Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur Devlet Teşviki 2020

Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur Devlet Teşviki 2020
A+
A-

Gelişen düzen içerisinde, yaşayan kişiler zaman zaman birbirinden farklı işlere yönelebilmektedir. Bunların içerisinde ise, akla en yatkın gelen kendi işini kuran, yönetebilen ve ihtiyaçlarını karşılayabilen alanlara yönelmek, her zaman daha cazip gelen içeriklerdir. Girişimcilik anlamında ilerleme sağlamak istenilen alanlar içerisinde belirli kurallar ve içerikler aşamasında devletinde teşvik ve olanaklarından yararlanma fırsatına da sahip olabilmekteyiz. Bu alanlar içerisinde hayvancılık büyük öneme sahip ve sürekli olarak ilerleme gösteren içeriklerdir. Bu anlamda da Tavuk Çiftliği , diğer hayvan işlemlerine göre daha kolay ve uygulanılması basit, detaylı içerik düzenine sahip isimler içerisindedir.

Tavuk Çiftliği Kurulumu Nasıldır?

Tavuk çiftliği diğer hayvan bakımlarından daha kolay olduğunun belirtilmesine rağmen, temel işlenmesi gereken alanların bulunması zorunlu kapsamıdır. Peki, Tavuk Çiftliği Kurulumu Nasıl Yapılır kapsamında bilgi sağlanacak detayları yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Yatırım, kurulum aşamasında temel etkendir. Öncelikli olarak hedef belirlemek, bu anlamda ilerleme göstermek önemlidir. sayı bakımından az, sadece ek gelir kapsamlı ilerleme sağlamak istemeniz durumunda, ihtiyaç olan miktarı bankadan hayvancılık kapsamında temin edebilmeniz söz konusudur. Ancak, daha büyük alanlarda ilerleme sağlamak istiyorsanız burada banka kredileri yeterli olmayacaktır. Tavuk çiftliği kurulum detayları kendi içerisinde farklı tiplerle adlandırılmaktadır. Prefabrik, Çadır ve Ev tipi olmak üzere temelde üç aşamalıdır. Betonarme anlamda kurulum sağlamak, eski tipli ilerleme olacağından günümüz şartlarına da uygunluk sağlamamaktadır. Burada ki negatif aşama ise, maddi anlamda sermaye noktasında eksiklik olacağı gibi, hayvan kredisi kapsamında da ödemeler ve diğer aşamalar için yetersiz kalması olacaktır.

Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulumu Devlet Desteği;

Betonarme alanlarını kurulması, yatırım yapacak kişi bakımından pek avantajlı olmasa da prefabrik alanda yapılacak yatırımlar daha avantaj kapsamında değerlenecektir. Tavukçuluk, büyükbaş ve küçükbaş alanlarına göre daha fazla gelire sahip olan mantıklı yatırım olarak adlandırılmaktadır. Ancak burada devreye, kişilerin yapacakları yatırım kapsamında, sıkı takip ve özel bakım gerektirdiğini de unutmamak gerekmektedir. Ufak ihmal ve kararsızlık adımları içerisinde yapılan tüm çaba ve emek attığınız her adımı geriye döndürmesine sebep olabilmektedir. Bu aşamada önemli olan emin ve kararlı olmaktır. Yatırım içerisinde gerçekleşecek her adım için devletin vereceği destek kapsamından faydalanabilir, Tarım ve Hayvancılık alanında hizmet veren kurum ya da kuruluşlara da başvurabilirsiniz. Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulumu Devlet Desteği için, hayvan kredisi de çekmeniz söz konusu olabilecektir. Bu anlamda başvurunuzun değerlendirilip, uygun bulunması gerekmektedir. Uygun bulunan krediler sıfır faiz, hibe kredi ya da düşük kredi kapsamında ödemeler yapılmaktadır. Bu aşamada başvuru için tarafınıza bildirilen evrakların eksiksiz, tam olması aranılan zorunlu şartlar içerisindedir.

Prefabrik Çiftlik Kurmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar;

Her yeni adım ve içerikte olduğu gibi yeni iş kuracak olan kişilerin özellikle Prefabrik Çiftlik Kurmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar yer almaktadır. Bu aşamalara dikkat edilmesi, işin doğru ve bilinçli adımlarla ilerleme sağlamasına olanak sunan aşamalar içerisinde yer almaktadır. İlk önemli aşama arazinin genel olarak yapısının durumudur. İşlem yapacağınız arazinin uygunluğu bakımından bağlı bulunduğu İl özel daire başkanlığına, uyumluluk konusunda dilekçe oluşturabilir, gerekli incelemeler ve dönüş sonrasında da diğer aşamaları gerçekleştirme çalışmalarına başlayabilirsiniz. Diğer kapsamda inceleme sağlandığında önemli olan aşamalar içerisinde;

 • Kurulum aşamasında olan arazinin mevsimsel olarak değişim süreçleri, bu anlamda sistem üzerine ısıtma araçlarının kurulup kurulmaması konusunda belirli adımları belirlemek,
 • Prefabrik alanlarının büyüklük çevresini belirlemek ve bu alanda kullanılacak malzemelerin kalite bilgilerini paylaşabilmek,
 • Yapının genel olarak iç dizayn konusunda temek ihtiyaçlarını belirlemek. Holluklar, yumurtalık, suluk, yem malzemeleri ve yumurtalıkların tam olarak hazırlanması,
 • Prefabrik düzenin iç ve dış yalıtım alanlarının belirlenmesi, izolasyon işlemleri,
 • Prefabrik alanda kullanılacak pencere sayısının belirlenmesi, kullanılacak malzemelerin kalitesi,

İlk aşamada dikkat çekilmesi gereken detaylar içerisinde yer almaktadır. Bir diğer nokta ise, tesisin kurulacak alanın çevresine olan, uyum sağlaması açısından önem taşımaktadır. Başvuruların tamamlanması sonrasında bazı kurum ve kuruluşlarla görüşme, teyitleşme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Büyüme sağlamak adına, bağlı bulunacak bölgede ki diğer isimlerle de birlikte ilerleme sağlamak önemli adımlar içerisinde yer almaktadır.

blank
Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur Devlet Teşviki

Salma Tavukçuluk Nasıl Yapılır?

