Memurlara Faizsiz Kredi

Memurlara faizsiz kredi veren bankalar aracılığıyla öğretmen, asker, polis, sağlık personeli gibi birçok alanda çalışan memurlar sıfır faizli kredi kampanyalarından faydalanabilirler. Faizsiz krediyi veren bankaları ve kredilerinin özelliklerini yazımızda bulabilirsiniz.

Memurlara Faizsiz Kredi

Memurlar için faizsiz kredi avantajı çeşitli kriterlere göre belirlenmiştir. Memurların kredi notuna göre değişmekle beraber, memurlar gelirlerinin en fazla yüzde 50’sini ödenebilir aylık taksit olarak göstermelidir. Bankaların tamamı, memurlara bu şartlar altında faizsiz kredi imkanı tanımaktadır. Aylık geliri 6 Bin TL olan bir memur, en fazla aylık 3 Bin TL taksit ödeyebileceği kredileri, faizsiz olarak çekebilmektedir. Banka tarafından hesap yapıldıktan sonra memurun çekebileceği kredi oranları belirlenmektedir. Bu şekilde;

 • Faizsiz olarak konut kredisi,
 • Faizsiz olarak ihtiyaç kredisi,
 • Faizsiz olarak taşı kredi çekilebilmektedir.

Memura Faizsiz Kredi 2020

Memurlar için 2020 senesinde faizsiz kredi avantajları sayesinde memurlar birçok alanda sıfır faiz imkanları ile kredi çekebilmektedir. Ancak memur olarak görev alan kişilerin en kadar kredi kullanabileceği ile aylık gelirine ve kredi notuna göre değişmektedir. Bazı dönemlerde ise çeşitli bankalar, memurlara maaşlarının 15 katı kadar faizsiz kredi çekme imkanı tanıyabilmektedir.

Askeri Personellere Özel Faizsiz Kredi

Askeri Personellere Özel memurlarına faizsiz kredi imkanı da hemen hemen her banka tarafından verilmektedir. Memur olarak görev alan askeri personel, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi gibi birçok alanda sıfır faiz imkanları ile kredi çekebilmektedir. Ancak kredi çekilecek tutar, memurun maaşına ve kredi notuna göre belirlenmektedir.

Askeri Personele Kredi
Askeri Personellere Özel TSK Kredisi

Askeri personele verilen TSK kredisi sayesinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışmaya devam eden personeller, uygun kredi faiz oranlarından ve diğer avantajlardan faydalanmış oluyorlar. Askeri personele…

İlgili İçerik

Vakıfbank Memur Kredisi

Vakıfbank memurlar için kredi seçenekleri maaşlarını Vakıfbank’tan alan kamu görevlilerine özeldir. Kadrolu işçiler ve emekliler de bu kredi imkanından faydalanabilir. Vakıfbank memur kredisi:

 • Kefil ön şartı aramamaktadır. Ancak kredi notu düşük olanlar için kefil talep edilebilmektedir.
 • Kredi eşit taksitli olarak ödenebilir.
 • Kredi azalan taksit ya da artan taksit oranları ile ödenebilir.
 • 3 ay ödemesiz olarak dönemli şekilde aylık taksit imkanları sunulmaktadır.
 • Son taksit balon ödemeli olarak ya da değişken taksitli olarak geri ödeme imkanları bulunmaktadır.

Kamu Çalışanlarına Kredi 2020

Kamuda görev alanlara faizsiz kredi imkanları devlet memurları için geçerlidir. 657 sayılı olan kanun kapsamında, kamu çalışanlarının bankalarda makul faiz oranları ile kredi çekme hakkı bulunmaktadır. Özellikle dönem dönem daha cazip kredi fırsatları ile memur olarak görev alan kişiler bu imkanlardan faydalanabilmektedir. Bu kişiler:

 • Askerler,
 • Polisler,
 • Doktorlar,
 • Öğretmenler,
 • Temizlik görevi personelleri,
 • İşçiler,
 • Hakim ve savcılar vs.

Genel itibari ile kamu personelleri birçok bankadan faizsiz şekilde kredi çekebilmektedir. Ancak özel bankalarının bir kısmı düşük faiz oranları ile kredi çekim talebini kabul etmektedir.

Ziraat Memur Kredisi

Ziraat Bankası memurlar için kredi seçenekleri da zaman zaman yapılan kampanyalarla duyurulmaktadır. Ziraat Bankası devlet bankası olarak memur ve kamu personellerine çoğu zaman faizsiz kredi imkanı ve tüketici kredisi çıkartmaktadır. Ziraat Bankası’na faizsiz kredi için başvuracak olan kişilerin:

 • Açıkta herhangi bir yasal ya da idari takibinin olmaması gerekir,
 • Resmi olarak memur olması gerekmektedir,
 • Talep edilmiş taksitlerin aylık gelirin maksimum yarısını oluşturması gerekir,
 • İpotek verilecekse, eş rızası da alınmalıdır.

Öğretmen Kredisi 2020

Öğretmenler için kredi seçenekleri de faizsiz ya da oldukça düşük faizli olarak uygulanabilmektedir. Öğretmen kredileri için faizsiz seçeneklerinden yararlanmak için öğretmenin devlet kadrosunda çalışması gerekmektedir. Devlet alanında çalışan öğretmenler devlet bankalarından faizsiz olarak ihtiyaç ya da konut kredisi çekebilir. Çekilen krediler için üst limit ise öğretmenin maaşına ve öğretmenin kredi notuna göre belirlenmektedir. Kredi notu ne kadar düşükse, çekilebilecek olan kredi tutarı da o kadar düşmektedir.

