Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2020 yılı içerisinde de kredi notu düşük olan kara listedeki kişilere finansal destek sunmaya devam ediyor. Kredi puanınız düşükse acil nakit ihtiyacınızda finansal destek alabileceğiniz bankaları yazımızdan indeleyebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Tüm dünyada etkisini gösteren 2020 yılını kabusa çeviren korona virüsü çalışanı emeklisi esnafı olmak üzeren bütün bireyleri maddi açıdan etkilemeye devam ediyor.Sicili bozuk olup gelir durumu iyi olmayan vatandaşlarımız için devletimiz devlet bankaları aracılığı ile 3 kamu bankasının ortak çalışmaları sonucunda Temel İhtiyaç Kredi Desteği paketi açıklandı. Bu kapsamda belirli gelir altında banka sicili gözetilmeksizin hane geliri düşük olan ailelere yönelik bu desteği Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kullandırmaktadır.

Devlet Destekli Sicili Bozuk Kişilere Temel ihtiyaç Kredisi

Açıklanan temel ihtiyaç destek paketi kapsamında hane geliri 5.000 bin TL altından olan vatandaşlarımız için Kamu bankaları aracılığı ile 3.000 bin TL ile 10.000 bin TL arası nakit ihtiyaç kredisi verilmeye başlanmıştır.Üç kamu bankası Ziraat,Vakıf ve Halk bankası ihtiyaç sahiplerinin başvurularını almaktadır.Kullanılacak temel destek kredisi  6 ay geri ödemesiz ve 36 ay taksitle kullandırılmaktadır.

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi Şartları Nelerdir?

 • T.C Vatandaşı olmak
 • 18 Yaşından Büyük Olmak
 • Hane gelirin 5.000 TL’nin altında olması

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nerden Nasıl Yapılır?

Sicili bozuk olup hane geliri 5 bin tl’nin altında olan vatandaşlarımız için verilen ihtiyaç kredisi başvurusu kamu bankaları aracılığı ile bankanın mobil uygulaması veyahut resmi internet sitesi üzerinden alınmaktadır.

Temel ihtiyaç kredisi Sorgulama

Temel İhtiyaç Kredisi Olumsuz Sonuçlandı Alternatif Krediler Neler?

Koronavirüs öncesi kötü bir finansal geçmişe sahipseniz temel ihtiyaç kredisi’de olumsuz sonuçlanabiliyor.Sicili bozuk olanlar, kredi notu düşük olanlar ya da daha önce herhangi bir banka tarafından kara listeye alınan kullanıcılara yönelik kredi imkânı tanıyan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar aracılığı ile birçok kişi rahatlıkla kredi alabilmektedir ancak verilen kredi miktarı düşük olup faiz oranları ise bir hayli yüksek olmaktadır. Bu neden ile kredi çekilecek olan banka ve diğer bankaların kredi miktarı ve faiz oranlarının kontrol edilmesi ve saha araştırmasının iyi yapılması gerekmektedir. Tüm bankalar olmasa da Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet göstermekte olan çoğu banka tarafında sicili bozuk olanlara da kredi imkânı tanınmaktadır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren birçok banka bulunmakta olup eğer bankalardan kredi alınamaz ise faktöring firmaları tercih edilebilmektedir. Sicili bozuk olanlara özel kredi veren bankalar arasında birçok farklı banka adı yer almakta olup bu bankalar düşük miktarlarda kredi imkânı tanımaktadır. Ayrıca krediyi faktöring firmasının çektiği ancak taksitleri müşterinin ödediği yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemler ile kişiler yasal yoldan ancak daha çok faiz ile kredi çekmeyi başarmaktadır.

Banka Sicilini Bozan Etkenler Nedir?

Banka müşteri sicilini bozan birçok farklı etken bulunmaktadır. Bu etkenler arasında ise banka müşterisinin bankacılık kullanımı ile ilgili nedenler yer almaktadır. Kişinin borçlarının ödememesi, borçlarını geç ödemesi, bankaya borçlanması ve bu borçlanma nedeni ile haciz gibi yasal yaptırımların uygulanması kişinin banka sicilini etkilemektedir. Ayrıca kredi notunun düşük olması ve T. C. Bankaları arasından herhangi biri tarafından kara listeye alınmış olmak da kredi alımını etkileyen önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

Kredi Notu Kredi Başvurusunu Etkiler Mi?

