Süper market ve bakkal açma devlet desteği

Süper market ve bakkal açma devlet desteği
A+
A-

Devlet desteği ile gıda satışı yapan işyeri açmak

Bakkal, büfe, şarküteri, cafe, kahvehane, internet cafe, açık parfümcü, milyoncu, nalbur, giyim dükkanı ve süper market açmak için Kosgeb hibe kredi fırsatlarından yararlanmak istiyor iseniz, öncelikle elinizde mutlaka bir miktar sermayeniz olması gerekmektedir. Kosgep tarafından verilen kredi  işyeri açılışı için değil, iş yerinin büyütülmesi, yeni ürünler ve makineler satın alınması, modernizasyonu için verilmektedir. Elinde hiç sermayesi olmadan KOSGEP’ e iş yeri kredi için başvuran kimse Kosgep hibe kredisi alamaz. Ancak Devlet Destekli Hibe Krediler ile market açmak isteyen kişiler, işyerini açmadan önce, dükkan sahibi, toptancı, mobilyacı ve diğer gider sahipleri ile görüşüp anlaşarak ödemeyi Kosgep’ in ödeme yapmasından sonra tahsil edilmesi yönünde anlaşabilmektedir. Devlet destekli Kosgep hibe kredisi ile market açmanın tek yöntemi budur.

Bakkal dükkanı veya market nasıl açılır?

Bakkal dükkanı açmak istiyorum isimli makalemizde, bakkal dükkanı açmak için gerekli bilgiler verilmektedir. İster küçük bir büfe açın, ister bir süper market, ne iş yaparsanız yapın mutlaka öncesinde iyi bir iş planı hazırlamalısınız. Bu iş planında, market açmak için dükkanın belirlenmesinden, müşteri potansiyelinin tespiti, rakip analizi, gelir gider hesabına kadar birçok noktayı incelemeniz gerekmektedir.

İşyeri açmak için kredi veren bankalar

Market açmak için birçok banka kredi vermektedir. Bankaların bir çoğunun vermiş olduğu işyeri kredisi ile market açmak mümkündür. Ancak birçok kişi, Kosgep hibe kredisi, devlet destekli krediler, 0 faizli iş yeri kredisi, geri ödemesiz teşvik kredisi ile market açmayı hedeflemektedir. Market açmak, günümüzün en popüler işlerinden biridir. Mahalle arasına bir market açarak para kazanabileceğiniz, bayilik veren marketlerden bayilik alarak market açabilirsiniz. Tabi market açmadan önce yapılması gereken bir çok iş var. Öncelikle iyi bir iş planı ve finansman desteği konularına değinmek istiyoruz. Market açmak, dükkanın açılacağı yere göre ortalama 20.000 TL. ile 100.000 TL. arasında değişmektedir. Ara sokaklarda küçük ölçekli bir market ile çarşı merkezinde ki, bir market arasında çok fark bulunmaktadır.

İş yeri açmak için kredi veren daha fazla banka için https://yenikrediler.com/isyeri-acma-kredisi/ bağlantısından bilgi alabilirsiniz.

Süper market ve bakkal açma devlet desteği

Market açmak için sermaye ile birlikte Mesleki Eğitim Merkezlerinden verilebilen İşyeri Açma Belgesi alınması gerekmektedir. Kosgep tarafından 30 bin lira geri ödemesiz hibe kredi, 100 bin lira 0 faizli 24 ay vadeli 2 yıl sonra geri ödenmeye başlayan krediler alınabilmektedir. Market açmak isteyenler bu kredilerden yararlanmak için öncelikle, Kosgeb iş kurma kredisi alabilmek için uygulamalı girişimcilik eğitimi ne katılmak zorundadır.Bu eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilmektedir. Bu sertifika ile market açmak isteyen girişimci, devlet destekli hibe kredi başvurusu yapabilir.İş yeri açma hibe kredisi devlet desteğini detayları inceleyebilirsiniz.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.