Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Şirketleri

Kredinizi biz çekelim, siz taksitlerini ödeyin hizmetini almak istiyorsanız komisyonla kredi hizmeti sunan yerlere başvuru yapabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Şirketleri

Komisyonla kredi almak isteyen kişilerin imdadına yetişen firmalar, özellikle kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen kişilere finansman destek sağlamaktadır. Özellikle Bursa, Kayseri ve Konya gibi istihdamın ve firmaların yaygın olarak faaliyet gösterdiği bu alanlarda yaygın olarak yapılan bu işlem, artık ülkemizde farklı farklı şehirlerde de çoğalmaya başlamıştır. Genel olarak büyükşehirlerde faaliyet gösteren firmaların sağlamış olduğu komisyonla kredi imkânı, 2020 yılı itibariyle 22 şirket tarafından verilmektedir. Bankalardan kredi alamayan kişilerin başvurduğu komisyonlu krediler, şirketlerin “kredinizi biz çekelim siz ödeyin” mottosuna dayalı formatta çalışır. Bu formata göre bankalardan herhangi bir sebeple kredi çekemeyen kişilerin yerine kredi alan firmalar, almış oldukları kredilere komisyon uygulayarak finansman desteği isteyen kişilere nakit sağlamaktadır.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitlerini Siz Ödeyin!

Kredi bizden taksit sizden kampanyası, son zamanlarda oldukça popüler olan ve her sene pek çok kişinin başvurmuş olduğu kredi alım yollarından bir tanesidir. Özellikle bankalardan kredi alamayan kişilerin sıklıkla başvurmayı düşündüğü bu yöntem, bankalardan alınan kredilere göre daha az yasal çerçeveye sahip olduğu için kredi almak isteyen kişileri şüpheye düşürmektedir. Sicili bozuk olan vatandaşlar tarafından alınmak istenen komisyonlu krediler, birçok şirket tarafından kredinizi biz çekelim taksitlerini siz ödeyen kampanyası ile verilir. Buna göre bankadan kredi alamayan kişilerin yerine kredi çeken firmalar, alınan kredinin üstüne ekledikleri komisyonlarla kişilere nakit desteği sağlar. Buna göre ülkemizde bulunan bazı firmalar üzerinden komisyonlu kredi danışmanlığı alınabilmektedir. Ancak kredi notu düşük olduğu için bu yönteme başvuruda bulunmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus, komisyonla kredi alacakları firmaların güvenilir olması gerektiğidir. Güvenilir olmadığını düşündükleri firmalarla yapılacak olan bu işlemler kişilerin mağduriyetine sebep olabilir.

Komisyonla Kredi Almak İsteyen Kişilerin Alabilecekleri Kredi Limitleri Ne Kadardır?

Komisyonla kredi almak isteyen kişilerin alabilecekleri kredi limitleri, alt limit olarak 5.000 TL’den başlamaktadır. En düşük kredinin 5.000 TL’den verilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi bankaların genel olarak ihtiyaç kredisi alt limitlerinin 5.000 TL olmasından kaynaklanır. Kredi çekemeyen kişilerin adına bankalardan kredi çekecek olan firmalarında bu sebepten dolayı çekebilecekleri alt limit 5.000 TL’dir. Kişinin ihtiyacına göre değişen banka kredi üst limitleri ise, komisyonla kredi alacak olan kişilere genel olarak 30.000 TL’ye kadar verilebilmektedir. Ancak komisyonla kredi alacak olan bir kişinin firma ile görüşerek daha fazla kredi alabilme durumu da bulunmaktadır. Alınacak olan komisyonla kredi üst limitleri genel olarak krediyi alacak olan firmanın inisiyatifinde olduğu için kişinin ne kadarlık bir finansman desteği varsa bu durumu kredi almak istediği firma ile görüşmesi ve ona göre bir rakam belirlemesi en sağlıklı olanıdır. Buna göre komisyonla kredi almak isteyen kişilerin kredi limitleri genel olarak anlaşılan firmaya göre şekillenir.

Komisyonla Kredi Alacak Olan Kişilerin Alabilecekleri Kredi Vadeleri Ne Kadardır?

Komisyonla kredi almak isteyen kişilerin alabilecekleri kredi vadeleri, genel olarak alınacak olan krediye göre şekillenmektedir. En düşük komisyonlu kredi vadesi 12 aydan verilmekte olup en fazla verilen komisyonlu kredi vadesi ise 36 aydır. Ancak kredi limitlerinde olduğu gibi komisyonlu kredi vadelerinde de vade inisiyatifi kredi alınacak olan firmaya bağlıdır. Firmalardan komisyonlu kredi alacak olan kişilerin krediyi alacakları firma ile yapacakları görüşmede mevcut durumlarını bildirmeleri halinde vade seçenekleri arttırılabilmektedir. Bunun için kredi alınmak istenen firma ile komisyonlu kredi görüşmesinin yapılması ve vadelerin kişinin durumuna göre ayarlanması krediyi borcunu firmaya ödeyecek olan kişilerin zorlanmamaları açısından oldukça önemlidir.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Sicili bozuk olanlar, kredi notu düşük olanlar ya da daha önce herhangi bir banka tarafından kara listeye alınan kullanıcılara yönelik kredi imkânı tanıyan bankalar bulunmaktadır.…

İlgili İçerik

Ülkemizde Kaç Firmadan Komisyonlu Kredi Alınabilmektedir?

