PTT Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar ve Şartları

PTT kredisi veren anlaşmalı bankalar üzerinden kredi almanız mümkün. PTT’den kredi almak için başvuru şartları, gerekli evraklar, aranan özelikler ile kredinin faiz oranları ve vade seçeneklerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

PTT Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar ve Şartları

PTT ile anlaşmalı bankalar bulunmakta ve bu bankalar aracılığı ile PTT kredisi alınabilmektedir. PTT kredisi veren bankalar Türkiye’de faaliyet gösteren köklü bankalardan oluşmaktadır. Özellikle emeklilere verilen ihtiyaç kredisi birçok banka tarafından alınabilmektedir. PTT kredisi almak için öncelikle gerekli şartların yerine getirilmesi ve gerekli evraklar ile anlaşmalı bankalara başvuru yapılması gerekmektedir. PTT Kredisi düşük faizli ve uzun vadeli kredi olma özelliği taşımakta ve birçok vatandaş tarafından avantajları neden ile tercih edilmektedir. Emekli vatandaşların başvuru yapabildiği emekli kredisi PTT tarafından sunulmakta ancak anlaşmalı bankalardan alınabilmektedir.

PTT Kredisi

PTT ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik kredi vermeye başlamıştır. Emeklilere yönelik kredi imkânı tanıyan PTT tarafından birçok farklı kredi de verilerek vatandaşların desteklenmesi amaçlanmaktadır. PTT el değiştirdikten sonra farklı alanlarda kredi desteği vermeye ve bu neden ile birçok banka ile iş birliği yapmaya başlamıştır. Özelleşen PTT aracılığı ile birçok emekli vatandaş rahat kredi alabilmekte ve esnek ödeme seçenekleri ile kolay geri ödeme yapabilmektedir.

PTT Kredi Veriyor Mu?

PTT, günümüzde hizmetlerinin arasına krediyi de eklemiştir. Bu neden ile kredi almak isteyen vatandaşlar PTT üzerinden de başvuru yapabilmektedir. Ancak PTT herkese yönelik kredi vermemekte sadece belirlediği hedef kitleye uygun olanlara kredi imkânı tanımaktadır.

PTT Kredisi Kimlere Veriliyor?

PTT kredisi herkese verilmemekte olup belirlenen bir hedef kitleye kredi verilebilmektedir. PTT kredisinden sadece emekli olan vatandaşlar yararlanabilmektedir. Emekli vatandaşlara özel kredi veren PTT kolay kredi vermekte ve kredi avantajlarından her emekli vatandaşın yararlanmasını istemektedir.

PTT Kredisi Sadece Emeklilere Mi Veriliyor?

PTT emekli kredisi vermekte ve kredisinden şu an için sadece emekli bireylerin yararlanmasına olanak tanımaktadır. PTT tarafından verilen kredilerden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan emekliler yararlanabilmektedir.

PTT Kredisi Alırken Başvuruyu Bankaya Mı Yoksa PTT’ye Mi Yapmalıyım?

PTT kredisi alırken başvurular öncelikle PTT üzerinden yapılmakta ve daha sonra bankaya aktarılmaktadır. Bankaya aktarım yapıldıktan sonra başvuru sahibi bir daha PTT ile irtibat kurmak zorunda kalmamakta ve muhatap olarak bankayı almaktadır.

PTT Kredisi Şartları Nedir?

PTT kredisi şartları bulunmaktadır ve başvuru yapan kişilerin bu şartlara uygun olması gerekmektedir. İstenen şartlara uyum göstermeyen kişilerin PTT kredisi başvuruları kabul edilmemektedir. PTT Kredisi şartları şu şekildedir;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Düşük kredi notuna sahip olmamak
 • Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında bir işte çalışmak ve prim ödemelerinin yapılmış olması
 • Bankaların kara listesine daha önce eklenmemiş olmak
 • Aylık düzenli bir gelire sahip olmak
 • 84 yaşını doldurmamış olmak

PTT Kredisi Faizleri

PTT kredisi faiz oranı başvuru yapılan anlaşmalı bankaya göre farklılık göstermektedir. PTT tarafından verilen emekli kredisinin faiz oranları bankaya göre değişmektedir. Bu neden ile PTT kredisi faiz oranı için sabit bir kurdan bahsetmek zordur. Başvuru sahibinin tercih edeceği banka hangi faiz oranını kullanıyor ise o faiz oranı ile PTT kredisi alınmaktadır. PTT faiz oranlarını belirleme konusunda herhangi bir karar verme yetkisine sahip değildir.

