Üniversite Öğrencilere FAİZSİZ Kredi Veren Kamu Bankaları

Üniversite öğrencilerine faizsiz kredi veren kamu bankaları ve düşük faizli kredi desteği sunan özel bankalar aracılığıyla eğitiminiz için nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğitim kredisi alabileceğiniz bankaları sundukları kredinin özellikleriyle birlikte yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Üniversite Öğrencilere FAİZSİZ Kredi Veren Kamu Bankaları

Üniversiteliye faizsiz kredi sağlayan bankalar arasında katılım bankaları gösterilebilir. Ülkemizde öğrenci olmak çok kolay bir iş değildir. Gündelik ihtiyaçların yanı sıra okul harcamaları için de para gereklidir. Bu ihtiyaçlar da her zaman kolay sağlanamaz. Böyle durumlar için özellikle katılım bankaları üniversite öğrencilere faizsiz kredi verebiliyor. Fakat genellikle bankaların birçoğu öğrencilere özel, düşük faiz oranlı krediler sağlıyor. Öğrencilere kredi veren bankalardan bazıları da şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası,
  • İş Bankası,
  • Yapı Kredi Bankası,
  • Garanti Bankası,
  • Odeabank.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Şartı

Üniversite öğrencisinin kredi alma koşulları arasında 18 yaşından büyük olması vardır. 18 yaşından küçük kişilerin herhangi bir krediye başvurabilmesi mümkün değildir. Bunun yanı sıra eğitimine devam ediyor olması da şarttır. Ayrıca bu kredilerin alınabilmesi için çoğu banka tarafından maddi teminat da beklenmektedir. Çoğu öğrencinin bir geliri olmadığı için velileri ile beraber başvuru yapılması da genellikle bankalar tarafından talep edilir.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor yazımızdan daha kapsamlı öğrencilere kredi kartı veren bankaları bulabilirsiniz.

Devlet Destekli Öğrenci Kredisi

Öğrenciye devlet destekli kredi, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanıyor. Devletin öğrencilere sağladığı bir destek olarak kabul edilen bu krediye başvuran öğrencilere aylık düzenli ödemeler yapılmaktadır. Öğrencilerin banka hesaplarına yatırılan bu tutar herkes için aynıdır. Üniversite eğitimi boyunca verilebilen öğrenci kredisinin mezun olunduktan sonra taksitler şekilde geri ödenmesi gereklidir.

Yurtdışı Eğitimler İçin Krediler

Öğrencilere yurtdışı eğitim kredileri de yine bankalar tarafından verilmektedir. Öğrenci kredilerine yalnızca yurtiçindeki eğitim masrafları için başvurulmaz. Yurtdışında öğrencileri bekleyen çok iyi eğitim seçenekleri vardır. Bu eğitim fırsatlarından maddi yetersizlik ile yararlanamayan kişiler için bankalar krediler sağlıyor. Kolay ödeme planları ile bu eğitim için alınan kredi rahat bir şekilde kapatılabiliyor.

Eğitim Kredileri Nasıl Alınabilir?

Eğitim kredisi alma yolları bankalara başvurulmasıdır. Bunun için ilk olarak hangi bankanın eğitim kredisi çekileceğine karar verilmelidir. Bu karar verilirken de faiz oranları ve ödeme seçenekleri göz önüne alınmalıdır. Daha sonrasında banka tarafından talep edilen tüm belgeler sağlanarak en yakın banka şubesine gidilmelidir. Banka şubelerinin müşteri temsilcileri kredi başvurusunun hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Öğrenciler İçin Denizbank Bireysel İhtiyaç Kredisi

Denizbank eğitim kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Denizbank öğrencilere sağladığı bu bireysel ihtiyaç kredisi için de kefil ve evrak talep etmiyor. Bu özelliğinden dolayı da birçok öğrencinin kredi için ilk başvuracağı bankalardan birisi oluyor. Ayrıca Denizbank’ın öğrenciler için sağladığı bir diğer ayrıcalık ise 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisini 60 aya kadar vade seçeneği sunmasıdır. Bu vade gününe göre de faiz oranı değişkenlik gösterebilmektedir. Faiz oranları hakkında net bilgi için ise Denizbank’ın internet sitesi ziyaret edilmelidir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi Ziraat Bankası aracılığıyla da alınabilir. Eğitime desteğini sunan Ziraat Bankası yalnızca öğrencilere değil kredileri velilere de vermektedir. Ziraat Bankası’nın bu kredisine başvurabilmek için de gelirin olması gereklidir. Düzenli geliri olmayan öğrencilerin velileri bu krediye başvuru gerçekleştirebilir. 60 ay vade olanağını müşterilerine veren Ziraat Bankası eğitim kredisi için yüzde 1,75 faiz oranı uygulamaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