Ülkemizde faaliyet gösteren her firma komisyonlu kredi imkânı sunmamaktadır. Bunun için özel olarak işlem alan belli başlı firmalar bulunur. Buna göre mevcut olarak 22 firmadan komisyonla kredi alınabilir. Özellikle kredi borcu bulunan ya da bankalardan kredi notu yüzünden kredi alamayan kişilerin başvurduğu bu yöntem, 2020 yılı itibariyle 22 firma tarafından ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunulur.

Komisyonlu Kredi Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?

Komisyonla kredi almak isteyen kişilerin, bu hizmetten faydalanması için öncelikle kendisine komisyonla kredi verecek bir firma bulması gerekmektedir. Genel olarak büyükşehirlerde yer alan firmalar tarafından sağlanan bu hizmet için mutlaka öncesinde bir alan araştırmasının yapılması şarttır. Günümüzde birçok şekilde yapılan dolandırıcılık olayları göz önünde bulundurulduğunda, komisyonla kredi almak isterken dolandırılan pek çok insan bulunmaktadır. Bu yüzden bankalardan kredi çekemeyen kişilerin komisyonla kredi almak için başvuruda bulunacakları firmaları iyi seçmesi ve mutlaka yüz yüze görüşmesi gerekir. Bunun yanı sıra komisyonla kredi almayı düşünen kişilerin internet üzerinden işlem yapmamaları tavsiye edilir. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa, kredi notunuz bankalardan kredi almaya yetmiyorsa ve tek çareniz komisyonla kredi veren firmalarsa yüz yüze kredi başvurusunda bulunmak gerekmektedir.

İnternet üzerinden komisyonla kredi alacak olan kişilerin kredi hizmetleri firmaların kredi isteyen kişilere PTT üzerinden yolladıkları bir kargo ile sağlanmaktadır. Buna göre kişiler, yollanan bu kargoda hazırlanması gereken evraklar ve dosya masrafları için 600 TL civarında bir ek ücret ödeme zorunda bırakılırlar. Verilecek olan bu para ile dosya masraflarını gidereceğini söyleyen firmalar, aynı zamanda kişilerden alınacak olan krediler için de komisyon ücreti talep edeceklerdir. Özellikle peşin komisyonlu olarak firmalara kredi başvurusunda bulunan kişiler, internet üzerinden yapmış oldukları komisyonlu krediler yüzünden oldukça fazla mağdur olmakta ve dolandırılmaktadır. Bu yüzden kredi başvurularının yüz yüze gerçekleştirilmesi yapılacak olan en mantıklı ve sağlıklı harekettir. Yapılan yüz yüze görüşmeler sayesinde kişiler hem kimden kredi alacaklarını öğrenmiş olacak hem de firma ile geri ödeme planlarını daha sağlıklı bir şekilde oluşturmuş olacaktır.

Komisyonla Kredi Veren Firmalara Kredi Geri Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Komisyonla kredi alınan firmalara yapılacak olan kredi geri ödemeleri, kişilerin kredi aldıkları firma ile yapacakları görüşmeler ile şekillenmektedir. Firmalardan alınan komisyonlu krediler için yapılacak olan kredi geri ödemesi firmanın inisiyatifi doğrultusunda ilerler. Bankalardan alınan krediler kadar yasal olmayan bu yöntem için oluşturulacak olan ödeme planı krediyi alan kişi ile krediyi çeken firma arasında işlemektedir. Senetle yapılan komisyonlu kredi geri ödemeleri, her ay kişilerin borçlarını firmaya ödeyerek senet alması ile kapatılmaktadır. Ancak yapılacak olan senet miktarı ve vade sayısı krediyi çeken firma ile komisyonla kredi alan kişi arasında belirlenir. Bu yüzden komisyonla alınan krediler için net bir ödeme planı bulunmamaktadır.

Acil Nakit
Acil Nakit Kredi En Uygun Tüm Borçları Tek Kalemde

Kredi başvurularında kimi zaman ihtiyacımız olan şeyleri almak için başvuruyor kimi zamanlarda ise, farklı alanlara olan borçlarımızı kredi ile ödeyip, her ay tek bir yere…

İlgili İçerik

Komisyonlu Krediler Ne Kadar Güvenilirdir?

Komisyonla verilen kredilerin güvenirliliği, genel olarak her zaman şüphe barındırmaktadır. Kredi notu düşük olan ve bankalardan kredi kullanamayan kişilerin sıklıkla başvurduğu bu yöntem için doğru firmanın seçilmesi en önemli işlemdir. İlk defa komisyonla kredi alacak kişilerin krediyi alacakları kişilerden tatmin edici cevaplar alması, bu konuda en büyük ölçütlerden bir tanesidir. Ayrıca firmaların bu işlemlerden önce mutlaka araştırılması gerekmektedir. Aynı şekilde kredi verecek olan firmalarında krediyi verecekleri kişileri güvenilir bulup bulmaması, kredinin verilme ihtimalleri ile doğru orantılıdır.

2020 Yılı En Uygun İhtiyaç Kredisi

En düşük faizli İhtiyaç kredisi veren bankaların şartları ödeme seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

  1. Işık dedi ki:

    Merhabalar memurum bordrom mevcut 10.000 tl ye ihtiyacım var. Yardımcı olabilir mısınız.

  2. Fevzi dedi ki:

    Merhaba kredi puanım düşük jandarma personeliyim gelir belgem var borç kapatma kredisi lazım yardımcı olursanız sevinirim

  3. Umit dedi ki:

    Merhaba 10000tl ihtiyacım var izmirden

1 38 39 40