Senetle Kredi Veren Yerler Düşük Sicile Kredi 2020

Senetle Kredi Veren Yerler Düşük Sicile Kredi 2020
A+
A-


Ankara,İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Adana, Konya, Samsun,Antalya ve İzmir’de senetle kredi
veren birçok firma mevcuttur. Acil paraya ihtiyacım var dediğimizde ilk durağımız banka şubeleridir. Ancak bazen kredi notumuzun düşük olması nedeniyle bankalardan kredi çekemeyiz. Kredi kartları ve eksi hesaplarda düşük seviyelerde ise senetle para veren yerleri aramaya başlarız. Bu yazıda acil paraya ihtiyacı olan, banka kredisi kullanamayan, kredi kartı olmayan veya kullanamayan kişiler için senetle para veren yerleri araştırdık. Ülkemizde senet karşılığında para veren yerler genelde tefeciler diye adlandırılır. Çünkü kimse kimseye karşılıksız Bir şey vermeyeceği gibi, banka kredisi kullanamayan zor durumda olan insanların bu durumlarından yararlanarak para kazanmayı hedefleyen birçok kişi bulunmaktadır.

senetle kredi ve borç para veren yerler

Senetle Borç Para Bulma Yöntemleri

 • Firmaların verdiği krediler,
 • Senedi olanların faktöring şirketlerine başvurarak senet kırdırma,
 • Kuyumcular ve döviz bürolarının imza karşılığı satışları,
 • Cep telefonu satın alma ve bozdurma yöntemi,
 • Elektronik eşya satın alma ve paraya çevirme,
 • Sanal tefeciler ve fırsatları..

Senetle para kazanmaya çalışan kişiler, zor durumda olan kişileri bulduklarında, kendilerine verecekleri parayı çok yüksek faiz oranları ve kısa vadelerde verirler. Bu kişiler genelde, zor durumda olan kişilerden para kazandıkları için, hali hazırda, avukatları ve icra safhasını takip edebilecek personelleri mevcuttur.  Genelde bu tür yerler 10 bin liraya kadar kredi verirler. Zor durumda olmayan hiç kimse senet karşılığında para veren yerleri araştırmak istemez. Herkes bu tür şeylerin uygun olmadığını, zarar edeceğini bilmektedir. Ancak hayat şartları, başa gelen olumsuzluklar nedeniyle Maalesef senetle para veren firma, şirket ve iş yerlerini araştıran birçok kişi bulunmaktadır.

Senetle cep telefonu satan telefoncular

Senetle para alabilmek için, senetle cep telefonu satan yerlerden pahalı bir cep telefonu alıp, daha kutusunu açmadan, cep telefoncuya peşin para ile satan birçok kişi bulunmaktadır. Amaç senetle alınan cep telefonu parasını nakite çevirebilmektir. Bu kapsamda bozdurma cep telefonu alan birçok mobil bayi bulabilirsiniz. Kısa bir hesap yapmak gerekirse, acil para için aldığınız cep telefonunun piyasa değeri 2.000 TL. iken, evkur veya senetle eşya satan herhangi bir firma bu telefonu size 2.500 TL. ye satar. Hiç peşinat ödemeden 2 bin liralık cep telefonunu  2.500 liraya satın alırsınız ve her ay ortalama /24 = 105 lira taksit ödersiniz.Bu şekilde kısa vadeli nakit ihtiyacınızı hızlı bir şekilde gidermiş olursunuz aylık taksitleride düzenli öderseniz hiçbir sıkıntı olmaz

Eğer Ankara veya yakınlarında ikamet ediyorsanız Ankara ve ilçelerinde senetle kredi veren kuruluşlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu telefonu bozdurmak için telefoncuya gittiğiniz de ise cihazın asıl değeri 2.000 TL. olduğu için cep telefoncu sizden bu cihazı 1.500 TL. ye satın alır. İyi pazarlık ederseniz, 1.700 liraya kadar satabilirsiniz. Daha sonra telefoncu bu cihazı müşterisine bozdurma olarak 1.900 TL. civarında bir fiyatla satacaktır. Müşteride sıfır kutusu açılmamış bir cihaz olması nedeniyle bu cihazı 100 lira ucuza almış olacaktır. Senetle cep telefonu veren firmalar sayesinde bu yöntem ile acil para temin edebilirsiniz. Bu yöntemi hiçbir okuyucumuza tavsiye etmiyoruz ancak, çözüm yok ise, tavsiye etmek kolay.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Senet karşılığında altın alıp, aldığı altını nakit paraya çevirmek isteyenlerin diğer bir yoluda senetle para veren kuyumculardır. Senet karşılığında bilezik, küçük veya büyük altın ve diğer altın ürünlerinden birini satın alıp, bu ürünü başka bir kuyumcu da paraya çevirmek suretiyle nakit para ihtiyacını giderilmektedir. Aslen kuyumcu esnafı böyle bir hizmet vermemektedir ancak tabiri caizse tezgah altından bu tür işler yapan güvendiği kişilere faizle veya peşin para farkı koyarak altın satan sarrafların olduğu da söylenmektedir.

Senetle Para Veren Bankalar

Eğer kısa vadede paraya ihtiyacınız var ise, kredi kullanacak durumda değilseniz, borçlar çizmeyi aştıysa, tüm bu borçların üzerine, senetle borç para veren yerlerden para alarak yeni bir borç oluşturmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Ancak, senetle para bulmaktan başka çaresi olmayanlar için tavsiyemiz, tefecilerin eline düşmek yerine, senetle ürün satışı yapan, cep telefonu, beyaz eşya gibi, kolay paraya çevrilebilen ürünleri tercih etmeleri uygun olacaktır. Ayrıca bazı firmalar tarafından herhangi bir ürün alınmaksızın, senetle kefilsiz para verilmektedir.

Maddi yardıma ihtiyacı olanlara para veren tek Devlet kuruluşu Sosyal Yardımlaşma Vakıflarıdır. Buralara dilekçe ile maddi yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bankaların senetle kredi gibi bir uygulaması yoktur. Bu kapsamda senetle kredi veren bankalar diye bir şey söz konusu değildir.

Senetle Kredi Veren Yerler
Senetle Kredi Veren Yerler

Günümüzde online tefeci olarak bilinen ve size acil para temin edeceğini söyleyerek sizden peşinat isteyen birçok dolandırıcıya rastlayabilirsiniz. Bu sebeple, bu tür kişilere itimat etmemenizi özellikle tavsiye ederiz. Eğer eşinizde, dostunuzda size para ödeyebilecek birileri varsa, bunlar dışındaki senetle para veren yerler adlı mecralardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

2019 yılında yürürlüğe girmiş olan sicil affı uygulamasından yararlanarak, tefecilerin eline düşmek yerine bankalardan yasal kredi çekebilirsiniz. Bunun için bankaya sicilinizi bozan kredi veya kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için 6 ay içinde bankaya şahsen başvuru yapmanız gerekiyor.

senetle-para-veren-faktoring-sirketleri
senetle-para-veren-faktoring-sirketleri

Bireysel kredi veren faktoringler

Türkiye’de BBDK kayıtlı olarak hizmet veren 61 adet faktoring şirketi mevcuttur. Bu şirketlerin listesine hizmet alanlarına ve adres ve telefon numaralarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu firmalar arasında;

 • Yapı Kredi Faktoring,
 • Abc faktoring
 • Şeker Faktoring,
 • Fiba Faktoring,
 • Creditwest faktöring
 • Deva Finans Senetli Kredi

gibi büyük firmalarda mevcuttur. Bu Anonim Şirketleri yasal hükümlere faktöring hizmetlerini sürdürmekte olup, senet bozdurma ve benzeri işlemleri anında yerine getirmektedirler. Tabi bu firmalar arasında şuan için senetle borç veriyorum diyen firmaya rastlamadık.

Borç para veren zenginler

Bankalardan kredi alamayan vatandaşların bir kısmı da borç para veren iş adamları ve zenginlere ulaşmaya çalışmaktadır. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde hiçbir zengin senetle kredi, imza karşılığı ikrazat gibi bir hizmet vermemektedir. Bu sebeple zenginlere ulaşma çabanız boşadır. Bu yüzden zenginler senetle para veren yerler arasında değildir.

Sicili Bozuk Olana Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olup geliri olmayanlar için gelir belgesiz kredi veren bankalar vardır. Bu bankalara sadece nüfus cüzdanınızla birlikte ilgili bankanın internet sitesinden başvuru yapıp kredi talebiniz olumlu sonuçlandığı takdirde anında kredinizi alabilirsiniz.Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Aktifbank kara listede olan sicilim bozuk kişilerin kredi notuna bakmadan 20 bin liraya kadar kredi vermektedir. Kredi başvurusu ise Nkolay isimli internet sitesinden veya mobil uygulamadan yapılabilmektedir. Senetle para veren tefeciler, ikrazatçılar yerine resmi olarak kayıtlı olan bankadan aylık %1,99 oranında faizle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bu yüzden Nkolay senetle para veren yerler arasında en iyi tercihlerden biridir.

 • Çekilen Kredi Miktarı; 20.000 TL.
 • Vade Taksit Sayısı; 4 Sene 48 Ay (uzun vade)
 • Aylık Ödenecek Para Miktarı: 789.80TL,
 • Kredi Tahsis Ücreti ve Dosya Masrafı toplamı: 125 lira

Kredi Tutarına Göre Esnaf Kredisi Hesaplama;

KREDİ MİKTARIAYLIK TAKSİT
2.000 TL.78.98TL
3.000 TL.118.47T
5.000 TL.197.45TL
7.000 TL.276.43TL
10.000 TL.394.90TL
15.000 TL.592.35TL
20.000 TL.789.80TL
25.000 TL.987.25TL

Senetle Kredi Ziraat

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ziraat-bankasi-senetle-kredi-1.jpg
Ziraat Bankası Senetle Kredi

Ziraat Bankası ilk olarak senetle avans kredisi vazifesini alıcılarına takdim etmektedir. Bu krediler sebebiyle bütün meslek ekibinden olan şahıslar para ihtiyaçlarını basit ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilirler. İşletme ve kuruluşlarınızın para gereksinimi basitçe karşılayabilmesi için hazırlanan senet karşılığı avans kredisi, senet portföyü karşılığında müsait getiri miktarları ile geri ödemede büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bu kredi ile birlikte daha ödeme süresi gelmemiş ve gerçek ticari prosedürlerinden doğan kambiyo senetlerinin Ziraat Bankası’na bildirisi karşılığında sadece nema tahakkuk metodu bakımından borçlu cari hesap kredisi biçiminde kullanım payına sahip olabilirsiniz. Başkaca bu kredi, belgit karşılığı spot kredi kullandırılması olanağını da kullanıcılarına sunmaktadır. Bu krediye müracaatta bulunmak için ilk olarak bir iş yeri sahibi olmak gereklidir. Daha sonraki kademede kredi puanınızın uygunluğuna da dikkat edilir. Ekseriyetle küçük ve orta ölçekli işletme ya da mali kuruluşlar bu krediye müracaat da bulunmaktadır. Daha içerikli bilgi için Ziraat Bankası birimlerine gelebilir ya da internet şubesi üzerinden Ziraat Bankası avans kredisi üzerine bilgi alabilirsiniz.

Bu kredi ile para meselelerinden kurtularak kolay bir soluk alabilirsiniz. Tüketici kredilerine birimlerden müracaat için olması gereken evraklar şunlardır; kimlik cüzdanı, ehliyet belgesi veya pasaport kopyası, bireyin iş halini gösteren gelir belgesi, kişisel maddi güvence istenmektedir, kredi süresi boyunca yaşam sigortası gerçekleştirilmektedir. Müracaatlar; atm ve internet ortamından, 444 00 00 numaralı telefon bankacılığından, 4747‘e mesaj ile yapılabilmektedir. Ziraat Bankası, emekli olan kişilere, emekli aylıklarının on katı civarında kredi sunmaktadır.

Senetle para veren yerlerin adreslerini aramak yerine ile 2020 yılında İkrazatçı, Faktöring firmaları, Kuyumcular ve iş adamı olan zenginler yerine bu banka şubesini tercih edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.