Ücretsiz Yazarkasa Pos Cihazı Veren Bankalar

2016 yılından itibaren yeni nesil yazarkasa ve pos cihazı almak zorunlu hale geldi. Müşterilerinize taksit yapmak istiyorsanız her türlü pos cihazını işyerinizde bulundurmak zorundasınız. Bu yazımızda ücret ödemeden pos cihazı veren bankalara yer verdik. Detaylar haberimizde..

Ücretsiz Yazarkasa Pos Cihazı Veren Bankalar

İşyerlerinde taksit olmazsa olmazlardandır. Bu kapsamda işyeri sahipleri müşterilerine sattıkları ürünleri vade farksız taksitlendirebilmek adına güvenli alışeriş yapılabilen pos cihazlarına ihtiyaç duyarlar. Mevduat ve katılım bankalarının bir çoğu işyerlerine ücretsiz yazarkasa pos cihazı vermektediler. Şimdi sizlerle bankaların pos cihazı avantajlarını inceleyeceğiz. Öncelikle yazarkasa pos cihazı kullanma zorunluluğu ile konuya başlayalım.

Yeni nesil yazar kasa pos cihazı hangi iş yerleri için zorunlu?

Bildiğimiz üzere eskiden işyerlerinde eski tip yazar kasa cihazları vardı. İşyeri sahipleri bu cihazlar ile sadece fiş keserlerdi. Bankalara ait pos cihazları ise ayrı olarak kullanılmakta idi. Ülkemizde halen birçok işyerinde bu cihazların kullanıldığını görebilirsiniz. Ancak artık yeni nesil pos ve yazar kasa cihazları çıktı. Bu cihazlar ile hem satış kaydı oluşturulurken, hemde müşterinin kredi kartı veya vadesiz mevduat kartı ile alışveriş yapabilme olanağı sağlanmış olmaktadır. Tabi bu cihazlar esnaflar için yeni bir masraf ve gider oluşturduğu için halen eski sistemde çalışan birçok esnaf mevcuttur. 2020 yılından itibaren ise yeni vergi mükellefi olan, bu cihazlardan almak için başvuranlar mecburen yeni cihazlardan alma zorunluğundadır.

Bu işin temeli ise 3100 Sayılı kanun ve 426 ve 427 sayılı tebliğnamelerdir. Ben işin özünü öğreneceğim diyorsanız, bu tebliğnameleri ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.

Yeni nesil yazar kasa pos cihazı nasıl alınır?

 • İşyeri sahipleri, maliyeden işyerlerine bu cihazı alabilmek için izin belgesi alırlar.
 • Yeni yenil cihaz almak istedikleri firma veya bankaya başvururlar.
 • Eğer yazarkasa ve pos cihazı firmada mevcut değilse, (stokta yoksa) yine de parası ödenerek fatura kestirilir. Bu fatura geçerlidir.
 • Pos cihazının alınmasından doksan gün süre zarfında kayıt işleminin yapılması gereklidir.

Cihaz alındıktan sonra, banka şubelerine gidilerek, bankaların uygulamaları cihazlara yükletilir. Gelelim ücretsiz pos cihazı veren bankalar ve kampanyalarına..

VAKIFBANK POS CİHAZI KAMPANYASI

İlk bankamız Vakıflar bankasıdır. Vakıfbank Pos destek sistemi ile üye işyerlerine pos cihazı vermektedir Banka aşağıda ki marka ve model cihazları  VERA DELTA, BEKO 220 TR /300 TR, PROFİLO VERİFONE VX 680-E1, HUGİN VX675 ECR, INGENİCO İWE 280, MİKROSARAY PİDİON MT 360 E, INFOTEKS/FUSIONS 410-G, INFORMATIK İNPOS M120 marka ve modelleridir. Banka her müşteri için  farkı paket halinde pos cihazı vermektedir. Bunlar;

 • Masaüstü sabit pos cihazı,
 • IP/Adsl pos cihazları (kablosuz),
 • Mobil pos cihazları,
 • Yazarkasa pos,
 • Tarım pos cihazlarıdır.

Vakıfbank hem kredi kartından tek çekim  için hemde taksitli alışveriş için 2 farklı kampanya paketi sunmaktadır. Bu paketler esnafın aylık cirosuna göre belirlenmektedir.  Paket ücretleri ise 25 ile 100 arasında değişiklik göstermektedir.

GARANTİ BANKASI YAZAR KASA POS CİHAZLARI

Garanti bankası, Yazarkasa POS, Masaüstü POS Ürünleri, DCC POS, Sanal POS ve Temassız Ödeme sistemleri ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. 444 0 339 Garanti POS hattı aranarak cihazlar ve kampanyalar hakkında 7/24 bilgi alınabiliyor. İnternet üzerinden ücretsiz Garanti yazar kasa pos cihazı başvurusu yapmak için tıklayınız.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI (TEB)

Banka müşterilerine, Sabit Ücretli POS, Ortak POS, Sanal POS, POS Plus+, Yazarkasa POS, DCC POS, Bonus POS paketleri ile hizmet veriyor. Bankanın yeni nesil cihazları ve ücretleri ise şöyle;

 • Profilo Verifone 700 USD + %8 KDV
 • Vera 1.100 TL + %8 KDV
 • Arçelik ve Beko 1.198 TL + %8 KDV
 • Hugin 830 USD +%8 KDV
 • Ingenico 1.659 TL.

Aylık cirosu minimum 1.500 TL. olan işyerleri TEB Business isimli kartla 36 ay süresince her ay 4 bin veya 24 ay süresince her ay 6 bin lira kullanma taahhüt verirseniz, Ücretsiz yazar kasa pos cihazı alabilirsiniz.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.