PTT İhtiyaç Kredisi Veriyor Mu?

PTT ihtiyaç kredisi¸ konut kredisi ve taşıt kredisi gibi başlıklar altında kredi vermemektedir. Ancak PTT verdiği kredileri herhangi bir isim ya da kategori ile vermemektedir. Emekli bireylere yönelik kredisi olan PTT ayrıca ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara da kredi imkânı tanıyabilmektedir.

blank
2020 Ptt Emekli Kredisi ve Şartları

PTT emekli kredisi, diğer bankalar üzerinden verilmektedir. PTT, direkt olarak kendi şubelerinden kredi vermez. PTT ile anlaşmalı bankalardan alınabilecek kredilerin şartları, başvuru yolları ve miktarları,…

İlgili İçerik

PTT Kredisi Ne Kadar?

PTT kredi miktarı standart olup hangi amaç ile alınır ise alınsın, PTT tarafından en faza 60 bin Türk Lirası verilebilmektedir. PTT kredisi üst limiti 60 bin olarak belirlemiş olup alt limiti bulunmamaktadır. Vatandaşlar PTT kredisini en fazla 60 bin Türk Lirasına kadar alabilmektedir.

PTT Kredisi İçin İstenen Evraklar

PTT kredisi başvuru evrakları bulunmakta ve başvuru esnasında ilgili evrakların müşteri temsilcisine teslim edilmesi gerekmektedir. PTT kredisi için istenen evraklar şu şekildedir;

 • Gelir belgesi
 • Emekli yazısı
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi
 • İkametgah belgesi

PTT Kredisi Veren Bankalar 2020

PTT kredisi veren bankalar listesi her yıl güncellenmektedir. PTT kredisi almak için aracı bankalara başvuru yapılması gerekmektedir. Her yıl daha çok banka ile anlaşan PTT, Türkiye’de hizmet veren birçok banka ile iş birliği yapmaktadır. PTT kredisi veren bankalar şu şekildedir;

 • Aktif Bank
 • ING Bank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • Vakıflar Bankası
 • Şekerbank
 • Odeabank
 • Fiba Banka

Aktif Bank PTT Kredisi

Aktif Bank PTT kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Aktif Bank aracılığı ile alınan krediler de herhangi bir ek şart bulunmamaktadır. Aktif Bank emeklilik kredisi olarak 50 bin Türk Lirasına kadar kredi verebilmektedir. Bankanın faiz oranları ise döneme göre farklılık gösterdiği gibi vade uzunluğuna göre de değişmektedir. Aktif Bank en fazla 36 aylık bir vade uygulamakta ve daha uzun vade süresi uygulayamamaktadır.

ING Bank PTT Kredisi

ING Bank PTT ile anlaşmalı bankalar arasında bulunmaktadır. ING Bank aracılığı ile PTT tarafından verilen emeklilik kredisini almak ise oldukça kolaydır. ING Bank emekli kredisi, kredi postam ismi ile bilinmektedir. 36 aylık vade ile verilen emekli kredisine herhangi bir ek taksit imkânı uygulanamamaktadır. ING Bank PTT kredisi için en fazla 45 bin Türk Lirasına kadar kredi verebilmektedir.
ING Bank’ın belirlediği faiz oranları alınan kredi miktarına ve vade uzunluğuna göre farklılık göstermekte olup standart bir faiz oranı bulunmamaktadır. ING Bank tarafından verilen emekli kredisini alabilmek için 18 yaşından büyük ancak 75 yaşından ise küçük olmak gerekmektedir. ING Bank PTT kredisi veren bankalar arasında tahsis ücreti de talep etmesi ile bilinmektedir.

