ref: refs/heads/v3.0

Miles and Smiles Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Miles and Smiles Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Miles and Smiles kart başvurusu için Türk Hava Yolları’nın Miles and Smiles sitesi kullanılabilmektedir. Ayrıca Garanti Bankası’ndan da Miles and Smiles kartına başvurmak mümkündür. Miles and Smiles kredi kartları bir hayli avantajlı kartlardır. Bu kredi kartları ile hem mil hem de indirim kazanmak mümkündür. Miles and Smiles kredi kartı almak için Garanti Bonus üzerinden işlem yapabilir ve hızlı başvur seçeneği ile kredi kartınızı talep edebilirsiniz.

THY Miles and Smiles

Türk Hava Yolları Miles and Smiles kredi kartı ile alışveriş yapmak ve alışveriş yaparken mil kazanmak mümkün hale getirilmiştir. Türk Hava Yolları’nın mil toplama kartı olarak da bilinen Miles and Smiles kartı bir mil toplama kartı iken Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları’nın iş birliği ile kredi kartı özelliği getirildi. Bir kredi kartının tüm özelliklerine sahip olan Miles and Smiles kredi kartları ile yapılan tüm harcamalardan Türk Hava Yolları için mil kazanılmaktadır. Biriken miller ile de Türk Hava Yolları’ndan bilet talep edebilir ya da mil alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. Türk Hava Yolları Miles and Smiles kartlarının birçok avantajı bulunmaktadır.

Miles and Smiles Kart Çeşitleri

Miles and Smiles kredi kartları 2 başlık altında incelenmektedir. Bu başlıklar şu şekildedir;

 • Yurt İçi Kredi Kartları
 • Yurt Dışı Kredi Kartları

Yurt içi kredi kartları sadece Türkiye’de kullanılabilen kartlar hem Garanti Bankası hem de QNB Finans Bank tarafından desteklenmektedir. Mil kazanma ve taksitli alışveriş imkânı sunulmaktadır. Yurt dışı kredi kartı ise Miles and Smiles Diner’s Club kredi kartı ismi ile bilinmektedir. Slovenya’da geçerli olan bir kredi kartı türüdür. Uçuş sınıfı yükseltme, taksitli alışveriş, mil toplama ve fırsatlardan yararlanma imkânı sunulmaktadır.

Garanti Miles and Smiles

Garanti Bankası Miles & Smiles kredi kartı 3 gruba ayrılmaktadır. Garanti Bankası altyapısı ile istenilen kart tercih edilebilmektedir. Her bir kart türünün farklı özellikler bulunmakta ve bu kartlar aracılığı ile yapılan her bir harcama mil ve fırsat kazandırmaktadır.

 • Miles and Smiles kredi kartı
 • Miles and Smiles Platinum
 • Miles and Smiles Business

Kredi kartı olmak üzere 3 farklı kart tipi bulunmaktadır. Platinum ve business kart çeşitlerinde kazanılan mil ve diğer fırsatlar daha fazla olmaktadır. Ödül bilet, uçakta business seviyesine yükseltme ve mil alışverişi yapabilme fırsatları sunulmaktadır. Garanti Bankası aracılığı ile kartlar temin edilebilmektedir.

[benzeryazi pid=327]

Garanti Miles and Smiles Mil Kazanma

Garanti Bankası Miles & Smiles mil kazanma işlemi oldukça basittir. Yapılan her alışverişte 1,00 Türk Lirası 1 mile eşitlenmektedir. Her 1 Türk Lirası harcaması 1 mil kazandırmaktadır. Yapılan alışverişlerde 6 aylık taksit uygulanabilmektedir. THY mil kazanma Garanti Bankası ayrıcalığı ile yapılan alışverişlere göre değişmektedir.

QNB Miles And Smiles

QNB Finansbank Miles & Smiles kredi kartı için Türk Hava Yolları iş birliğinde bulunmuştur. QNB Finansbank altyapısı ile hazırlanan Miles and Smiles kredi kartları aynı özelliklere sahiptir. Başvuru için Miles and Smiles kredi kartına özel Finansbank tarafından açılan internet sitesi kullanılmaktadır. Başvurusu sırasında;

 • Ad ve soyad
 • TC. Kimlik numarası
 • Cep telefonu numarası

Bilgileri istenmekte olup doğrulama kodunun da girişi yapıldıktan sonra hızlı bir şekilde kart başvurusu yapılabilmektedir.

