Kredi kartı aidat iadesi geri nasıl alınır?

Banka yıllık aidat adı altında kredi kartımdan para çekmiş bildiğim kadarı ile yasal hakları yok en kolay bu parayı nasıl geri alırım

BU SORUYA VERİLEN CEVAPLAR
Toplam 2 cevap
 1. dedi ki:

  Bendende banka kredi kartı aidatı kesmiş farketmesem haber verende yok aradım bankanın müşteri hizmetlerini bu aidat nedir? Geri iade edin dedim yok iade olmaz yasal olduğunu söyledi bende o zaman iptal ettirmek istiyorum dedim hemen u dönüşü yaptılar para puan olarak kredi kartına ekledir.Gözünüz açık olsun şu dönemde valla bankalar allah bilir daha neyden kesiyorlar bizden detaylıca araştırın.

 2. SEÇİLEN CEVAP
 3. dedi ki:

  Merhaba Seyfi Bey;

  Şuanki yönetmelikte kredi kartı aidatı yasal bir zemine alınmıştır. Bankaların kredi kartı aidatını geri iade etme zorunluluğu ortandan kalkmıştır.Kısaca kredi kartı aidatlarını iade etmeyebilirler.

  Fakat 2014 yılı Ekim ayından önceki alınan kart aidatlarında tüketici hakem heyetleri ve mahkemeler genelde tüketici lehine karar veriyor. 2014 Ekim ayı öncesi alınan kart aidatlarını geri almak istiyorsanız, ilgili hakem heyetlerine direk başvuruda bulunabilirsiniz.

  Bazı bankalar kart aidatını isteyen müşterilerini kaybetmemek için kredi kartlarına para puan olarak tanımlama yapıyor.Bankanızın müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Son olarak Kolay Yoldan Kredi Kartı Aidatını Geri Alma Yöntemi yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP VER