Senetle Taksitle Para Veren Kuyumcular

Senetle Taksitle Para Veren Kuyumcular

Belirli alanlarda ortaya çıkan ihtiyaçlarımızdan dolayı zaman zaman mevcut gelirimiz yeterli olmayabilir. Bu durumlarda birçoğumuz mevcut kredi kartı ile harcamalarını yapmakta, kredi kartlarının yeterli olmadığı ya da kredi kartı kullanılmadığı durumlarda da banka kredileri tercih edilmektedir. Birbirinden farklı şartlar ile sunulan kredilerden faydalanamayan, bundan dolayı ekonomik açıdan oldukça büyük bunalımlar yaşayan kişilerin ise, daha farklı yollara başvurdukları görülmektedir. Bunlardan birisi olan senetle para bulma, kişilerin yaşadığı şehir, ekonomik durum ya da ihtiyaçlarının boyutuna göre farklı yollar ile gerçekleştirilmektedir.

Senet karşılığında para alınması, kesinlikle kolay bir yöntem değildir. Çünkü, bankalardan hizmet alamadığınız anlaşıldıktan sonra, karşınızdaki kişilerin sizlere güven duyması çok da kolay olmayacaktır. Banka kayıtlarında kullanılan Findeks notlarının, birçok ticari işletmeye açılmasından dolayı da ister senetle isterlerse de taksitli bir şekilde para bulma imkanı sırasında, Findeks sorgulaması karşınıza çıkabilmektedir. Şuan kişilerin senet karşılığında nakit ihtiyacını çözebileceği en güvenilir ve en kolay yöntem ise kuyumculardır.

Sadece altın ya da bölgesine göre döviz satışı yapmakla kalmayan kuyumcular, tanıdıkları ya da güven duygusunda problem yaşamadığı kişilere, hem senet karşılığında altın vermekte hem de altına denk gelen ya da kişilerin ihtiyacı olan miktara göre borç para verebilmektedir.

Kuyumculardan Senetle Para Nasıl Alınır?

En başta da belirttiğimiz gibi, kuyumculardan yapılacak olan işlemlerde kesinlik söz konusu değil ve her bireyin böyle bir hizmetten faydalanması da mümkün değildir. Ama, büyükşehirlerde faaliyette bulunan kuyumculara baktığımız zaman, senetlerin yasal açıdan karşılığının olması ve alacağın tahsilatı konusunda da kişilerin yanında olmasından dolayı, aşırı yüksek miktarlar dışında yapılacak başvurularda, hizmet sundukları görülmektedir. İhtiyacınızın türüne göre 50 bin lira ya da 100 bin lira arasında, bu kuyumculardan senet karşılığında ve talebe göre taksitli olarak hizmet alınması mümkündür. Senetle para bulmak için kuyumcuya başvurduğunuz zaman karşınıza çıkacak olası durumlar ve kuyumcuların hangi şartlarda bu işlemi kabul edeceği konusunda ise, şu maddeleri sıralayabiliriz.

 • Öncelikle bu tarz bir işlem için bire bir görüşme sağlamanızda fayda vardır. İnternet üzerinden bu işlem için onlarca farklı kişi ya da kurum bulabilirsiniz. Fakat, bunların büyük bir kısmı tefeci ya da sanal tefecidir. Size sunacakları hizmette de çok yüksek faiz oranları uygulayacaklardır.
 • Kuyumcu tespiti yapıldıktan sonra, görüşmeye giderken yalnızca ihtiyacınız olan miktar için talepte bulunun.
 • Kuyumcular size senet karşılığında para verirken, farklı senet düzenleme işlemleri yapmaktadır. Örnek ile açıklayacak olursak, kişilerin uzak durması gereken boş senet uygulamasını, ana paraya uygun hazırlanan tek senet ya da belirli vadelere bölünmüş senetleri ya da sözleşme karşılığında altının gramına göre verilen ve vade süresi sonunda yapılacak tahsilatta, güncel altın fiyatına göre düzenlenecek olan senetleri örnek gösterebiliriz.
 • Üçüncü maddede belirttiğimiz bölüme çok dikkat etmelisiniz. Eğer yüksek miktarda bir destek alacaksanız, bu miktarı kesinlikle belirli vadelere böldürmenizde fayda vardır.
 • Senetleri kesinlikle siz doldurmalısınız. Çünkü, ortaya çıkan problemlerden dolayı yasal yollara başvurulduğu zaman, senetlerin kontrolü borçlu olan kişinin el yazısına göre yapılmaktadır. Eğer sizin hazırlamadığınız bir senet için sizden tahsilat yapılması gibi bir durum söz konusu olduğunda, bu yola başvurarak yasal yollardan hakkınızı arayabilirsiniz.
 • Eğer etrafınızda senet karşılığında bu tarz işlem yapan bireyler varsa, kesinlikle onlardan destek alın ve onların yönelttiği kuyumculara başvurun.

