat Bankası, kişilerin kendi üzerine arazisi ya da hayvanı olmasa da kredi imkanlarını ihtiyaç sahibi olan kişilerle paylaşmaktadır. Banka üzerinden koyun hibe kredisi almak isteyen ancak hiçbir şekilde kendi üzerine ait arsası ya da hayvanı bulunmayan kişilere, kredi olanakları tek bir şartla sağlamaktadır. Bunun için kişilerin çiftçi kayıt sistemine başkası üzerinden kayıt olmaları gerekmektedir. Başkası üzerinden yapılacak olan kayıtlar için de banka koyun hibe kredi olanaklarını sunar. Bunun yanı sıra hibe alacak olan kişiler, kendilerine uygun küçükbaş hayvan projesi geliştirmelidirler. En az 40 baş sürü hayvanını içermesi gereken bu projeler sunularak onay alındığında kişiler koyun hibe kredilerini bankadan sorunsuzca alabilirler.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi
Ziraat Bankası 2020 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan ve bu alandaki etkinliğini uzun zamandır devam ettiren Ziraat Bankası, faizsiz tarım ve hayvancılık kredisi adıyla müşterilerine oldukça uygun…

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Koyun Hibe Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası üzerinden koyun hibe kredisi alacak olan kişilerin sağlaması gereken şartlar, hem bankanın hem de bakanlığın gerekli gördüğü şartlardan oluşmaktadır. Koyun hibe kredileri, devlet temelli ve destekli olan krediler olduğu için sadece bankanın şartlarını yerine getirmek yetmez. Krediye başvuruda bulunacak olan kişilerin sağlaması gereken şartlar ise şunlardır;

 • Koyun hibe kredisi alacak olan kişilerin çiftçi kayıt sistemine kayıt olmaları,
 • Kişilerin hayvancılıkla uğraşmaları banka tarafından beklenen en temel şarttır.
 • Kredi alacak olan kişilerin hayvanlarının küpeli olması ve bakanlığın sistemine kayıtlı olması gerekir.

Yukarıda verilen şartlar sağlandığında, kişiler Ziraat Bankasından koyun hibe kredisi alabilmektedirler. Bankanın başvuru esnasında isteyeceği evraklar ve şartlar genel olarak sabit olsa da banka bazı durumlarda inisiyatif kullanarak ek teminat ve evrak isteme yoluna gidebilmektedir.

Ziraat Bankası Koyun Hibe Kredisi Alırken Gereken Evraklar Nelerdir?

Ziraat Bankasından koyun hibe kredisi alırken gereken evraklar, bankanın finansman kullanmak isteyen kişilerden talep ettiği oldukça kolay hazırlanabilen evraklardan oluşmaktadır. Ancak banka, koyun hibe kredisini kullandıracağı kişilerin evraklarında doğru beyanda bulunmasını şart koşmuştur. Kredi başvurusu yaparken hazırlanacak olan evrakların doğru bir şekilde bankaya sunulmadığı durumlarda kişilerin hibe alma durumları riske girmektedir. Buna göre Ziraat Bankasından koyun hibe kredisi alırken hazırlanması gereken evraklar şunlardır;

 • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişiye ait nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Krediyi alacak olan çiftçiye ait tarla ya da arsa tapusu eğer bunlar yoksa kira sözleşmesi,
 • Krediyi alacak olan çiftçiye ait aylık geliri gösteren belge,
 • Çiftçinin küçükbaş hayvanlarına ait belgeler,

Yukarıda verilen evraklar, koyun hibe kredisi almak isteyen kişilerin hazırlaması gereken evraklardır. Verilen bu evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanarak Ziraat Bankası şubelerine gidilir ve kredi başvuruları sorunsuzca yapılır. Banka yapacağı ön değerlendirme ardından kredi başvurusunda bulunan kişilere hibe desteği verip veremeyeceğini en yakın zamanda bildirecektir. Banka aynı zamanda gerekli gördüğü durumlarda ek belge isteme hakkına da sahiptir.

Ziraat Bankası Koyun Hibe Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ziraat Bankasından koyun hibe kredisi kullanacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar, genellikle kişilerin bankaya kredi başvurusu yaparken dikkat etmeleri gereken hususlardır. Özellikle kişilerin başvuru esnasında yanlış beyanda bulunmamaları, kredi alma sürecinin sağlıklı geçmesine zemin hazırlar. Bunun yanı sıra banka, bazı durumlarda kredi vereceği kişilerin kredi notlarını ve sicillerini incelemektedir. Eğer kredi verilmesine aykırı bir durum söz konusu ise, banka her ne kadar bakanlık tarafından onaylansa da kredi vermeme hakkına sahiptir. Aynı zamanda banka, kişilerin sahip olduğu arsanın ot kalitesine ya da hayvanlar için yeterli büyüklüğe sahip olup olmaması gibi durumlara da dikkat edebilmektedir.

Ziraat Bankasında koyun hibe kredisi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan bir diğeri ise krediyi amaçlarına uygun istemeleri gerektiğidir. Kredi hangi amaç ile istendiyse istenilen o amaca uygun olması oldukça önemli bir faktördür.

Ziraat Bankası Koyun Hibe Kredisi Kredi Süresi Ne Kadardır?

Ziraat Bankasından koyun hibe kredisi kullanacak olan kişilerin kredi geri ödeme süreleri 5 yıldır. Buna göre bankadan koyun hibe kredisi alan kişiler kredi geri ödemelerine 5 yıl sonrasında başlayacakladır.

Sitemiz üzerinden en uygun Büyükbaş hayvancılık kredisi veren bankaların sunduğu kredilere ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. yurtdaş aydin dedi ki:

  Teşvik tarihlerini nereden öğrene biliriz

 2. Kayıboyu dedi ki:

  Degerli yoneticiler yapmak istediginiz guzel seyler ama bunu sadece bu siteleri bilenler ve hali vakti yerinde olan insanlar aliyor bunun icin koyde ve kente geliri dusuk insanlari koy muhtarlari mahalle muhtarlari ve azalar bu kisilere lutfen destek verin Allah yar ve yardimciniz olsun…

 3. mehmet dedi ki:

  TEŞVİKLİ KOYUN ALMAK İÇİN MÜRACAT TARİHLERİ Nİ NEREDEN ÖGRENEBİLİRİM

  1. yurtdaş aydin dedi ki:

   teşvikli koyun almak için müracaat tarih lerini nereden öğrene biliriz

 4. ADEM ÇİFTÇİ dedi ki:

  TEŞVİKLİ ROMANOV KOYUNU ALMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM