Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

Kredi kartını internet alışverişine açmak için kullanıcıların bankalara onay vermesi gerekmektedir. Kullanıcıların onay vermediği kartları internet alışverişlerinde kullanması söz konusu olmamaktadır. Online olarak kredi kartlarını alışverişlerde kullanabilmek için 3 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ise:

 • Mobil uygulama,
 • İnternet bankacılığı
 • Telefon ile ya da şubeye direkt olarak giderek kartınızı online olarak alışverişe açabilirsiniz.

Kredi kartını internet alışverişine açtırma Vakıfbank

Vakıfbank kredi kartını internete açmak için belirli bir tarihe kadar onay verilmesi gerekmektedir. Onay vermeyen kişilerin internet üzerinden kartın alışverişe açılması mümkün değildir. Bu gibi durumlarda bankaya giderek internet alışverişi için onay verilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra Çağrı merkezi ya da şubeler ile de kart direkt olaraak alışverişe açılacaktır. Bunun yanı sıra SMS üzerinden de Vakıfbank kartlarının onayı alınabilir.

Vakıfbank banka kartı internet alışverişine açma

Vakıfbant banka kartını internet alışverişine açma için onay verilmesi gerekmektedir. Onaylı olmayan hiçbir banka kartını internetten alışverişe kullanabilmek mümkün değildir. Bunun yanı şayet ek kartlarınız varsa bu noktada hepsini tek tek açtırmanız gerekmektedir. Aksi halde tek bir kartınız alışverişe açılacaktır. Kartınızı internet alışverişine açtırmanız için:

 • SMS,
 • Şubelerden,
 • Çağrı Merkezinden başvuru yapabilirsiniz.

Kredi kartı internet alışverişi onayı nasıl yapılır?

Kredi kartını internet alışverişine açma için öncelikli olarak kullandığınız kartın bankasının talimatlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni çıkan yasalara göre kartların internette kullanılabilmesi için bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. Buna göre de dilerseniz bizzat banka şubelerine gidebilir, dilerseniz de SMS üzerinden kredi kartınızın internet alışverişine onayı için başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat internet alışverişi onay

Ziraat bankası internet alışverişi için onay için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılmış olan yasal düzenlemeler dikkate alınmalıdır. Şayet müşteri onayı alınmamış ise banka kartları ve kredi kartları internet kullanımına kapatılmıştır. Bu kısıtlamaları gidermek için:

 • Müşteri iletişim merkezi,
 • İnternet şubeleri,
 • Mobil kanallar aracılığı ile kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.
Kredi Kartını İnternete Açtırma
Kredi Kartını İnternete Açtırma

Banka kartını internet alışverişine açma İş Bankası

İş bankası kartlarını internet alışverişine açma işlemleri için bizzat onay verilmesi gerekmektedir. Onay verilmemiş olan banka ve kredi kartları kullanıma kapatılmaktadır. İş bankası kartlarının alışverişler için online olarak kullanılabilmesi için SMS ile başvuru yapabilir ya da İş Bankası müşteri hizmetlerin arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra İnternet şubesi ya da mobil bankacılık aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Mobilden internet alışverişi açma

Ziraat mobil uygulaması ile internet alışverişi açma mobil uygulama üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak kısıtlamaların kalkması için Ziraat Bankası’nın direkt olarak müşteri hizmetlerini aramanız daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası şubelerinden kısa süre içerisinde kartınızı internetten alışveriş için açmanız mümkündür. Ziraat Bankası özellikle yenilenen ya da son kullanma tarihi geçen kartlar için imza talep etmektedir. Bundan dolayı direkt olarak şubeler üzerinden kartınızı online kullanım için açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak

Ziraat Bankası, hem bireysel hem de ticari hizmetleri ile milyonlarca müşterinin bankacılık alanında tercih ettiği bir kurum haline gelmiştir. Sunmuş olduğu hizmetlerin yanı sıra, kamuya…

İlgili İçerik

Kartı internet alışverişine açma Halkbank

Halkbank kredi kartını internet alışverişine açma için Halkbank’ın şubelerine gidebilirsiniz. Halkbank ATM ya da Şubelerinden onay vermeniz halinde kartınız aynı gün içerisinde kullanıma açılacaktır. Bunun yanı sıra Halkbank kredi ya da banka kartınızın mevcut kısıtlarını değiştirmek için de Müşteri iletişim merkezini arayabilir ya da internet ve mobil şube aracılığı ile işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat internet alışverişi açma SMS

Ziraat kartını SMS ile internet alışverişine açma için SMS yöntemini de kullanabilirsiniz. SMS ile onay vermek için internet alışverişine açmak istediğiniz kartınız için EONAY yazarak boşluk bırakıp kart numaranızın son 6 numarasını yazıp 4757’ye SMS atmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra SMS dışında Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz. Ziraat kartınızı internete SMS aracılığı ile açabilir ya da dilerseniz direkt olarak Ziraat şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

İnternetten alışveriş onay

Kredi ve banka kartlarınızı internete alışverişe açmak için çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Şayet kartınızın internette kullanılması için onay vermemişseniz bu noktada onay verene kadar internette kullanmanız mümkün olmamaktadır. İnternetten alışveriş yapabilmeniz için:

 • Çalıştığınız banka ve kartınız için SMS atabilir,
 • Çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir,
 • Mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile internetten alışveriş nasıl yapılır?

İnternetten kredi kartı ile online alışveriş yapmak için güvenilir sitelerden kart numaranız ve kartın arkasındaki CVV adı verilen güvenlik kodunu girerek alışverişinizi yapabilirsiniz. Kredi kartı ile online olarak alışveriş yaparken kartınızın şifresini girmeniz gerekmektedir. Kredi kartı ile alışveriş yaparken mutlaka güvenilir sitelere kart numarasını girmeye dikkat etmek gerekmektedir.

İş cepten internet alışverişi açma

İş cep üzerinden kartı online alışverişe açma için onay vermeniz gerekmektedir. İş cep çin SMS ile ya da direkt olarak şubelerden başvuru yapmanız gerekmektedir. İş cep için kredi kartlarınızı internet aracılığı ile alışverişe açabilmeniz için müşteri temsilcisini de arayabilirsiniz. İş cep aracılığı ile onay vermeniz durumunda tüm sanal sitelerden online olarak ödeme yapmanız mümkün olacaktır.

İş Bankası internet alışveriş onayı

İş bankası online alışveriş için onay vermek için İş Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin yanı sıra direkt olarak İş Bankası şubelerine de başvurarak kısa süre içinde İş Bankası kartlarınızı alışverişe açabilirsiniz.İş bankası için banka kartınız ve kredi kartınızı internet alışverişlerine açmanız için onay vermediğiniz durumlarda kartınızı online olarak kullanmanız mümkün olmayacaktır. Online alışverişlerde kartınızı kullanabilmeniz için İş Bankası aracılığı ile onay vermeniz gerekmektedir.

İş Bankası bankamatik kartı internet alışverişine açma

İş Bankası banka kartını internete açma için bazı yöntemler bulunmaktadır. Şayet bizzat İş Banka kartı ve kredi kartı için online alışverişlere onay vermemişseniz, kartınızı online olarak kullanmanız mümkün değildir. Bunun için kartınızı online alışverişlerde kullanmak için onay vermeniz gerekmektedir. Kartınızı online alışverişlerde kullanmak için kullanacağınız yöntemler ise:

 • İş Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz,
 • İş Bankası’na SMS göndererek kartınızı online olarak kullanmak için başvuru yapabilirsiniz,
 • İş Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası İnternet alışveriş Açma 2020

İş Bankası kartlarını alışverişe açma 2020 için aralarında boşluk bırakarak ONAY yazabilir ve İş Bankası kredi kartı ya da banka kartının son altı hanesini yazarak 4402’ye mesaj atabilirsiniz. Şayet kullandığınız İş Bankası kartlarının bazılarını online alışverişe açmak istiyorsanız bu noktada İş Bankası çağrı merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat E Ticaret Açma

Ziraat kartını e ticarete açma için başvuru yapmanız gerekmektedir. 3D Secure hizmetleri sayesinde internet üzerinden güvenli bir şekilde ödemelerini yapabilirsiniz. 3D Secure hizmeti Ziraat Bankası tarafından Visa, Mastercard, BKM tarafından desteklenen bir hizmet olmaktadır. Bu hizmet kapsamında sanal mağazalardan güvenle alışveriş yapmanız mümkün olmaktadır. Güvenli e ticaret hizmetleri sayesinde kötü niyetli kişilerin kartınızı kullanması mümkün değildir. Bu hizmet sayesinde alışverişlerinizde cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelmektedir. Bu sayede kart bilgileriniz de korunmaktadır.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Nevzat ALYANAK dedi ki:

  akbank free kartı internet alışverişine açmak için hangi numaraya mesaj yollamanız gerekiyor

 2. Serdar dedi ki:

  Kredi