Vakıfbank Özel Bankacılık Hizmetleri

Vakıfbank özel bankacılık hizmetleri ile kendinizi çok özel hissedeceksiniz. Vakıfbank’ın müşterilerine birçok ayrıcalık sunduğu özel hizmetleri hakkında kapsamlı bilgiye yazımızdan ulaşacaksınız.

Vakıfbank Özel Bankacılık Hizmetleri

Özel bankacılık seçenekleri Vakıfbank özel bankacılık hizmeti veren şubelerle sağlanmaktadır.  Vakıfbank özel bankacılık sayesinde, Vakıfbank’ta 250.000 Türk Lirası üzeri varlığa sahip müşteriler kendilerine özel olarak tasarlanmış seçenekler ve avantajlardan yararlanabilmektedir.

Vakıfbank Özel Bankacılık Mevduat Ürünlerinden Vadesiz ve Vadeli Mevduat

Mevduat hesabının özellikleri özel bankacılık doğrultusunda şekillenir. Vadesiz hesaplarda Türk Lirası veya döviz, her türlü para akışı yönetilebilmektedir. Otomatik ödeme talimatı verilirken, günün her saati hesaba kolay erişim sağlanabilmektedir. Vadeli mevduat hesabında ise, Türk Lirası veya döviz, tüm birikimlere en uygun faizler ve vade oranlarıyla değer katılabilmektedir.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Mevduat Ürünlerinden ARI Hesabı

ARI hesabının özellikleri vadeli mevduat hesabından biraz daha farklıdır. ARI hesapta birikimlik aylık değil gecelik faiz işlemi görür. İhtiyaç duyulan her an nakit çekme veya para yatırma işlemi yapılabilen bir hesaptır. Bunun yanında bu hesap aracılığı ile gerçekleşecek havale EFT işlemlerinden ücret alınmaz. ARI hesap yalnız Türk Lirası için değil, döviz çeşitleri için de açılabilmektedir.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Mevduat Ürünlerinden Altın Çağ Hesabı

Altın Çağ Hesabının özellikleri diğer hesap türlerinin nakit Türk Lirası veya dövize sağladığı olanakları altın yatırımlarına sağlamaktadır. Bu hesapla gram cinsinden altın alınıp satılabilir. Bunun yanında Düzenli Altın Birikimi Talimatı vererek, aylık olarak hesabınıza yatıracağınız belli bir miktarı altın kuru üzerinden değerlendirebilirsiniz. Banka, bu miktarla sizin için gram altın alır ve gram altın bazında paranız değerlenmiş olur.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Mevduat Ürünlerinden Hiper Hesap

Hiper hesabın özellikleri tüm para birimleri arasında geçerlidir. Bu hesap türü döviz veya Türk Lirası şeklinde alınan parayı vadeli mevduat hesabında değerlendirir. Aynı zamanda döviz kurlarında meydana gelen değişimleri de takip eden hesap, fırsatlardan yararlanmak amacıyla ana parayı Euro, Dolar ve Türk Lirası arasında sürekli çevirir. Para sürekli bir dönüşüme uğrar. Bu hesabın alt hesap limiti 50.000 Türk Lirası, üst limiti ise 25.000.000 Türk Lirası veya aynı değerde dövizdir.

Vakıfbank Özel Bankacılık Hizmeti Hiper Hesabın Avantajları

Hiper hesabın sağladığı olanaklar bazında karlı bir hesap türü olduğunu söylemek yanlış olmaz. Hiper hesap ile müşteri, döviz kurlarındaki beklenmedik dalgalanmalardan korunur, bazen o dalgalanmaları kullanarak kar eder. Para sürekli olarak üç para birimi USD, EUR, TL arasında dönüş yaptığından müşteri hareketliliği takip edebilir. Hesap alt limitine düşmemek şartıyla istendiği an para çekilebilir. Ayrıca açılış komisyonu, anlaşılan vade sonunda geri alınabilir.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Yatırım Ürünlerinden Yatırım Fonu

Yatırım fonunun özellikleri tamamen kişisel olmasıdır. Müşterinin piyasa beklentisine, yatırım yapmak istediği alana uygun bir harita çizilir. Bunun yanında müşteriye bağlı olarak vade süresi uzatılabilir, kısaltılabilir. Risk toleransına göre uygun yatırım aracı Vakıf Portföy fonları arasından seçilir.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Yatırım Ürünlerinden Hazine Bonosu

Hazine bonosunun özellikleri genel olarak risk almak istemeyen ancak faiz riskinden kaçınmayan müşterilere daha uygun olmasıdır. Bu yatırım aracı ile vade sonunda elde edilecek gelir, önceden bilinir, bu sayede yatırımcı bir sürprizle karşılaşmamış olur. Bu bononun bie güzel yanı da işlerinizi gelecek paraya göre ayarlayabilmenizdir. Kesin bir şekilde alacağınız miktarı bildiğinizden mali işlerinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Yatırım Ürünlerinden Eurobond

Euroband kampanyasının özellikleri sürekli nakit akışı sağlamak isteyen müşterilere uygundur. Ekonomik gelişmeleri özellikle takip eden müşterilere hitap eden bu yatırım aracı ile yatırımlar dövizde değerlenerek kupon yoluyla nakite aktarılır. Bu yatırım aracı uzun vadede kazandırdığı yüksek gelirlerle öne çıkmaktadır.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Yatırım Ürünlerinden Banka Bonosu