Kredi notu hemen hemen tüm bankalar tarafından önemsenmekte olup bankalar bu kredi notlarına göre müşterilerinin kredi başvurularını cevaplamaktadır. Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar da bulunmaktadır ancak çoğu banka ortalama ve ortalama üstü kredi notuna sahip olan kişilere kredi vermeyi daha uygun bulmaktadır. Kredi notunu etkileyen birçok unsur bulunmakta olup bu unsurlar arasında bankacılık işlemleri yer almaktadır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunu yükseltmek için bankacılık işlemlerinin sorumluluk bilincinde yönetilmesi gerekmektedir. Kredi notun yükseltmek için faturaların ve bankaya ait ödemelerin zamanında yapılması ve mümkün ise ilk ödeme günü itibari ile erkenden ödemelerin gerçekleştirilmesi daha avantajlı olacaktır. Ayrıca kredi çekilecek bankanın müşterisi olmak ve bankada güvence hesabı ya da maaş hesabı açmak da kredi notunu yükselten etmenler arasında bulunmaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu ortalamanın altında olanlara kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar genellikle bazı şartların yerine getirilmesini istemekte olup bu şartlar ışığında kredi vermektedir. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar listesi şu şekildedir;

 • CEPTETEB – Türkiye Ekonomi Bankası
 • Nkolay
 • Albaraka Türk Bankası
 • Şekerbank
 • Odeabank
 • Denizbank

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankaların Şartları

Kredi notu düşüklere kredi verme şartları şu şekildedir;

 • Gelir belgesi beyan edebilme
 • Kefil gösterebilme
 • İpotek ve teminat verebilme
 • Gerekli durumda 2. Kefilin de gösterilmesi

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar tarafından istenen şartlar arasında yer almaktadır. Kredi notu düşük olsa dahi birçok müşteri bankalara kefil, ipotek ve teminat göstererek rahat bir şekilde kredi alabilmektedir.

Kötü Sicile Sahip Olup Kredi Çekemeyenler için kredi
Sicili Bozuk Olana Kredi imkanı

Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Sicili bozuklara kredi veren bankalar bulunmakta olup bu bankalar şu şekildedir;

 • CEPTETEB – Türkiye Ekonomi Bankası
 • Aktif Bank
 • Burgan Bankası
 • ICBC Bank
 • HSBC
 • Banka Chinna
 • Türkiye Finans Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Vakıflar Bankası
 • Halk Bankası

Gibi bankalar tarafından birçok kişiye kredi verilmektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Verilen Kredilerin Özellikleri

Düşük miktarlı krediler vermek en önemli özellikleri arasında bulunmakta olup sicili bozuk olan kişilere yüksek miktarda kredi veren banka bulunmamaktadır. Bu bankalar düşük miktarlarda ihtiyaç kredileri vermekte olup taşıt ve konut gibi kapsamlı sigortaları kesinlikle vermemektedir. Özellikle konut kredisi almak için başvuru yapıldığı zaman reddeden bankalar sadece düşük miktarlı ihtiyaç kredileri vermektedir. Bankalar tarafından verilen kredi miktarının alt ve üst limiti değişse de en fazla 50 bin Türk Lirasına kadar kredi alma imkânı tanınmaktadır. Ayrıca bu bankaların faiz oranları bir hayli yüksek olup vade süreleri de kısadır.

CEPTETEB Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından düzenlenen ve yönetilen CEPTETEB uygulaması aracılığı ile dileyen herkes kredi çekebilmektedir. Sicili bozuk olanlar veya kredi notu düşük olanlara yönelik de hizmet veren CEPTETEB aracılığı ile düşük miktarlarda ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. 2 bin Türk Lirasına kadar kredi veren CEPTETEB uygulaması, kendi müşterilerine daha avantajlı fırsatlar sunmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi: Ak Bankası

Akbank gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Gelir belgesiz kredi imkanından yararlanmak için Akbank’ın kurumsal internet sitesinin kullanılması gerekmektedir. 30 bin Türk Lirasına kadar değişen faiz oranları ile kredi veren Akbank sıklıkla tercih edilmektedir.

NKolay Kredi

Nkolay kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Alt limit olarak 2 bin Türk Lirası ve üst limit olarak ise 10 bin Türk Lirasını belirleyen nkolay kredi, birçok kişiye kredi vermektedir. Evraksız ve kefilsiz olarak verdiği krediler de bulunmaktadır. Bu krediler için belirlenen vade ise 12 aydır.

Enpara.com Sicili Bozuk Olanlara Kredi İmkanı

Enpara.com maaş bordrosuz kredi veren bankalar arasında hizmet vermektedir. QNB Finans Bankasına ait olan enpara.com aracılığı ile düşük miktarlarda kredi çekilmesi mümkündür. Kredi başvurusu enpara.com internet sitesi üzerinden yapılmakta olup farklı bir platform aracılığı ile kredi başvurusu yapılamamaktadır.

