Otobüs Şoförlerine Özel Banka Kredi Kampanyaları

Otobüs şoförlerine özel banka kredi kampanyaları 2019 yılında da cazip faiz oranları ve vade seçenekleriyle bankalar tarafından sunuluyor. Otobüs, kamyon, tır gibi ağır vasıtalar için sunulan kredinin başvuru şartlarını, gerekli evrakları, başvuru yöntemlerini ve kredi hakkındaki detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Otobüs Şoförlerine Özel Banka Kredi Kampanyaları

Bankalardan otobüs şoförlerine özel krediler 2020 yılında da verilmeye devam ediyor. Pek çok banka esnaflara bazı kredi avantajları sunuyor. Bunlardan bir tanesi de otobüs şoförlerine ticari araç alabilmeleri için sağlananlardır. Bankalar bizzat kendileri yürüttüğü kampanyalar ile krediler verirken devlet desteği ile sunulan otobüs şoförlerine kredi fırsatları da bulunuyor. Bu kredilerin şartları da banklara göre farklılık gösterebiliyor.

Şoför Esnafına Ağır Vasıta Ticari Araç Kredisi

Ağır vasıta ticari araçlar için şoförlere kredi bankalar tarafından sunulan avantajlardan bir tanesidir. Nakliyecilik mesleğiyle uğraşan esnaflara kamyon ya da tır gibi ağır vasıtaları alabilmeleri için krediler veriliyor. Bu kamyon kredisi ister sıfır ister ikinci el araçlar için kullanılabiliyor. Vadeler bankaya göre değişkenlik gösterse de genellikle 48 ay taksitlendirme seçeneği sunuluyor. Şoför esnaflara ağır vasıta ticari araç için kredi veren bankalardan bazıları şu şekildedir:

 • Halkbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank.

Ağır Vasıta Ticari Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Ağır vasıta ticari araç almak için başvuru bankaların kendi şubelerine yapılmalıdır. Bu krediden yararlanabilmek için ilk olarak hangi bankaya başvurulacağına karar verilmelidir. Daha sonrasında bu bankaların şartlarının neler olduğu ve gerekli olan evraklar bankanın internet sitesi aracılığıyla öğrenilmelidir. Tüm belgeler toplanarak banka şubelerine giderek başvuru işlemi başlatılabilir.

Ağır Vasıta Kredisi Başvuru Şartları

Şoförlere ağır vasıta kredi koşulları arasında esnaf odalarına kayıt yaptırmış olmaları vardır. Odada kaydı olmayan kişiler kredi başvurusunda da bulunamaz. Ayrıca daha önceden KOSGEB destekli hibe ya da kredi alınmışsa kooperatif kredilerinden yararlanmak mümkün olmuyor. Yeniden bir kooperatif kredisi alabilmek için KOSGEB desteği başvurusunun ardından 5 yıl geçmiş olması gerekiyor. Bunların dışında bankalara özel şartlar da olabilir. Bu şartlarda şubelerden ya da internet sitelerinden öğrenilebilir.

Servis Otobüsü Kredisi

Servis otobüsü için finansal destek kredisi yine bankaların sunduğu fırsatlardan birisidir. Bu krediye ticari araçlar için başvurulabilir. Fakat bunun dışında şehir içi yolcu taşımacılığı için de yine bu krediden yararlanılabilir. Farklı bankaların sağladığı bu kredinin 60 aya kadar vade seçeneği de oluyor. Aracın yanı sıra plaka için de bankaların kredi vermesi söz konusu olabiliyor. Taşımacılık için kredi almak isteyen kişilerin başvurabileceği bankalardan bazıları şu şekildedir:

 • İş Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Katılım,
 • Denizbank,
 • Türkiye Finans

İş Bankası Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı Kredisi

Şehir içi taşımacılık için kredi İş Bankası’ndan müşterilerine sunulan avantajlardan birisidir. Şehir içinde taşımacılık yapmak isteyen fakat bunun için yeterli maddi imkanı olmayan kişiler İş Bankası’na giderek kredi başvurusunda bulunabilir. İş Bankası, halk otobüslerinin, hatlı minibüslerin, ticari taksilerin ve servislerin işletmecileri için finansman destek sunuyor. Şehir içi taşımacılık ile uğraşan kişilere özel indirimli faiz seçenekleri sunan İş Bankası 60 aya kadar da vade olanağı veriyor.

Devlet Destekli Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Esnaf ve KOBİ’lere Ziraat Bankası’nın devlet destekli kredisi sağlanıyor. Devlet farklı zamanlarda esnaflara katkı verebilmek için bazı destekler sunuyor. Bu destekler de Ziraat Bankası gibi devlet bankaları aracılığıyla esnaflara ulaştırıyor. Bu kredilerin de en önemli ayrıcalıklarından bir tanesi faiz oranlarının oldukça düşük olması ve kişilere uygun vade seçenekleri sunmasıdır.