Burada belirttiğimiz maddeler, kuyumculardan alınacak olan altın ya da senet karşılığındaki paralarda, dikkat edilmesi gereken konuları özetlemektedir. Senet karşılığında yapılan bu işlemlere başvuru yapacak olan kişiler, eğer bankalardan gelir belgeleri yardımı ile kredi alabiliyorsa, doğrudan bankalara başvurmalıdırlar. Senet karşılığındaki bu para bulma yöntemleri ise en son çare olarak kullanılmalıdır.

Senet Karşılığında Borç Para Nasıl Alınır?

Senetle para bulacağınız tek kurum kuyumcular değildir. Ekonomik sistemin giderek geliştiği ülkemizde; özel firmalar, faktöring firmaları, döviz büroları, teknolojik mağazalar ya da kredi kartından nakit işlemi yapan firmalar aracılığıyla da nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Hangi yolu tercih edeceğiniz ise ihtiyaçlarınızın türüne göredir. Örnek verecek olursak; elde edeceğiniz nakit tutar ile yeni bir cep telefonu ya da bilgisayar alacaksanız, doğrudan operatör şirketlerine ya da bulunduğunuz il ya da ilçe merkezinde teknolojik ürün satışı yapan mağazalara gidebilirsiniz. Burada telefon faturanıza taksitlendirilecek şekilde ya da doğrudan ürün bedeline yönelik hazırlanacak taksitli senetler ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Birçok kez karşımıza çıkan cep telefonu alım satım işi ise, oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Senet karşılığında hizmet almak yerine, firmalardan tarifesine ek cep telefonu alıp, aynı ya da farklı mağazaya da bu telefonu bozduran kişiler, ihtiyaçlarını bir şekilde karşılamaktadır. Fakat, 2 bin liraya almış olduğunuz bir cep telefonunu, 1.500 Türk Lirası’na alacak firmalar varken, tamamen fırsatçı davranıp bin lira ya da daha altında bir değere satın almak isteyen firmalar da bulunmaktadır. Bundan dolayı seçici davranmalısınız.

Senetle Para Verenlere Güvenilir Mi?

Senetle para almak isteyen kişilerin aklındaki temel sorulardan birisi, kendilerine bu hizmeti sunacak olan kişiye güvenip güvenmeyecekleridir. Öncelikle, senetler tamamen yasal belgelerdir. Eğer kuralına uygun bir şekilde senet doldurulursa, orada yazılı olan değerlerin üzerinde herhangi bir tahsilat yapılması söz konusu olmayacaktır. Fakat, burada dikkat etmeniz gereken durumlar vardır.

İlk olarak, senette yazılı olan tutarı her ödediğinizde, ödeme yapılan miktara denk gelen seneti almalısınız. Bu seneti ise ilk iş olarak yırtın. Kesinlikle boş senet imzalamayın ve ne olursa olsun bu senetleri kendi el yazınız ile doldurun. Bu yöntemler ile yaşanan sorunlara karşı arkanıza yasaları almanız mümkün olacaktır.


YORUMLAR

 1. yalçın aş dedi ki:

  senetle acil para lazım

 2. necmi dedi ki:

  Acil para lazım arabamı ipotek verebilirim

 3. Ayhangul dedi ki:

  Acil senetle paralazim

 4. Ertan dedi ki:

  Acil nakit lazım

  1. Ertan dedi ki:

   20000bintl

 5. fatih dedi ki:

  15.0000 tl ihtıyacım var yardımcı olurmusunuz

 6. Sadık GÖKKAYA dedi ki:

  48 ay geri ödemeli 10.000Tl.ye ihtiyacım var.Bana kim bu parayı verebilecek.Telefonum(0.542)283 80 26

 7. Nuri dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var 15000 tl aylık 2000 tl öderim bana mail atın dolandırıcılar sesleniyorum lütfen boşuna zaman harcamayın acil ama çok acil paraya ihtiyacım var

 8. Mehmet dedi ki:

  50 bintl lazim cok acil

 9. murat sardaş dedi ki:

  selam dükkanım tapusunu ipotek vererek 25,000 tl paraya ihtiyacım var. 0-543 434 83 11

 10. MURAT dedi ki:

  15.000 tl senetle para almak istiyorum aylık ödemeleri 1000 tl olarak yapabilirim çok fazla başvuru yaptığım için bankalar kredi çıkartmıyor mail adresime iletişim bilgilerinizi bırakırsanız sizinle iletişime geçelim

 11. nesrin dedi ki:

  Senetle ppara almak istiyorum.acil 21.000tl

 12. Ali dedi ki:

  Esnafim çok acil 250 bin TL lazim

 13. Emir dedi ki:

  Acil 20.000 lazım

 14. Vrmsy dedi ki:

  Acil 20000 krediye ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz?

