Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kart başvurunuz kaç günde elinize ulaşır?

Yeni kredi kartı başvurusu yapan bir kullanıcıya, banka tarafından hazırlanan kredi kartı anlaşmalı taşıyıcı vasıtası ile gönderilmektedir. Müşteri tarafından banka ile yapılan görüşme sonucunda, özel bir istek bulunmaz ise, genelde bankada müşterinin kayıtlı bulunan en son adresine kredi kartı teslimatı yapılmaktadır. Kredi kartı başvurusu yapan kişi tarafından kredi kartının teslim edileceği adres değiştirilebilmektedir.

Yeni kredi kartı nasıl teslim edilir?

Yeni kredi kartları genel itibariyle banka tarafından ilgili kurye ve dağıtıcılar aracılığı ile sahiplerine teslim edilmektedir. Genelde PTT Kargo firması kullanılmaktadır. Yeni kredi kartı nın kaç günde geleceği, teslim edilecek adrese ve kuryenin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Banka tarafından hazırlanan yeni kredi kartı, basımı tamamlandıktan sonra müşteriye ulaştırılmak üzere anlaşmalı kuryeye teslim edilir. Kredi kartınız sözleşmesiz ise ev adresinizde soyadı sizinle aynı olan birine teslim edilebilir. İş adresinizde ise müdür, müdür yardımcısı gibi üstlerinize teslim olabilir. Sözleşmeli kartların teslimatı ise sadece kart sahibine yapılmaktadır. Teslimat esnasında kredi kartı sahibinin kimliği kurye tarafından kontrol edilir. İlgili kişi olduğu anlaşması müteakibinde, teslimat formunun ilgili haneleri doldurulur ve bu form teslim alacak kişiye imzalatılır.

Yeni kartın şifresi nasıl alınır?

Yeni kredi kartlarının şifreleri hususunda ise, eğer kart sahibinin daha önceden aynı içerikli bir kredi kartı var ise, yeni kredi kartı yenileme amacıyla basılmış ise genelde eski kredi kartının şifresi ile aynıdır. Bu kapsamda, yeni kredi kartı teslim alındıktan sonra, ilgili banka şubesi ATM sine takılır ve genelde ilk kullanımda yeni şifre belirlenir. Bu işlem sonrasında kredi kartı kullanıma hazırdır. Gerek alışverişlerde gerekse diğer işlemlerde yeni kredi kartı kullanılabilir.

Bazı bankaların internet sitelerinden başvuru yaptığınız kredi kartının basılıp basılmadığını, kurye ye teslim edilip edilmediğini ve tarafınıza ne zaman ulaşacağını online olarak internet sitelerinden sorgulayabilirsiniz.

Kredi kartım tarafıma ulaşmadı ne yapmalıyım?

Banka tarafından gönderilen yeni kredi kartı kurye aracılığı ile teslim edildiğinden dolayı, teslimat sonrasında kartın hangi birimde, bölümde, ilde olduğunu bankadan alınacak kurye teslimat numarası ile takip etmek mümkündür. Bu nedenle yeni kredi kartınızın kuryeye teslim edilip edilmediğini banka müşteri hizmetlerinden veya internet üzerinden sorgulayabilirsiniz.


YORUMLAR

 1. Sevgi şahin dedi ki:

  Kartim ne zaman gelecek

 2. raşit dedi ki:

  deniz bank kredi kartım nezaman gelir tş

 3. Mustafa dedi ki:

  Kart başvurusu olumlu değerlendirilmiştir dedikten sonra banka benimle irtibata geçmedi

  1. Sevgi şahin dedi ki:

   Yeni kredi karti basvurdum ne zaman gelecgelecek

 4. hasan dedi ki:

  gecmis olsun

 5. batuhan dedi ki:

  garanti bankası bonus kartı onay bilgilendirme gelmedi halaaaaa.

 6. BEYHAN MELİKOĞLU dedi ki:

  kredi kartım tm bir ayı geçti ve halen gelmedi

 7. mahmut dedi ki:

  Akbank kredi kartim gelmedi tam 1 ay oldu