Kredi Başvurusu Kaç Gün İçinde Sonuçlanır?

Kredi Başvurusu Kaç Gün İçinde Sonuçlanır?

Kredi başvuru sonucu ne zaman cevaplanır?

Kredi başvurusu kaç gün içinde sonuçlanır sorusunu soran kullanıcılarımız için bankaların kredi başvurularına kaç günde cevap verir diye araştırdık. Kredi başvuruları, bankalara çeşitli yöntemler ile yapılabilmektedir. Bazı bankalara bir çok evrak tanzim ederek müşteri temsilcileri ile görüşmek gerekse de, bazı bankalara bir tek SMS göndermek kredi başvurusu için yeterlidir. Tabi tüm bankalara internet üzerinden kredi başvurusu yapmak veya kredi başvuru internet üzerinden takip etmek mümkündür. SMS ile Kredi Başvurusu Yapılabilen Bankalar yazımızdan kolayca başvuru bilgilerine ulaşabilirsiniz.

BANKADAN KREDİ BAŞVURU SONUCUNU SORGULAYIN!

İnternetten veya SMS yolu ile kredi başvurusu yaptıysanız, banka tarafından gerekli evrakların tanzimi için banka şubelerine davet edilirsiniz. Bu davette müşteri temsilcileri ile yapmış olduğunuz görüşme neticesinde kimlik bilgileriniz kontrol edilir ve başvurunuz ile ilgili bilgiler sisteme kaydedilir. Kredi başvurunuzun sonuçlanma süresi bu işlemi yaptığınız anda işlemeye başlar. Başvurunuz sistem üzerinden operasyon birimine, daha sonra banka genel merkezine gönderilir ve burada daha önce kullanmış olduğunuz krediler, borç durumunuz, gelir durumunuz gibi kriterler incelenerek tarafınıza dönüş sağlanır.

Bankaların cevap süresi ne kadar?

Bankalar bahse konu incelemeler neticesinde tarafınıza olumlu yada olumsuz bir yanıt ile dönerler. Eğer krediniz onaylanır ise, bankada son imzaları attıktan sonra, bankaya ait herhangi bir gişeden krediniz nakit olarak teslim edilir veya hesabınıza yatırılır.

Bankaların kredi başvurusu ortalama 1 ile 5 gün arasında sonuçlanır. Bazı bankalar aynı gün, bir kaç saat içerisinde kredi başvurunuzu inceleyerek olumlu veya olumsuz yanıt verebilmektedir.

Eğer kredi başvuru sonucunuz bir türlü banka tarafından incelenerek tarafınıza olumlu veya olumsuz bir yanıt verilmediyse, bunun iki sebebi olabilir. Birincisi bankanın siteminden kaynaklanan yazılımsal veya verisel problemler nedeniyle sistemde sorgulama işlemi yapılmamasıdır. İkinci sebep ise, daha önce borcunuzu ödeme konusunda sıkıntıya düşmeniz veya talep ettiğiniz kredi tutarının maaşınızın belirli bir bölümünü geçmiş olması nedeniyle banka tarafından onay konusunda yaşanan sıkıntıdan dolayıdır.

Banka kredi başvuru sonucunu öğrenmek için, banka şubelerini ziyaret edebilir veya internet üzerinden online olarak kredi başvuru sonucunu kontrol edebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Murat dedi ki:

    Esnaf kefaletten kredi onaylandığında sonra çekmek istiyorum sorun olurmu

  2. İSMAİL KOÇAK dedi ki:

    Ziraat bankası Tekirdağ/çorlu şubesine emlakçı takibinde benim adıma konut kredisi basvurusunda bulunulmustur.Bu süre 10 günü geçti ve tarafima her hangi bir bilgi gelmedi.Konu ile ilgili bilgi almak istiyorum.

  3. Mehmet dedi ki:

    Ben mehmet uysal bugünkü finansbank kredi basvuru sonucum belli olmadı. Sonucunu merak ediyorum. Banka tarafından bilgilendiriledim….