Banka bonosunun özellikleri orta ve uzun vadeli yatırımcıya hitap ediyor olmasıdır. Hazine bonosuna kıyasla daha yüksek getiri sağlayan bir yatırım türüdür. Vakıfbank özel bankacılık hizmetlerine ait bu yatırım aracında, bankadaki miktarın değerlenmesi için zamana ihtiyaç vardır. Bu nedenle yatırımının karşılığını hemen almak isteyen hızlı yatırımcılara uygun değildir. Uzun vadede sağladığı yüksek kazançlarla öne çıkar.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Yatırım Ürünlerinden Vakıfbank Altınları

Vakıfbank altınları yatırım ürününün özellikleri fiziki altın görmek isteyen müşterilere özeldir. Vakıfbank, bu hesap türü için yurt dışında da geçerli sertifikalı altınlar piyasaya sürmüştür. Müşteri bu hesaba para yatırdığında Vakıfbank sertifikalı altınlarını satın almış olur. Böylece birikimi altın oranında değerlenir. Bu hesapla risklerden korunurken yatırım amaçlı altın alım satımı da yapılabilir. Vakıfbank altınları, aynı zamanda koleksiyonculara da hitap etmektedir.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Yatırım Ürünlerinden Viop

Viop yatırım ürününün özellikleri ekonomi ile yakından ilgilenen yatırımcılara hitap etmektedir. Viop’un açılımı Vadeli İşlem Opsiyon Piyasası’dır. Bu hesapla vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin alım satımı gerçekleşir. Viop işlemlerinin internetteki komisyon oranı %0,02 iken sabit komisyon oranı %0,04’tür.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Kredi Ürünleri

Özel bankacılık kredi ürünleri nelerdir sorusunun yanıtını madde madde verelim:

  • Konut Kredisi: gayrimenkul konusunda da özel bankacılık hizmetleri müşterilerine özel koşullarla konut kredisi alma imkanı tanınmıştır. Uygun faiz oranları, ödeme koşulları ve cazip fırsatlarla ev kredisi verilmektedir. Kişiye özel hizmetlere giren bu kredi, müşterinin beklentisine en uygun vade ve faiz oranını bulma konusunda oldukça başarılıdır.
  • Otomobil Kredisi: Özel bankacılık hizmetlerinden yararlanan müşteriler, Vakıfbank ile anlaşmalı taşıt markalarının ürünlerini satın alarak kar sağlayabilmektedir. Vakıfbank, özel bankacılık hizmetleri alan müşterileri için bazı taşıt firmaları ile anlaşma imzalamıştır. Müşteriler, bu anlaşma doğrultusunda uygun faiz, düşük peşinat ve vade imkanlarından yararlanabilmektedir.
  • Özel Yat Kredisi: Yat sahibi olmayı hayal eden Özel bankacılık hizmetleri müşterileri için, Vakıfbank oldukça uygun taksitli krediler vermektedir. Sıfır yada ikinci el yat alımlarında kişiye özel ödeme alternatifleri ve uzun vade imkanlarından oluşan özel bankacılık yat kredisinden yararlanabilirsiniz.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Türev Ürünler

Özel bankacılık türev ürün çeşitlerini madde madde inceleyelim:

  • DCD (Tam Teminatlı Opsiyon): Yatırımcı herhangi bir para cinsini, belirli bir vadede belirlenen seviyeden alma, sata hakkına sahiptir. Bu yatırım ürününde banka, yatırımcının bu hakkını satın alır ve karşılığında prim öder. Anapara, vadeli mevduat hesabına aktarılır ve faiz buradan işlemeye devam eder.
  • Opsiyon: Alıcısına belirli bir finansal varlığı (para ya da altın) belirli bir vadede alma ya da satma hakkı verir. Satıcı, alma ve satma hakkını kullanmak zorundadır.
  • Forward: Bugünden farklı para birimlerinin ileri tarihlerdeki fiyatlamalarının sabitlendiği bir anlaşmadır.

 Vakıfbank Özel Bankacılık Kartları

Özel bankacılık kart çeşitleri; Private Kredi Kartı ve Private Bankomat Kartıdır. Private Kredi Kartı, daha çok World puan vaat eder. Bu sayede otel rezervasyonları ve uçak biletleri için oldukça büyük kolaylıklar sağlanır. Bu kart tüm dünyada geçerlidir. Private Bankomat Kartı ise, klasik bankomat kartının bütün özelliklerini taşırken, aynı zamanda ekstra limit, yüksek limit seçenekleri, daha yüksek Bankomat Para oranları ile keyifli bir alışveriş sunar.

Özel Bankacılık Hakkında Merak Edilenler

Özel bankacılığın avantajları, müşteri varlıklarının, müşterinin beklenti ve istekleri doğrultusunda yönetilmesidir. Böylece kişiye özel alternatifler sunularak kusursuz bankacılık hizmeti hedeflenir. Özel bankacılıkta, bankadaki mal varlığı 250.000 Türk Lirası üzeri olan müşteriler hedeflenir. Ancak bazı bankalar güncel faiz tutarları ve enflasyon gibi nedenlerle 250.000 Türk Lirası altı mal varlığı olan müşterilere de özel bankacılık türevi, kişisel bankacılık hizmetleri vermektedir. Özel bankacılık ile kişiye özel eklentilere sahip kredi kartlarına, vadeli ve vadesiz hesaplara ve kişisel hesap ayarlarına erişilebilmektedir. Her banka şubesinde böyle bir hizmet bulunmadığından, Vakıfbank Özel Bankacılık şubelerine başvurulmalıdır.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.