Öğretmenlere için Kredi
Öğretmenler İçin Banka Kredileri

Öğretmenlere özel banka kredisi fırsatlarından faydalanarak, avantajlı şekilde kredi kullanmanız mümkün. Her banka müşterilerinin kredi kullanabilmesi için farklı koşulların yerine getirilmesini talep etmektedir. Müşteri teşvikinin…

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Memura Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası memurlar için faizsiz kredi seçenekleri kamu personelleri ve devlet görevlileri için geçerlidir. Polisler ya da askerler gibi devlete bağlı olarak çalışan memurlar, faizsiz kredi seçeneklerinden faydalanabilir. Her bankanın faizsiz kredi üst limiti farklıdır. Bu limit, memurların kredi notlarına göre de belirlenmektedir.

Memura Faizsiz Konut Kredisi

Memur olarak çalışanlar için faizsiz ev kredisi alabilmek için memur olan kişinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Çoğu zaman memurlar ihtiyaç kredisi ya da taşıt kredisini faizsiz olarak alabilmektedir. Ancak yüksek limitte kredi çekmek için kişinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Bunun yanı sıra kişinin aylık ödeyebileceği maksimum limit maaşının yarısıdır. Buna göre bankalar hesap yaparak ne kadar kredi çekilebileceğini ifade etmektedir.

Kamu Çalışanlarına Faizsiz Kredi 2020

Kamu görevlileri için Faizsiz kredi seçenekleri zaman zaman birçok bankada yapılan kampanyalardır. Farklı kredi çeşitlerini memurlar, sıfır faiz oranları ile çekebilmektedir. Faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için:

 • Kampanyaları takip etmek,
 • Resmi olarak kamu görevinin başlaması,
 • Kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

Vakıfbank Kamu Çalışanlarına Kredi

Vakıfbank tarafından verilen kamu çalışanlarına özel kredi seçenekleri kampanya kapsamında başlatılmıştır. Üst limit olarak 90.000 bin TL belirlenmiştir. 36 Ay vade ile ödemenin tamamlanması gerekmektedir. Buna göre çalışan kişinin maaşının yüzde ellisi ile 36 ay boyunca borcu kapatabilmesi gerekmektedir. Kamu görevlisinin aldığı maaş bu noktada önem teşkil eder.

Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Halkbank

Halk Bankası kamu çalışanları için özel ihtiyaç kredisi de mevcuttur. Halkbank’ın kamu çalışanları için belirlediği kredi tutarı ise 50.000 Bin TL olarak belirlenmektedir. 50.000 TL olan kredi için 36 ay vade belirlenmiştir.

Vakıfbank Kamu Çalışanları için Konut Kredisi

Vakıfbank’tan kamu çalışanlarına özel ev kredisi için kişinin maaşı ve kredi notu ön plandadır. Her kamu çalışınana ev kredisi çıkmayabilir. Bunun için Vakıfbank’a başvurarak kredi notunun hesaplanması, maaş ve çekilmek istenen kredi tutarına göre bir hesap yapılması gerekmektedir. Ancak genel itibari ile Vakıfbank tarafından kamuya özel kredi kampanyasında 90.000 Bin Tl ve 36 ay vade belirlenmiştir.

Halkbank 5 Bin Tl Faizsiz Kredi

Halkbank için faizsiz kredi seçenekleri esnaflara özel olarak başlatılmıştır. Sıfır faiz oranları ile ihtiyaç kredisi olanakları sunmaktadır. Esnaf kredisi sayesinde:

 • İşletme sermayesinin karşılanması için 200.000 Bin TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.
 • İşyeri ve taşıt için 500.000 TL’ye kadar kredi çekilebilmektedir.

Polise Özel Kredi 2020

Polisler için özel kredi seçenekleri sıfır faizli ya da oldukça düşük faizli olarak ikiye ayrılmaktadır. Faizsiz kredi seçeneği için kredi notu ve polis memurunun durumu önem teşkil eder. Genel olarak kredi notu ortalama olan polis memurları, maaşlarının yarısını ödeyebilecekleri kadar kredi çekebilmektedir. Ev kredisi ya da taşı kredisi için maksimum aylık ödeme limiti ise maaşın yüzde 50’si olarak belirlenmiştir.

Memurlar için Faizsiz Kredi

Memura özel faizsiz kredi imkanları devlet bankalarında sunulmaktadır. Memurlar sıfır faiz oranları ile ihtiyaçlarına göre kredi çekebilir ve maaşlarına uygun ödeme seçenekleri ile belirli vadelerle bu borcu kapatabilir. Faizsiz kredi imkanları için kişinin kredi notu ve aldığı maaş önem teşkil eder. Çekebileceği kredi tuturı ise, maaşına göre belirlenir. Memur 4 Bin Tl maaş alıyorsa, her ay bu maaşın maksimum 2 Bin TL’sini ödeyebilir. Bundan dolayı 36 ay vade çıkan bir memurun alabileceği maksimum sıfır faizli kredi de buna göre belirlenir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.