Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra teslim süresi kaç gündür? Bankaların kredi kartı onayından sonra size ulaşma süresi, takip işlemi ve diğer bilgiler hakkında tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Bankalar genellikle yeni kredi kartı çıkarma başvurusunda bulunan vatandaşlara başvuru onay işleminin çabuk olması için belli imkânlar sunmaktadır. Ancak her bankanın müşterilerine kredi kartını ulaştırma süresi farklı olabilmektedir. Bankalar kendi içlerinde antlaşmalı olduğu kargo firmaları aracılığı ile yeni kredi kartının vatandaşlara daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Kuryeye takdim edilen kartlar genellikle yaklaşık 2 iş günü içerisinde kart sahiplerinin adreslerine iletilmektedir. Genellikle kredi kartı başvurusunun onayından sonra basım işleminin tamamlanmasıyla beraber yaklaşık 15 gün gibi bir süre zarfında alıcılara ulaştırılabilmektedir. Fakat hafta sonu Cumartesi günü kuryeler çalışmasına rağmen Pazar günleri izinde oldukları için kredi kartlarının alıcılara ulaştırılmasında gecikme yaşanabilmektedir.

Akbank Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Akbank kredi kartı müşterilere en hızlı ve kolay şekilde ulaşmaktadır. Ayrıca kredi kartının geliş süresinin kontrolü için Akbank’ın resmi internet sitesine giriş yapılıp “kredi kartı başvurum nerede” sekmesine tıklanarak kredi kartlarının başvuru durumları kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Onay işleminin ardından Akbank’ın antlaşmalı olduğu kargo firmasının faaliyet gösterdiği saatler içerisinde kredi kartı alıcılara takdim edilmektedir. Genellikle Akbank 15 gün gibi bir süre zarfında kredi kartını sahiplerine ulaştırmaktadır. Bu süreden daha önce kredi kartlarını almak isteyen vatandaşlar Akbank şubelerine giderek kredi kartlarını daha hızlı bir şekilde temin edebilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusunda bulunan müşterilerin başvuru işlemleri en ince ayrıntısına kadar incelenip onayladıktan sonra Ziraat Bankası müşterilerine kredi kartlarını temin etmeleri için birçok alternatifler ortaya koymaktadır. Müşterilerin kredi kartlarını almaları için Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu imkânlar aşağıda yer almaktadır:

 • Kredi kartlarını en kısa sürede almak isteyen müşteriler Ziraat Bankası şubelerine giderek kredi kartlarına kolay bir şekilde sahip olabilmektedir.
 • Ziraat Bankası’nın antlaşmalı olduğu kargo firması aracılığı ile kargolar alıcının adresine en kısa sürede ulaştırılabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Vakıfbank kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin yüksek kredi notu ortalamaları ele alınarak ve temiz kredi sicillerinin olmalarına bakılarak başvuru onay işlemi 3 gün içerisinde yapılmaktadır. Onaylanan Vakıfbank kredi kartları aynı gün içerisinde basım için hazırlanmakta ve alıcıya ulaştırılmak üzere Vakıfbank kredi kartını şubeye veya antlaşmalı kargo firmasına vermektedir. Antlaşmalı kargo firması aracılığı ile kredi kartları 15 gün içerisinde alıcılarına ulaştırılmaktadır.  Ancak kredi kartlarını çabuk almak isteyen müşteriler Vakıfbank’ın şubesine giderek hızlı bir şekilde alabilmektedir.

Yapı Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Yapı kredi kartı için başvuruda bulunan vatandaşların banka tarafından 3 gün içerisinde kredi kartı başvuru işlemlerinin onayı yapılmaktadır. Onay işleminden sonra müşteriler Yapı Kredi Bankası’nın şubesine giderek kredi kartlarını en hızlı ve kolay bir şekilde alabilmektedir. Bunun yanı sıra Yapı Kredi Bankası antlaşmalı kargo firmaları ile kredi kartını müşterilerine 15 günde ulaştırabilmektedir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

QNB Finansbank kredi kartı başvurusunda bulunan vatandaşlar oldukça şanslıdır. Çünkü QNB Finansbank, kredi başvuru işleminin ardından en hızlı kredi kartı onayı veren banka olarak bilinmektedir. Bu yüzden QNB Finansbank, hızlı bir şekilde kredi kartı başvuru onay işlemini gerçekleştirdikten sonra kredi kartlarını alıcılarına ulaştırmak için harekete geçmektedir. QNB Finansbank’ın kredi kartının basım işlemini gerçekleştirmesinin ardından kredi kartını sahiplerine teslim etmeleri için antlaşmalı kargo firmasına ya da banka şubesine takdim etmektedir.

Kredi Kartı Hangi Kurye İle Gelir?

Kredi kartlarının başvuru onayının ardından kartların basımı tamamlandıktan sonra bankalar kredi kartını alıcılara ulaştırmak için antlaşmalı olduğu kargo firmalarına vermektedir. Bankaların antlaşma içerisinde olduğu kuryeler aşağıda sıralanmaktadır:

 • Aktif İleti
 • Mavi Kurye

Kuryeler kart sahiplerinin adreslerine giderek kredi kartlarını alıcılara ulaştırmaktadır. Alıcıların adresine gelmeden önce kuryeler telefon bilgilendirmesi yaparak kart sahiplerinin adreslerinde bulunması gerektiğini iletmektedir. Kredi kartı başvurusunu banka şubesine gitmeyip internet üzerinden yapan kart sahiplerine kuryeler sözleşme imzalatarak sözleşmenin bir örneğini ve kredi kartlarını alıcılara teslim etmektedir. İmzalanan sözleşme kuryeler tarafından bankanın şubesine iletildikten sonra kart alışveriş kullanılmalarına açılmaktadır. Ayrıca kredi kartlarının durumunu öğrenmek için Aktif İleti ve Mavi Kurye’nin resmi internet adresine girerek veya müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Kredi Kartının Gelmeme Durumu

Kredi kartları 15 gün içerisinde alıcılara ulaştırılmadığı takdirde aşağıda belirtilen sebepler meydana gelmiş olabilir:

 • Kredi kartının basım aşamasının uzaması,
 • Kargo firmasının kart sahiplerini adreslerinde bulamayıp teslim edememesi gibi problemler kredi kartının teslim edilememesine neden olabilmektedir.