Miles and Smiles Platinum

Garanti Bankası altyapısı ile verilmekte olan Miles and Smiles platinum kredi kartlarının birçok özelliği bulunmaktadır. Avans mil, yüzde 25 daha fazla mil, ödül bilet, refakatçi bileti, Business Class’ta uçma rahatlığı, yurt içi ve yurt dışında kullanım ve 50 bin Euro’luk seyahat sigortası gibi fırsatlaı bulunmaktadır. Ayrıca American Express altyapısı nedeni ile birçok markada en az yüzde 10 indirim de sağlamaktadır. Miles and Smiles Platinum American Express kredi kartının birçok fırsatı ve avantajı bulunmaktadır.

Miles and Smiles Business

Garanti Bankası’nın ticari kartları arasında yer alan Miles and Smiles Business kredi kartı yurt için ve yurt dışında kullanılabilmektedir. Özel yolcu programı, mil kazanma, 30 bin Euro’luk seyahat sigortası, Lounge Key fırsatı, taksit seçeneği, yüzlerce markada indirim gibi fırsatları bulunmaktadır. Miles and Smiles kartı ticari bir kredi kartıdır.

Miles and Smiles Amerikan Express

Miles and Smiles Amerikan Express kredi kartı Platinum ve Privé kartlar için geçerli olan bir altyapıdır. Normal Mastercard altyapısı ile kullanılan kartlar olduğu gibi yurt dışında da kullanılmak üzere hazırlanan kartlar da bulunmaktadır. Bu kartlar ise American Express özelliği taşımaktadır.

Miles and Smiles Kart Ücreti

Miles and Smiles yıllık kart ücreti 2019 yılı için Garanti Bankası tarafından yayınlanmıştır. Kart kullanım bedeli olarak alınan yıllık kart ücretleri, kart işletim ücreti olarak da bilinmektedir. Miles and Smiles yıllık kart ücreti ek kart ve asıl kart ücretleri olarak iki gruba ayrılmaktadır.

 • Miles and Smiles Mastercard asıl kart ücreti 165 Türk Lirası, ek kart 82,5 Türk Lirası
 • Miles and Smiles Platinum aidat asıl kart ücreti 240 Türk Lirası, ek kart 120 Türk Lirası
 • Miles and Smiles Privé asıl kart yıllık ücreti 305 Türk Lirası, ek kartı ise 152,50 Türk Lirası

Olarak ücretleri belirlenmiştir.

Miles and Smiles Kart Ücreti İptali

Miles and Smiles kredi kartı ücreti iade işlemi yapılabilmekte; bunun için Garanti Bankası ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Uzmanlar tarafından değerlendirme yapılacak olup kart ücreti iadesi yapılmadığı takdirde Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapılabilmektedir. Türk Hava Yolları bu konuda müşterilerini desteklemektedir.

Miles and Smiles Prive vs Platinum Farkı

Miles and Smiles kredi kartı 3 farklı kart tipinden oluşmaktadır. Prive ve platinum kartlar ise en çok kullanılan kredi kartları arasında bulunmaktadır. Platinum ve Privé kart arasındaki farklar şu şekildedir;

 • Avans mil kazanım miktarı
 • Seyahat iptali sigortası miktarı
 • Üçüncü şahıslar teminatı Privé kartta bulunur.
 • Bagaj kaybı yaşanır ise Privé kart eşya başına en fazla 200 Euro öder.

Miles and Smiles Nasıl Kullanılır?

Miles and Smiles kredi kartları normal kredi kartları gibi kullanılabilmektedir. Ödemeler Garanti Bankası altyapısı ile alınmış ise Garanti Bankası’na, QNB Finans Bankası olarak alınmış ise QNB Finans Bankası’na yapılmaktadır. Ekstre borçları internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM ve bankadan yapılabilmektedir. Miles and Smiles kartları her işlem sonrası mil kazandırmaktadır. Kazanılan miller ise THY üyeliğinde toplanmaktadır. Bu millerin yönetimi için THY’nin sitesinin kullanılması gerekmektedir. Miles and Smiles kredi kartı kullanma işlemi oldukça basittir.

Miles and Smiles İletişim

Miles and Smiles irtibat numarası Garanti Bankası altyapısına sahip ise 444 0 333’tür. Ayrıca 0850 222 0 333 numaralı telefon da Miles and Smiles çağrı merkezi numarası olarak belirlenmiştir.

Miles and Smiles Alışveriş

Miles&Smiles kredi kartı alışveriş yaptıkça mil kazandırmaktadır. 1 Türk Lirası 1 mil olarak kabul edilmekte bu neden ile de her alışverişten mil kazanmak mümkündür. Birçok farklı markada da yüzde 10 ila 15 arasında indirim uygulanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.