Maaş Müşterisi Olmanın Avantajları

Herhangi bir bankanın maaş müşterisi olmanın avantajları hakkında merak ettiklerinizi ve maaş aldığınız bankadan yararlanabileceğiniz olanakları yazımızdan inceleyebilir, bankalara göre sunulan fırsatları öğrenebilirsiniz.

Maaş Müşterisi Olmanın Avantajları

Maaş müşterisi olmanın sağladığı olanaklar bankadan bankaya değişiklik gösterir. Yeni bir yerde göreve başlandığında yapılacak ilk iş, şirket veya kurumun anlaşmalı olduğu bankadan bir maaş hesabı açmaktır. Bu sayede o bankanın maaş müşterisi olunarak, sağlanan avantajlardan yararlanılır. Bunun için banka şubesine birebir gidilmeli ve müşteri temsilcisi ile görüşülmelidir.

Maaş Müşterisi Nedir?

Maaş müşterisinin anlamı, çalıştığınız iş yerinin anlaşmalı olduğu bankadan bir hesap açıp, maaşınızı her ay sadece o hesaptan almanız demektir. Kurumunuz bir banka ile anlaşmalı ise, o bankadan iş yerinizin adını vererek hesap açar, maaşınızı gecikmesiz olarak hesabınızdan alırsınız. Bunun yanında bankalar tarafından maaş müşterilerine sağlanan kredi, avans gibi olanaklardan da yararlanırsınız.

Maaş Müşterisi Olmanın Avantajları Var Mıdır?

Maaş müşterilerine yapılan ayrıcalıklar genellikle kredilerdeki faiz oranlarında kendilerini gösterir. Daha düşük faiz oranları kullanılabilmekte, kredialma imkanı ve alınabilecek kredi miktarı arttırılabilmektedir. Bunun yanında kredi kartı gecikmelerinde de maaş müşterilerine daha esnek davranılmaktadır. Aynı zamanda havale, EFT gibi işlemler daha avantajlı tarifelerle yapılmaktadır.

Maaş Hesabı Nedir?

Maaş hesabının tanımı, her ay belli bir miktar ücret alan çalışanın, ücretini işyerinin anlaşmalı olduğu bankadan almasıdır. Bunun için işyeri ismini vererek hesap açar ve her ay ücretini bu hesaptan alır. Bu hesap sayesinde kişi o bankanın maaş müşterisi olur ve sağlanan avantajlardan yararlanır.

Maaş Hesabının Avantajları

Maaş hesabı açmanın faydaları öncelikle hesabın yalnız maaş için kullanılmasıdır. Bu sayede harcamalar ve gelirler karışmaz, gelen maaşın miktarı tam olarak belirlenir. Ayrıca bu hesap sayesinde maaş müşterisi olunduğu takdirde şube ayrıcalıklarından da yararlanabilirsiniz. şubelerde sıra beklemeden işlemlerinizi halledebilir, bireysel müşteri hizmetleri ile görüşmelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca bankalar, maaş hesaplarında hesap işletim ücreti de almamaktadır. Bu hesaplarla yapılacak neredeyse her işlem ücretsiz veya indirimlidir. Bunun yanında maaş hesabı, kullanıcısına alışverişlerde ek taksit imkanı da sağlamaktadır.

Kredi Yaş Sınırı Kaçtır
Kredi Yaş Sınırı Kaçtır? 18 – 80 Arası Kredi Çekilebilir mi?

Kredi Çekmenin Yaş Sınırı Kaç? Bankalar kredi çekmek isteyen kişileri yaş sınırlaması kriterine göre de, değerlendirmektedirler. Bunun sebebi kredi başvurusu yapan vatandaşın çektiği krediyi ödeyip…

İlgili İçerik

Maaş Müşterisi Olmak İçin Gerekli Belgeler

Bankaların maaş hesabı açmak için istediği belgeler çoğu bankada aynıdır. Hesabın ayrıcalıklarından yararlanmak için öncelikle banka şubelerine gidilmelidir. İnternet üzerinden veya müşteri hizmetlerinden maaş hesabı açma işlemi gerçekleştirilememektedir. Maaş hesabı açılabilmesi için işyerinin sigorta girişini yapmış olması gerekir. İnternet üzerinden yapılacak doğrulamada bu faktör kullanılacaktır. Çalışılan işyerinin şirket adının bilimesi ve işyeri kısmında belirtilmesi gerekir. Bunun dışında maaş hesapları, yalnız şirketin anlaşmalı olduğu bankalarda açılabilmektedir. İşyerinizin anlaşmasının olmadığı bir bankada, o şirket adına maaş hesabı açamazsınız. Şubelere giderken yanınızda kimlik belgeniz olmalıdır. Bunun dışında herhangi bir belge istenmez.

Garanti Bankası’nın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını Garanti Bankası’ndan açmanın avantajları öncelikle kendini araç alımlarında göstermektedir. Maaşım Garantide kampanyası ile birinci veya ikinci el araç alımlarında, maaş hesabı Garanti’de olan çalışanların araç kredilerinde düşük faiz oranları ve uzun vade olanakları uygulanmaktadır. Bunun yanında maaş müşterilerine özel konut kredisi olanakları da sağlayan banka, vadesiz hesaba bağlı avans hesap hizmeti de vermektedir. Avans hesap ile maaşın yattığı vadesiz mevduat hesabındaki para bitse de avans hesabını kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası’nın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını Yapı Kredi Bankası’ndan açmanın yararları özellikle hesap işletim ücretlerinin olmaması ile kendini göstermektedir. Banka, maaş hesaplarından hesap işletim ücreti almamaktadır. Bunun yanında maaş hesabı fonlarla desteklenir, bu sayede yatan paranın değerlenmesi sağlanır. Maaş hesabı istenirse esnek hesap özelliği de kazanır. Bu sayede maaş bittiğinde avans imkanı kolaylaşır. Yapı Kredi, ayrıca ev ve araç sigortalarında da maaş müşterilerine özel kampanyalarla müşterilerine destek olmaktadır.