 15. kamil aksu dedi ki:

  Antakya!da sağlık memuruyum. 20.000 tl ye ihtiyacım var. kredi notum düşük olduğu için çekemiyorum.

 16. Volkan dedi ki:

  3o bin tl ihtiyacim var senetle kimden bulabilirim acil

 17. Volkan dedi ki:

  3o bin tl ihtiyacim var senetle kimden bulabilirim

 18. Egemen dedi ki:

  Acil 20.000 tl ihtiyacim var.

 19. ahmet yasak dedi ki:

  30 bin tl ye ihtiyacim var taksitle odeyebilirim kredi cekemiyorum

 20. ömer faruk dedi ki:

  20 biin tl lazım acil

 21. Ercan ayyildiz dedi ki:

  Acil 10000 tl ihtiyacım var yardımcı olan varmidir

 22. mustafa dedi ki:

  acil 50000 tl ihtiyaçim var

 23. Ahmet dedi ki:

  Kredi

 24. aysel dedi ki:

  emeklıyım emeklı olmadan once 2 bankaya kartlarımı kapatın dedıgım halde ıcralık olmadan kapatamayız dedıler cok cuzzı bı rakamdı 10 sene sonra varlık ga devrolmus onlara odedım bıturlu kapamadılar tabı yuksek zamla bende yeter dedım 3 sene gectı toplam kendı hesapları bana gore borcum yok 93 bın tl ıstıyolar yanı odesende bıtmıyo artıyo bunların yuzunden kredı cekemıyorum ıstedıgım 15000 tl ıs ıcın kullanıcam maasım 1066 ayda 1000 tl oderım maas kartımı verebılırım 3 ay sonra tamamen borcumu kapatırım

 25. recep doğan dedi ki:

  Acil para ya ihtiyacım var 3 bin tl başım sıkıştı ödemem gerekiyor yardımcı olurmusunuz bana bi yer söyleyin daha 19 yaşındayım başım belaya gircek eger ödemezsem

 26. gonca dedi ki:

  çok çok 15000 tl ye ihtiyacım var yardım edin lütfen

 27. Erdal dedi ki:

  Acill 60 bin lazım taksıtle öderım her ay

 28. Serdar dedi ki:

  Acil 20000tl lazım 48 ay vadeyle

 29. Oguz dedi ki:

  Merhaba bana çok acil 10000 tl lazim taksitleri istediğiniz gibi yapabilirsiniz.esim hasta önün için ıstiyorum ulaşırsanız sevinirim

 30. HALİL dedi ki:

  Kayseri de ikamet ediyorum. Aylık 4300 gelirim var. DEVLET Memuruyum 20000 tl nakit ihtiyacım var. Kredi kullanamıyorum. Ödeme de sıkıntı olmaz.

 31. erdoğan dedi ki:

  acil 25 bıne ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz 5424431306

 32. okan dedi ki:

  kolay gelsin acil 10000 tl ihtiyacım var aylık 1000 tl şeklinde ödeme yapabilirim 5 senedir özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum aylığım 1800 tl dir.
  teminatım yok ödemelerde sıkıntı yaratmam zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim.izmirde oturuyorum

 33. Nazmi dedi ki:

  15000 TL’ye ihtiyacım var acil ayda 1000 tl ödemeyle acil 5394118947 dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler

 34. Oktay demir dedi ki:

  5000bin TL ye ihtiyaç var

 35. ramazan dedi ki:

  Hastane için para lazım yardımcı olursanız sevinirim 15 000 aylık 1700 maaş aliyorum

 36. Fatma dedi ki:

  Ankara dayım acil senetle altın verenler lütfen yardımcı olur geri dönüş yapabilirmisiniz

 37. Tuncay dedi ki:

  Senetle 5 bin tl nakite ihtiyacım var istanbul bağcılarda ikamet editorum semt pazarlarında esnaflık yapıyorum sermaye olarak kullanacağım 6 ay vadeli olarak kendi işimi ve babamın üzerine kayıtlı 1adet tarla tapusunu ipotek göstere bilirim 5413573467 nunaram

 38. Baris tun dedi ki:

  Acil donus yapin 5414849457

 39. Guven dedi ki:

  10.000 TL eşit taksitli 36 / 48 ay nakit kredi ihtiyacım vardır.

 40. Ersin Şahin dedi ki:

  merhaba acil dönüş yaparsanız sevinirim

 41. mustafa akkaya dedi ki:

  acil dönerseniz sevinirim 536 263 32 67

 42. Tufan dedi ki:

  15000 tl para ihtiyacım var

 43. Melek Akalan dedi ki:

  Acil dönerseniz sevinirim. 553 920 88 28

  1. sevgi dedi ki:

   Melek hanim size donus yapildi mi benimde cok acil 2500 tl ye ihtiyacim var rica etsem yapildiysa bana da ulasilabilir mi cok ama com acil yardimci olursaniz sevinirim