TEB kredi kartı borcu 72 ay yapılandırma taksitlendirme

TEB kredi kartı borcu 72 ay yapılandırma taksitlendirme

Türkiye Ekonomi bankasından kredi kartı alan müşteriler 27 Eylül 2016 yılında çıkan yönetmelik değişikliği kapsamında kredi kartı borçlarının yapılandırılması talebinde bulunabilirler. Bu talepler, bankanın müşteri temsilcileri tarafından teslim alınarak, operasyon birimince incelenecek ve tarafınıza borç kapatma, taksitlendirme, kredi kartı borcu 72 ay vade ile taksitlendirme işleminin yapılıp yapılamayacağına dair bilgi verilecektir. Eğer banka talebinizi uygun görürse, bankaya olan tüm kredi kartlarınıza dair borçlarınızı 6 yıl vadeye aylık ödemeli olarak taksilendirebilirsiniz.

TEB kredi kartlarının avantajları nelerdir? Bankanın tüm kartları ile otomatik ödeme talimatı verebilir bu şekilde tüm borçlarınızın ertelenmeden ödenmesini sağlarsınız. Hafta içi 100 lira harcamanıza hafta sonu sinema ve tiyatro için %50 indirim hakkından yararlanırsınız. Aylık ve yıllık harcama taahhüt vererek ekstra bonus alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 850 200 0 666 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası 72 ay kredi kartı borcu yapılandırma; Her ne kadar BBDK ve Bakanlar kurulunca bahse konu yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’ de yayınlanmış olsa da, yönetmeliğin bankaları bağlaması gereken maddelerinde kesinlik olmaması sebebiyle, bazı bankalar yapılandırmayı kabul etmiyorlar. TEB bu konuda resmi internet sitesinde veya kamuoyuna herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak bankanın hizmet politikasının kullanıcılara her türlü finansal yardımı sağlamak olması açısından taleplerin değerlendirilebileceği düşünülmektedir. Eğer tüm borçları kapattıktan sonra ev almak gibi bir niyetiniz var ise TEB Konut Kredisi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

TEB kredi kartı borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? Eğer sizde kredi kartı borcunuzun tamamını 6 yıl, 72 ay vadeli olarak ödemek isterseniz, bankayı ziyaret ederek, kart borcu yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için müşteri ilişkileri yöneticisinden sıra alarak, başvurmanız gerekmektedir. Eğer banka tarafından daha önce ki borçlarınıza, kredi kartı borç tutarınıza, kredi notunuza bakılarak talebiniz red edilir ise, 2016 ve 2017 yıllarında verilecek olan, 48 ay vadeli ihtiyaç kredilerine başvurabilirsiniz. Kredi borçlarınızı 2. bir alternatif olarak, TEB’den alacağınız 4 yıl vadeli bireysel ihtiyaç kredisi ile ödeyebilirsiniz. Teb bonus kredi kartı ve özellikleri hakkında bilgi alabilirisiniz.

2016 yılının Ekim ayından itibaren birçok kart hamili tarafından kart borçlarının yapılandırılması sevinçle karşılanırken, bankaların red cevapları vermesi yönetmeliğin tekrara gözden geçirilmesi söylentilerini gündeme getirdi.  TEB Bonus, Total, Premium, She Card, ÜniversiTEB, Yıldız, Özel, Doktor, Sanal ve Sade kredi kartları için sizde 72 ay yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz.

Yorumlar

  1. emine dedi ki:

    Borcumu taksitlendirmek istiyom