Akbank Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını Akbank’tan açmanın faydaları ev ve araba kredisi alanlarında göze çarpmaktadır. Banka, maaş müşterilerine özel ev ve araba kredilerinde düşük faiz oranları ve uygun vade miktarları destek olmaktadır. Banka, aynı zamanda dönemsel kampanyalarla da maaş müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

QNB Finans Bankası’nın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını QNB Finans Bankası’ndan açmanın yararları maaş kredisi başlığı altında kolay kredi imkanı sunmaktadır. Sıfır faizli maaş kredisi, maaş müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuştur. Maaş günü gelmeden, maaş miktarında kredi çekebilme olanağı tanır. Maaş kredisinin ödeme vadesi 30 gündür. 30 gün içinde çekilen kredinin tamamının ödenmesi gerekir. Ödenmediği durumda belirtilen faiz imkanı işlemeye başlar.

Deniz Bank’ın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını Deniz Bank’tan açmanın yararları özel ihtiyaç kredisi başlığı altında karşımıza çıkmaktadır. Maaş müşterilerine özel ihtiyaç kredisi 60.000 Türk Lirasına kadar artan miktar ve 48 ay vade seçeneği sunar. Yalnız maaş müşterilerine verilen bu kredi, düşük faiz oranları ve banka tarafından sağlanan ödeme kolaylığı ile bilinmektedir.

Deniz Bank Özel İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Deniz Bank maaş müşterilerinden özel ihtiyaç kredisi için istenen belgeler neredeyse tüm bankalardaki kredi başvurusunda istenen belgelerle benzerlik gösterir.

  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • İkametgah Belgesi
  • Son üç aya ait herhangi bir fatura
  • Maaş miktarını gösteren işyeri onaylı belge

Bu belgeleri hazırladıktan sonra Deniz Bank’ın yalnız maaş müşterilerine sağladığı Özel ihtiyaç Kredisi imkanından yararlanabilirsiniz.

TEB Türkiye Ekonomi Bankası’nın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını Türkiye Ekonomi Bankası’ndan açmanın yararları otomatik ödeme talimatları ve hesap işletim ücretlerinde kendini göstermektedir. Maaş hesaplarından hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Gelir belgesi ile taşıt kredisi imkanı sunulmaktadır. Banka, her maaş müşterisine bir temsilci atayarak banka ile ilgili sorunların çabucak çözümleneceğinin garantisini verir. Maaş müşterilerinin imkanlarına uygun olarak sigorta paketleri sunulur.

Vakıfbank’ın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını Vakıfbank’tan açmanın yararları hızlı kredi imkanları ile göze çarpmaktadır. Maaş müşterileri, sms bankacılığını kullanarak hızlı bir şekilde kredi imkanlarına bakabilir, ne kadar kredi çekebileceklerini sorgulayabilir. Özel sektörden maaşını Vakıfbank maaş hesabı ile alan müşterilerin hızlı krediden yararlanabilmeleri için, son iş yerlerinde 6 ayı bitirmiş olmaları gerekir. Emekli maaş müşterileri de aynı fırsattan, emekliliklerinin 7. ayında yararlanabilir. Maaş müşterileri gece 2 ile 4 arası hariç, tüm saat ve günlerde bu hızlı kredi başvurusunu yapabilirler.

Ziraat Bankası’nın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını Ziraat Bankası’ndan açmanın yararları diğer bankalardan farklı kampanyalarla kendini göstermektedir. Maaş hesabına tanımlanacak Başak Hesap özelliği ile hesap, otomatik fon alım satımına dahil olur. Böylece maaş hesabına yatan para değerlenir. Bunun yanında otomatik ödeme talimatı verilebilir. Otomatik ödeme talimatı verildikten sonra hesapta yeterli para olmaması durumunda fon satımı otomatik olarak devreye girerek ödemelerin aksamamasını sağlar. Bunun yanında Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında maaş hesabına otomatik ödeme talimatı verilerek ödenen 100 Türk Lirasına 25 Türk Lirası devlet katkısı sağlanır.

Türkiye İş Bankası’nın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaş hesabını Türkiye İş Bankası’ndan açmanın yararları kredi ve ek hesap olanaklarıyla göze çarpmaktadır. İş Bankası ek hesap sayesinde maaş hesabındaki para bittiğinde ek hesap devreye girer. Ek hesabın limiti kullanıcı tarafından belirlenir ve aşmasına izin verilmez. Ek hesaptan kullanılan tutar, maaş hesabına yatırılan paradan çekilir. Ek hesaptan yapılan harcamanın faizi yalnız kullanılan miktar kadar kesilir. Bunun yanında maaş müşterisine sağlanan kolaylıklar sayesinde kredi çekerken faiz düşürülür, maaş müşterilerine özel hazırlanan fırsatlardan yararlanılır. Vade uzatma ve taksitleri bölme seçenekleri sayesinde İş Bankası maaş müşterilerine kolaylık sağlar.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.