Ziraat Bankası öğrenci kredisi başvuru evrakları arasında başvuru formu vardır. Bu formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gereklidir. Ayrıca nüfus belgesi, gelir belgesi ve eğitime ilişkin belgeler de yine bankaya başvuru sırasında teslim edilmelidir. Ziraat Bankası’nın eğitim kredisine başvurabilmek için de tüm bu evraklar ile beraber banka şubelerine gidilmelidir.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

Vakıfbank eğitim kredisi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okul ve kurslar için kullanılabilir. Bunun yanı sıra yaz okulları ve spor okulları için de yine Vakıfbank’a başvurulabilir. Vakıfbank üniversite öğrencilere faizsiz kredi vermeze de düşün faizli krediler sağlıyor. Üniversite eğitimi hangi seviyede olursa olsun Vakıfbank eğitim kredisi desteğini veriyor. 40 bin TL’ye kadar verilebilen bu kredinin 12 aya varan da vade imkanı bulunuyor. Bu kredinin başvurusu da Vakıfbank şubeleri aracılığıyla yapılıyor.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim için destek İş Bankası’nda da sağlanıyor. Birçok banka gibi İş Bankası da öğrencilere özel kredi imkanı sunuyor. Herhangi bir eğitim programına katılacak olan öğrenciler bu eğitim belgesinin yanı sıra öğrenci belgesi ile beraber İş Bankası şubelerine giderek kolay bir şekilde kredilerini alabilirler. Bu eğitim belgesinin okul ücretini de belgelemesi gereklidir. 36 aya kadar vadesi bulunan bu krediye başvurulmasının ardından İş Bankası kredi tutarını kişilerin hesaplarına aktarabilir. Ayrıca isteğe bağlı olarak banka doğrudan okul ücretini de ödeyebilir.

ING Bank Öğrencilere Özel Kredi

Öğrencilere eğitim kredisi için ING Bank da başvurulabilecek adreslerden bir tanesidir. ING Bank eğitim için 50 bin TL’ye kadar krediyi müşterilerine sağlıyor. Ayrıca bu krediye yalnızca öğrenciler değil bu kişilerin velileri ve öğretmenleri de başvurabiliyor.

Şeker Finans Eğitim Kredisi

Şekerbank öğrenci destek kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankanın da en önemli ayrıcalıklarından birisi 120 ay vade imkanı sağlamasıdır. Bu durum da daha kolay bir ödeme seçeneği sunabiliyor. Şekerbank’ın eğitim için verdiği kredi hakkında detaylı bilgi için bankanın internet sitesi ziyaret edilebilir ya da 444 33 77 numaralı iletim merkezi aranabilir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Garanti Bankası eğitim kredisini bireysel ihtiyaç kredisi altında vermektedir. Garanti Bankası 100 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredinin ödemelerinde ise 60 aya kadar taksitlendirme seçeneğini banka, müşterilerine sunuluyor. 2019 yılında Garanti Bankası faiz oranını 2,24 olarak belirledi. Fakat krediye başvurmadan önce yine de güncel faiz oranının sorulmasında fayda vardır. Bu krediye banka şubelerinin yanı sıra Garanti Bankası’nın internet sayfası üzerinden de başvurulabilir.

Odeabank Öğrenci Desteği

Odeabank öğrenci kredisi için de Garanti Bankası gibi ihtiyaç kredisine başvurulması gereklidir. Banka şubesinin yanı sıra internet şubesi ve Odeabank mobil şube ile de kredi başvurularını kabul eden banka nakit hazır ve bireysel finansman kredisi olmak üzere iki ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Eğitim gibi daha düşük tutarlı krediler için nakit hazır kredisi en uygun olandır. Odeabank’ın 10 bin TL’ye kadar verdiği bu kredinin 36 ay da vade seçeneğini bulunmaktadır.

Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi öğrencilere özel kredi kartı olan play kartı çıkarmıştır. Kredilerin yanı sıra bankaların avantajlı fırsatlarından yararlanmak isteyen öğrenciler bu play karta da başvurabilir. Özel kampanyalardan yararlanılmasına olanak veren bu kart ayrıca alışverişlerde ekstra puan da toplamaktadır.

Katılım Bankaları Öğrenci Kredileri

Faizsiz kredi için katılım bankaları sıklıkla tercih edilir. Katılım bankaları faiz yerine kâr oranı uygulaması kullanır. Bundan dolayı da üniversite öğrencilere faizsiz kredi arayan kişiler bu katılım bankalarına da başvurabilir. Fakat bu katılım bankalarının verdikleri kredilerin isimleri faizsiz olsa da kâr payı uygulayarak yine bir nevi faiz uygulamış olmaktadır. Bundan dolayı bu katılım bankalarından alınan kredileri herhangi bir ek ödeme olmadan taksitlendirileceği gibi bir yanılgıya düşmemek gereklidir. Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.