Teslim edilemeyen kartlar kuryeler tarafından banka şubelerine geri iade edilmektedir. Kartın teslimi ile ilgili soru ve problemlere bankanın müşteri hizmetleri aranarak ya da en yakın banka şubesine gidilerek çözüm aranabilmektedir.

Kredi Kartının Durumunu Öğrenme

Bankalar kredi kartı müracaatı yapan müşterilerin onay işlemlerinin gerçekleştiğine dair kart sahiplerine SMS ya da mail aracılığı ile bilgilendirme yapmaktadır. Müşteriler kredi kartı başvurusunu internet bankacılığı aracılığı ile yaptılar ise kredi kartlarının durumunu internet bankacılığı üzerinden öğrenebilme imkanına sahiptir. Bunun yanı sıra kredi kartının onay işleminin ardından kargo firmasına iletildiğine yönelik müşterilere bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Bununla birlikte hangi kargo firmasına verildiği bilgisi de müşterilere iletilmektedir. Ayrıca müşteriler kargolarının durumunu kargo firmalarının müşteri destek hattını arayarak da öğrenebilme şansları vardır.

Kredi Kartını Şubeden Teslim Alma

Genellikle başvuru sonrası onaylanan kredi kartları basım aşamasından sonra banka tarafından kuryelere verilerek bankanın sisteminde bulunan alıcıların adreslerine ulaştırılması sağlanmaktadır. Fakat bankalar müşterilerinin istekleri doğrultusunda adres değişikliği yapmalarına imkân tanımaktadır. Böylece müşteriler istedikleri bankanın şubesine kredi kartlarının teslim edilmesini talep edebilmektedir. Şubeye gelen kredi kartları banka tarafından alınarak bankada saklanılmaktadır. Daha sonra müşteriler istedikleri zamanda banka şubelerine giderek kredi kartlarını bankadan alabilme imkânına sahiptir.

aidatı olmayan kredi kartları
Aidatsız Kredi Kartı Alabileceğiniz Bankalar

Aidatsız kart veren bankalar aracılığı ile kredi kartı kullanırken aidat kesintisi yaşamamak mümkün hale gelmiştir. Kart kullanım bedeli alan birçok banka bulunmakta ve bu bankalar…

İlgili İçerik

Hızlı Kredi Kartı Alma

Özellikle QNB Finansbank’ın müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaları için geçici olarak hızlı bir şekilde kredi kartlarına sahip olmalarına imkân vermektedir. QNB Finansbank’ın müşterilerine kartın üzerinde kişinin ismi yazılı olmayan, başvurulan kişiye özel kredi kartı gelene kadar bir geçici kart göndermektedir. Daha sonra kart kullanıma geçici olarak açıldıktan sonra müşteriler rahatlıkla kartı ihtiyaçları için kullanabilmektedir. Kurye tarafından kişiye özel kredi kartı geldikten sonra geçici olarak kullanılan kart alışveriş kullanımına anında kapatılabilmektedir. Böylece QNB Finansbank kart sahiplerini zor durumda bırakmayarak geçici kart sayesinde vatandaşlar anında ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilmektedir.

Kredi Kartının Gelmeden Kullanıma Başlanması

 Kredi kartlarını teslim almadan kullanmak imkânsızdır. Çünkü kredi kartlarının numarası, kullanım tarihleri ve CVV kodu aktif gözükse bile kredi kartlarının kullanıma açılması için belli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Aşağıda yeni kredi kartlarının kullanımının yapılabilmesi için uygulanması gereken adımlar yer almaktadır:

 • Öncelikle kredi kartlarının kullanıma açılması için internet bankacılığı üzerinden sisteme giriş yapılarak ya da müşteri hizmetleri aranarak şife oluşturulması gerekmektedir.
 • Daha sonra oluşturulan şifre ile ATM’ler ile giriş yapılarak kartın kullanıma açılması sağlanmaktadır.
YORUMLAR

 1. blank Sevgi şahin dedi ki:

  Kartim ne zaman gelecek

 2. blank raşit dedi ki:

  deniz bank kredi kartım nezaman gelir tş

 3. blank Mustafa dedi ki:

  Kart başvurusu olumlu değerlendirilmiştir dedikten sonra banka benimle irtibata geçmedi

  1. blank Sevgi şahin dedi ki:

   Yeni kredi karti basvurdum ne zaman gelecgelecek

 4. blank hasan dedi ki:

  gecmis olsun

 5. blank batuhan dedi ki:

  garanti bankası bonus kartı onay bilgilendirme gelmedi halaaaaa.

 6. blank BEYHAN MELİKOĞLU dedi ki:

  kredi kartım tm bir ayı geçti ve halen gelmedi

 7. blank mahmut dedi ki:

  Akbank kredi kartim gelmedi tam 1 ay oldu