Ziraat Bankası Nefes Kredisi

Ziraat Bankası’ndan esnafa nefes kredisi bazı şartların sağlanmasının ardından veriliyor. Ziraat Bankası esnaf ve KOBİ’lerin zor zamanlarında destek olan bankalardan birisidir. Bu desteklerden birisi de Nefes Kredisi’dir. 12 ay vade seçeneği olan bu kredi 150 bin TL’ye kadar çekilebiliyor. TOBB işbirliği ile verilen bu krediye başvurular Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştiriliyor. Gerekli evrakların edinilmesinin ardından en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek Nefes Kredisi’ne hızlı bir şekilde başvurabilmek mümkün.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvuru Belgeleri

Ziraat Bankası’nın esnaf kredisi için gerekli olan evraklar banka şubesine eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir. Bu evraklardan birisinin dahi eksik olması başvurunun kabul edilmeyeceği anlamına gelebilir. Her kredi için başvuru sırasında gerekli olan en temel belge nüfus cüzdanıdır. Bunun yanı sıra otobüs şoförlerine kredi arayanlarında başvurabileceği bu kredi için şu belgelerden banka tarafından istenmektedir:

 • Vergi levhası,
 • Oda kayıt belgesi,
 • İmza beyannamesi.

Halkbank Servis Aracı İşletmecilerine Kredi

Servi aracı işletmecisine özel Halkbank kredisi bazı ayrıcalıkları da sağlıyor. Taksi, kamyon, kamyonet ya da servis aracı için başvurulabilecek bu kredinin 60 aya kadar da vade seçeneği bulunuyor. Bu kredi hem 0 km hem de ikinci el araç için alınabiliyor. Aracın yeni ya da ikinci el olup olmadığına göre de faiz oranı değişkenlik gösterebiliyor.

Vakıfbank Otobüs Kredisi

Otobüs alabilmek için Vakıfbank kredisine başvurabilmek mümkündür. Esnafların otobüs almalarını finansal nedenlerden dolayı ertelenmemesi için Vakıfbank kredi veriyor. 0 km araç için verilen bu kredi bunun dışında 8 yaşa kadar olan 2. El otobüsler için de sağlıyor. Farklı vade seçeneklerinin yanı sıra uygun ödeme olanağı da veren Vakıfbank, düşük faiz imkanını da müşterilerine veriyor. Otobüs markaları ile özel anlaşmalar yapan Vakıfbank, en uygun imkanları müşterilerine sağlıyor. Birden fazlara araç almak isteyen kişiler ise özel faizli Filo Kredileri’nden yararlanabiliyor.

Denizbank KOBİ’lere Taşıt Kredisi

Denizbank’tan KOBİ’lere özel krediler özel vade ve ödeme seçenekleri sunuyor. Taşıt almak isteyen esnaflar ihtiyaç duydukları nakit için Denizbank’a başvurabilir. 60 aya kadar vade olanağı bulunan bu kredi 0 km araçların yanı sıra ikinci el araçlar için de geçerlidir. Fakat 2. El araçlarda dikkat edilmesi gereken bir yaş sınırı vardır. 3 yaşından eski ticari araçlar için Denizbank’ın kredisine başvurabilmek mümkün değildir. Ayrıca kredi anlaşmalı olan markalar için geçerlidir. Denizbank’ın esnaflara verdiği taşıt kredisi için anlaşmalı olduğu bankaların tam listesine bankanın internet sitesinden ulaşılabilir.

Denizbank Kredisi İçin Belgeler

Denizbank esnaflara taşıt kredisi başvuru evrakları diğer pek çok bankayla benzerdir. Oda kaydı, gelir belgesi ve kimlik belgesinin yanı sıra bu kredi için ticaret sicil gazetesi de bankaya teslim edilmelidir. Ayrıca bir ortağın olması durumunda onun da kimlik belgesi yine istenen evraklar arasındadır.

Türkiye Finans Şoför Destek Kredileri

Şoför kredileri Türkiye Finans’tan da esnaflara verilmektedir. 48 aya kadar vade olanağı sunan bu kredinin faiz oranı vade sayısına göre farklılık göstermektedir. Türkiye Finans’ın internet sitesi aracılığıyla da gerekli olan belgelerin neler olduğu öğrenilebilir.

Garanti Bankası Esnaf Ve Kobilere Destek Kredisi

Garanti Bankası KOBİ kredileri ile esnafa destek veren bankalar arasında yer alıyor. KOBİ’lere farklı krediler sağlayan Garanti Bankası internet sitesi üzerinden kolay başvuru olanağı da sunuyor. Uygun ödeme seçeneği bulanan bu krediye Garanti Cep ya da Garanti İnternetten başvurulabilir.

QNB Finans 3 Ay Ödemesiz KOBİ kredisi

KOBİ kredisi için QNB Finansbank da başvurulabilecek en iyi adreslerden birisidir. 120 aya kadar vade seçeneği sunan QNB Finansbank’ın sağladığı en önemli ayrıcalıklardan bir tanesi 3 ay ödemesiz seçeneğidir. Otobüs şoförlerine kredi için de QNB Finansbank’ın avantajlı kampanyasına başvurulabilir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.