Ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim ?

Asgari ücretle özel sektörde çalışan işçiyim 2 yıldır aynı yerde çalışıyorum ihtiyaç hasıl oldu kredi çekmek gerekiyor ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim ?

BU SORUYA VERİLEN CEVAPLAR
Toplam 1 cevap
    SEÇİLEN CEVAP
  1. dedi ki:

    Öncelikle kredi notunuz alabileceğiniz en yüksek kredi tutarını etkili faktördür. Bildiğinizi gibi kredi notu, sizin bankalar tarafından finansal geçmişinizi gösteren bir değerdir. Kredi notunuzun yüksek ise kredi çekmek için güvenilir olduğunuzu gösteriri ve kredi notunuzun yüksek olması kredi başvurunuzun onaylanması kolaydır. Bu nedenle kredi puanınızın yüksek olması alabileceğiniz kredi tutarının ile doğru orantılıdır.

    Bankadan çelebileceğiniz kredi miktarı aylık gelirinize göre değişiklik gösterebilir. Aylık taksitlerin toplam tutarı, hane gelirinin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Buna bağlı olarak ödemekte olduğunuz başka bir kredi yoksa, aylık taksit gelirinizin yarısına denk gelecek miktarda kredi çekebilirsiniz. Başka kredileriniz varsa hali hazırda hesaplamanıza bu kredilerin aylık taksit ödemelerini de eklemeniz gerekmektedir.

BİR CEVAP VER