Burgan Bank PTT Kredi

Burgan Bank PTT emeklilik kredisi veren bir bankadır. Burgan Bank bu kredi için üst limiti 55 bin Türk Lirası olarak belirlemiştir. 36 ay vade ile verilen Burgan Bank PTT emeklilik kredisi almak için PTT tarafından belirlenen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Şartları yerine getiren kişiler Burgan Bank aracılığı ile ek belge ya da şart olmaksızın PTT kredisine başvuru yapabilmektedir. Burgan Bank tarafından belirlenen yaş sınırı ise 84 değil 81’dir. Burgan Bank sadece emeklilik kredisi değil aynı zamanda PTT aracılığı ile genel ihtiyaç kredisi de verebilmektedir.

Denizbank PTT Kredisi

Denizbank PTT kredisi veren bankalardan biridir. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar arasında bulunan Denizbank aracılığı ile emeklilik kredisi ve ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Denizbank PTT kredisinin türü fark etmeksizin verilen miktarın alt limiti 2 bin Türk Lirası; üst limiti ise 36 bin Türk Lirası olarak belirlemiştir. Denizbank ayrıca yaş sınırı olarak 80’i belirlemiştir. 80 yaşından büyük olanlara Denizbank tarafından PTT kredisi verilememektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası

TEB PTT Kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Türkiye Ekonomi Banaksı tarafından verilen PTT kredisi için verilen miktar 40 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. 70 yaşa kadar başvuru kabul eden TEB, 3 ila 36 arasında da vade uygulamaktadır.

Tüm emekli kredi kampanyaları için https://yenikrediler.com/emeklilere-kredi-kampanyalari/ bağlantısından takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Ufuk dedi ki:

  PTT evrak olarak ne istiyor

 2. blank Veli dedi ki:

  10.000 ihtiyacın var temin ederseniz sağlık taksitlerle oderim

 3. blank Ridvan dedi ki:

  Acil 25bine ihtiyaç var temin edebilirim diyen olursa anlasmali alabilirim kendi dukkanim var 530 173 64 19

 4. blank yeter dedi ki:

  Dusuk puanim var emekli naasimi ottden akiyorum acil 15000 tl ihtiyacim var

  1. blank erhan dedi ki:

   bana mail.atarsanız sizi ararım cep numaranızı

  2. blank Azim dedi ki:

   Git Ptt ye başvur ister puanın düşük olsun ister yüksek olsun farketmez icra kırmızı kalem kara liste hiç önemli değil başvur paranı al kimseye komisyon verme

   1. blank Melek dedi ki:

    Ptt kredi kimlere veriyor acaba ??

 5. blank yeter dedi ki:

  15000 tl ihtiyacim var puanim dusuk maasim ptt aliyorum emekliyim

 6. blank Cem dedi ki:

  özel sektör çalışaniyim mugla dalaman ikamet ediyorum bana tek banka borçlarim veren hangi banka

 7. blank murat dedi ki:

  Kredi notunu biraz düşük ama borcumu kapamak için 30000 tl ye ihtiyacım var emekli calisanim

 8. blank İdris dedi ki:

  Ben memurun nasil kredi ceke bilirim ptt de bankalar vermiyor biraz kredi notum dusuk

 9. blank Unal genc dedi ki:

  Emekliyim 50 milyar kredi almak istiyorum bankalarda sicilim bozuk ne yapabilirim eski maas musterinizim5369548787

 10. blank Unal genc dedi ki:

  Emekliyim 50 milyar kredi almak istiyorum bankalarda sicilim bozuk ne yapabilirim eski maas musterinizim

 11. blank şenol dedi ki:

  banka borçlarım var emekliyim maaşımı ptt taşısam ptt den kredi kullanabilirmiyim