Yasal Takibe Düşen Borç Yapılandırması

Öncelikle iyi geceler ben bundan bir yıl önce askere gittim bundan dolayı vakıf bankasına olan borcumu ödeyemedim şimdi maaşıma haciz işlemi başlatmışlar bu borcum için yapılandırma kredisi çekebilir miyim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

BU SORUYA VERİLEN CEVAPLAR
Toplam 1 cevap
  SEÇİLEN CEVAP
 1. dedi ki:

  Merhaba;
  Bankaya borçunuzu ödemediğinizden dolayı yasal takibe düştüğünüzü anlıyorum. Yasal takibe düşen borç yapılandırması için size tavsiyelerimiz söyledir;

  1.Arda arda iki kredi borçunuzun taksitini ödenmediği vakit, kredi taksitlerinizin banka tarafında iptal edilebilecektir.

  2.Kredi borçunu ödemediğinizi için maaş hesabınıza haciz gelmez yani maaşınızın %25’ine (1/4’üne) sadece icra ile el koyulabilir. Hesabınıza haciz getirilmesi durumunda size en yakın ise İcra Müdürlüğüne itiraz edebilirsiniz. Hakkınızı direk yasal yollar ile arayabilirsinizi. Emsal Yargıtay kararı için tıklayınız.

  3.Eğerki hacizlik bir durum söz konusu ise başlamadan evvel ipotekli veya ipoteksiz mallaranızı satarak kredi borcunuzun ödeyebildiğiniz kadar ödeyin.Olası icra durumunda taşınmazlarınız değerinin çok altında %40’ına denk gelecek tutarlarda satılabilir.

  4.Sizin adınıza olan bir kredi borcundan dolayı aile bireyleriniz yasal olarak bilgilendirilemez.Sizin bildirmediğiniz yada sizin adınıza kayıtlı olmayan iletişim kanalarınızdan aile bireyleriniz aranırsa, yasal olarak hakkınızı arayabilirsiniz.

  5.Ödenmeye kredi kartından kaçış olmadığını bilin bu maddi yükten kurtulmak için banka yada avukatı ile pazarlık edebilirsiniz bu sayede faiz indirimi ve size uygun bir ödeme planı çıkarmaları söz konusu olabilir.

BİR CEVAP VER