Ziraat Bankası Sicili Bozuklara Kredi

 1. TC. Ziraat Bankası tarafından hazırlanan dönemlik kampanyalar ışığında kişilere kredi imkânı tanınmaktadır. Kredi notu düşük olanlara yönelik hazırlanan bu krediler genellikle 5 bin Türk Lirası ile 10 bin Türk Lirası arasında belirlenmektedir. Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi veren bir banka olup başvuruları internet sitesi ve şube üzerinden kabul etmektedir. Hali hazırda T. C. Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler ise;
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil uygulama
 • Telefon bankacılığı
 • Müşteri hizmetleri
 • ATM

Üzerinden düşük miktarlarda ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir.

Vakıflar Bankası Düşük Miktarlı Kredi

Dezavantajlı gruplara yönelik kredi imkânı tanıyan Vakıflar Bankası düzenlediği kampanyalar ile de dikkat çekmektedir. 5 bin Türk Lirası ile 30 bin Türk Lirası arasında kredi imkânı tanıyan bankanın birçok farklı avantajlı kredisi bulunmaktadır. Vakıflar Bankası kredi sicili kötü olanlara kredi vermekte olup kefil ve ipotek istemektedir. Teminatsız kredi vermeyen Vakıfbank, başvuruları internet sitesi ve şube üzerinden almaktadır.

Halk Bankası

Halk Bankası kredi notu düşük olanlara ihtiyaç kredisi vermesi ile bilinen bir banka olup 20 bin Türk Lirasına kadar kredi imkânı tanımaktadır. Başvurular Halk Bankası şubelerine yapılmaktadır. Gelir belgesi, kefil ve Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü gibi belgeler banka tarafından talep edilebilmektedir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Nihat dedi ki:

  Merhabalar size ulasabilecgmz bisey varmi tlfn gibi atarsanaz sevinirim cnku cok acil lazm

 2. Hakan dedi ki:

  Aykut bey iletişim numaranız varmı

  1. Defne dedi ki:

   Iletişim numarasını temim edebildiniz mi

 3. Emre dedi ki:

  Acil para lazım

 4. Hulya dedi ki:

  Merhaba bana 15000 tl lazim bana ulasabilrmisiniz komisyon yude kac aliyorsunuz

 5. Hulya dedi ki:

  Merhaba bana 15000 tl lazim bana ulasabilrmisiniz

  1. hakko dedi ki:

   ıletısım bılgısı yazın ıkamet sehrı neresı

 6. mehmet dedi ki:

  acil lazım bana

 7. Mustafa dedi ki:

  Aykut nasıl iletişime geçebiliriz ?

 8. Hakan dedi ki:

  Pardon numaram yanlış oldu
  5322900039

 9. Aykut dedi ki:

  Sicili bozuk olanlar bana e postadan ulaşsın arkadaşlar komisyon karşıliğında sicilinizi temizleyip kredinizi onaylatiyoruz yanlış duymadiniz..Saygılarimla

  1. Hakan dedi ki:

   Size nasıl ulaşabilirim.

  2. Mustafa dedi ki:

   Aykut nasil iletisime gecebilirz?

  3. orhan dedi ki:

   Aykut kardes boyle bisey bana da lazim nasil yapariz

  4. ali dedi ki:

   nasıl oluyor bu iş?

  5. Ahmet Arslan dedi ki:

   Merhaba bana yardımcı olabilir misiniz acaba

  6. recep çelik dedi ki:

   emekliyim, iş bankasından maaşımı almaktayım. 4,000 tl kredim 4,600 tl k.kartı 520 tl kmh hesabım var kapatıp +12,000 tl nakit ihtiyacım için kredi lazım. yardımcı olabilirmisiniz.

  7. mine dedi ki:

   Aykut Bey e postanız nedir?

  8. osman dedi ki:

   nasıl oluyor yardımcı ola bilirmisiniz

  9. HASAN dedi ki:

   ÇOK ACİL !!!!
   ACİL PARAYA İHTİYACIM VAR !

  10. AYTEN dedi ki:

   aykut bey dönüş yaparsanız sevinirim.

   1. hakko dedi ki:

    ıkametgah sehrı ve ıletısım bılgınızı verın

  11. metin dedi ki:

   sicil bozuk .işyeri açmayı düşünüyorum ama kredi çekemiyorum. Acaba yüklü kredi çekebirmisiniz.

  12. Defne dedi ki:

   Size nasıl ulasabilirim

  13. Okan Atabek dedi ki:

   Kara listeyim açık dosyam var acil kredi çekmem lazım kredi çıkartma imkanın varmi

  14. Ozgur dedi ki:

   Merhaba aykut bey borc transfer kredisi kullanmak istiyorum donerseniz sevinirim

  15. Nihat dedi ki:

   Size ulasabilecgmz bi tlfn yada baska bir sey varsa verebilirmsnz gercktn cok acil

  16. Muhammed dedi ki:

   Yardımcı olursanız sevinirim

1 14 15 16