Tavukçuluk anlamında ilerleme sağlamak, yüksek gelirler sağlamak amacı ile çoğu tavukçuluk dünyası,, organik tavuk yetiştirerek, organik yumurta elde etmektir. Bu anlamda da yapılacak işlemler belirli düzeyde, kararlılık ve istikrar gerektirmektedir. Bu anlamda iyi hizmet verebilmek adına, bu alanda üstün hizmet sunabilecek kişiler ve çalışanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Organik kapsamda sunulan yumurtalar, köy yumurtası olarak isimlendirilmesinden dolayı, gelir anlamında diğer yumurtalara göre daha fazla kazanç elde edilmesine de ayrıca olanak sağlamaktadır.

Tavukçuluk dünyasında ilerleme sağlarken, Salma Tavukçuluk Nasıl Yapılır sorusuna ve alanına yönelmeniz durumunda, burada da ilk yapılması gereken hedefleri belirlemektir. Öncelikle bu kapsamda yumurta satış durumlarını ve adet bazlı geniş alanda araştırma yapılması gereken ilk adımlar içerisindedir. Salma Tavukçuluk, hayvanların doğal ortamda besin alarak, yumurta süresinde de doğal aşamaların elde edilmesi olarak kabul görülmektedir. Bu alana yönelebilmek adına işleme alınması gerekli bir kaç adımında bulunduğu belirlenmektedir. Bu kapsamda;

Salma Tavukçuluk işlemlerinin yapılabilmesi için tesisin açık ve kapalı olarak belirlenmiş alanlarının bulunması,

Çiftlik alanında işleyişin ilerlemesi adına destek kişilerin bulunması,

Tavukçuluk anlamında sağlanan kredi ya da finansman desteğinin verilmesi gerekli aşamalar içerisinde yer almaktadır. Salma Tavukçuluk ufak alanda gerçekleştirme sağlanabileceği gibi, tavuk sayısına göre değişkenlik göstererek, daha büyük alanlara da ihtiyaç duyularak ilerleme sağlanabilir.

2020 Yılında Verilen ve Verilecek Tavuk Çiftliği Hibe ve Teşvik;

2020 yılı içerisinde destek sağlanacak aşamalardan birsi de tavuk çiftliği alanına yönelik olarak sağlanmaktadır. Bu kapsam da hizmet anlayışı birbirinden farklı aşamalardan geçerek, kullanıcılara yönelik sunumlar gerçekleştirmektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık kapsamında sağlanacak olan Hibe tutarı 30 bin lira olarak kabul edilmiştir. Bu kapsamda üç farklı aşamada destek sağlanması söz konusudur. Bunlar içerisinde; Kanatlı eti üretim işlemleri gerçekleştiren alanlar, Tarımsal anlamda yumurta üretimin gerçekleştirilmesi, son olarak da kanatlı eti üretilmesi ve bu anlamda işlenme işlemlerinin gerçekleştirilmesi olarak adlandırılır.

2020 Yılında Teşvik kapsamında Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır yazımızda detaylara değindik. 30 bin lira teşvik kapsamında en az 500 tavuk alarak salma tavukçuluk kapsamında ki projelere aktarılmasına olanak vermek, ilgili alanlara bu anlamda başvurular yapmak, İl ve İlçelere bağlı ilgili birimlerle görüşerek işlemlerin ilerlemesine olanak sağlamak ilk atılacak adımlar içerisinde yer almaktadır. 2020 yılı içerisinde verilecek olan 30 bin liralık hibe seçeneği, 15 bin kişi ile sınırlı tutularak, başvuruların bu alanlarda gerçekleştirilmesi gerektiği de verilen bilgiler içerisindedir.

Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır?
Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır

Tavuk çiftliği kredisi alabilmek için öncelikle kişilerin kredi şartlarını sağlaması gereklidir. Kişiler ilgili şartları sağladıkları takdirde; gerekli belgeler ile birlikte, krediyi almak istedikleri kuruma başvuruda…

İlgili İçerik

Ek olarak sunulan belirli kapsamlar dahilin de farklı alanlarda da kredilere erişim sağlayabilmek mümkündür. Özel bankaların sunmuş olduğu kredi seçenekleri, Ziraat Bankasına yönelik kredi ayrıcalıklar ve KOSGEB bünyesine dahil edilen içerikler talep edilmesi durumunda gerekli değerlendirmeler sağlanarak, kullanıcılara yönelik sunulacak ayrıcalıklar içerisinde yer alan detaylar içerisindedir. Genel değerlendirme kapsamında, 2020 tavukçuluk işlemlerinin yürürlük kapsamında, tam olarak sunulan detay ve olanaklar da kullanıcıların avantajları içerisinde yer alır.


YORUMLAR

 1. blank mehmet dedi ki:

  2018 Yılında Verilen ve Verilecek Tavuk Çiftliği Hibe ve Teşvikleri için nereye başvurmamız gerekli?

 2. blank fevzi dilek dedi ki:

  tavuk yumurtafı yapma

  bakım için