Ziraat Bankası 180 Bin Lira Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası 180 Bin Lira Çiftçi Kredisi
A+
A-

Ziraat Bankası 180 bin lira çiftçi kredisi avantajları, bankanın 14 Mayıs çiftçiler gününe özel olarak sunmuş olduğu kredi imkanlarından bir tanesi olarak son zamanların en fazla tercih edilen kredilerinden birisi olmuştur. Bankanın 14 Mayıs’a özel olarak hazırlamış olduğu 180 bin liralık kredi paketleri, özellikle bankalardan çiftçi kredisi çekmek isteyen kişiler için adeta bir can suyu niteliğini taşır. Bankanın yeni kurulacak işletmeler ve köye dönüş projesi içinde yer alan genç çiftçiler için sunmuş olduğu bu fırsatlar, özellikle kurulacak olan işletmelerin varlıklarını koruması açısından oldukça değerli olarak görülmektedir. Devlet destekli olarak verilen bu krediler sayesinde finansman ihtiyacını giderebilen çiftçiler, aynı zamanda uygun ödeme koşulları ile de rahat bir geri ödeme planına sahip olmaktadırlar. KOSGEB iş birliği ile verilen bu krediler sayesinde hem çiftçilere gereken finansman desteği sağlanmakta hem de ülkenin tarım ve hayvancılık konusunda geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Ziraat Bankası 180 bin lira çiftçi kredileri aynı zamanda banka müşterilerine tarım kooperatifleri bünyesinde hizmet sunar.

Devlet Destekli 180 Bin Liralık Çiftçi Kredileri Ziraat Bankasından!

Ziraat Bankasından devlet destekli 180 bin liralık çiftçi kredisi avantajları bankanın hibe alan genç çiftçileri desteklemek amacı ile vermiş olduğu kredilerdir. Özellikle bankanın çiftçiler gününe özel olarak sunmuş olduğu bu kredi türü, kişilerin almış oldukları hibeye ek uyumlu işletme kredisi olarak verilmektedir. Genç çiftçilerin projelerini desteklemek için devlet tarafından ilk proje kabulüne 30.000 TL, hibeye ek olarak da verilecek olan 180.000 TL ile boşalan köyleri doldurmak esas alınmıştır. Köy hayatının yeniden canlandırılması ve tarım alanlarının tekrardan istihdam edilmesi için verilen çiftçi teşvik kredileri, genç çiftçilerin ölçü ekonomisine katkı yapmaları da hedeflenmektedir.

Ziraat Bankası Devlet Destekli 180 Bin Lira Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası devlet destekli 180 bin lira çiftçi kredisi başvuru şartları, bankanın Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilecek olan köye dönüş hibesi için sağlanması gereken şartlardır. Buna göre Ziraat Bankasından devlet destekli 180 bin lira çiftçi kredisi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar şunlardır;

 • Krediye başvuruda bulunacak olan kişilerin yaşlarının 18 ile 41 yaşı aralığında olması gerekmektedir.
 • Devlet tarafından köy hayatını canlandırmak ve tarım alanında istihdam sağlamak amacıyla verilen bu kredilerde kişilerin köyde devamlı olarak yaşamayı taahhüt etmeleri gerekmektedir.
 • Krediye başvuruda bulunacak olan kişilerin okur yazar olması,
 • Kredi alacak olan kişilerin herhangi başka bir işte çalışmıyor olması,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

Kredi alacak olan kişilerin sağlaması gereken şartlardır. Yukarıda verilen şartları sağlayan kişiler, Ziraat Bankasından devlet destekli 180 bin lira çiftçi kredisi alabilirler. Krediye başvuracak olan kişiler, krediler hakkında öğrenmek istedikleri tüm detaylar için bankanın en yakın şubesine uğrayarak ya da müşteri hizmetlerine başvurabilirler.

blank
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak

Ziraat Bankası, hem bireysel hem de ticari hizmetleri ile milyonlarca müşterinin bankacılık alanında tercih ettiği bir kurum haline gelmiştir. Sunmuş olduğu hizmetlerin yanı sıra, kamuya…

İlgili İçerik

Ziraat Bankasından Devlet Destekli 180 Bin Lira Çiftçi Kredisi Alacak Olan Kişilerin Uygulamak Zorunda Olduğu Projeler Nelerdir?

Ziraat Bankasından çiftçi kredisi almak isteyen kişiler banka tarafından istenilen şartları yerine getirmekle yükümlü oldukları gibi aynı zamanda bu hibe desteğinden faydalanmak için bazı projeleri uygulamak zorundadırlar. Buna göre Ziraat Bankasından devlet destekli çiftçi kredisi alacak olan kişilerin uygulamak zorunda oldukları hibe destek projeleri şu şekildedir;

 • Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık,
 • Kanatlı hayvancılık,
 • Örtü altı tarım,
 • Bitkisel ve aromatik bitkilerin üretimi, işlenmesi, depolanması ve pazarlanması,

Gibi yukarıda verilen projeler KOSGEB destekli Ziraat Bankasından kredi alacak olan kişilerin uygulamak zorunda oldukları projelerdir. Ziraat Bankası genç çiftçilere sunmuş olduğu kredileri bu uygulamaları yapacak olan kişilere sağlar.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Çiftçi Kredileri Başvuruları Ne Zamana Kadar Yapılmaktadır?

Ziraat Bankası çiftçi kredileri, köy hayatını canlandırmak için bankanın çiftçilere sağladığı finansmanları içermektedir. Buna göre oldukça uygun koşullar altında verilen bu krediler sayesinde genç çiftçiler hem kendilerine yeni bir iş alanı açarken hem de tarım hayatının gelişmesine de oldukça büyük katkıda bulunmaktadırlar. KOSGEB destekli olarak verilen çiftçi kredilerinin başvuruları 2020 yılının girilmesi ile başlamış olup yapılacak olan son başvurular ise Aralık 2020 tarihi itibariyle sona erecektir. Buna göre KOSGEB tarafından verilen destekle Ziraat Bankasından çiftçi kredisi alacak olan kişiler Aralık 2020’ye kadar başvurularını tamamlayabilirler.

Ziraat Bankasından Alınacak Olan Çiftçi Kredisi Üst Limiti Ne Kadardır?

Ziraat Bankası çiftçi kredisi üst limitleri, genel olarak kişilerin finansman ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Buna göre Tarımsal Kredi Kooperatiflerinin banka tarafından verilecek olan tarımsal kredileri kullandırmakla ilgili olan mevzuatları sıfır faizli ve yüzde elli faizli olmak üzere belirlenir. Uygulanacak olan proje uygulamasına göre de farklılık gösteren çiftçi kredisi üst limiti 12.500.000 TL’dir. Buna göre bankadan çiftçi kredisi alacak olan kişiler, ihtiyaçları doğrultusunda 12.500.000 TL’ye kadar alabilmektedirler. Ziraat Bankasından alınacak olan devlet destekli çiftçi kredileri limitleri için bankanın en yakın şubesine gidilerek gereken bilgiler detaylı bir şekilde öğrenilebilir.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi
Ziraat Bankası 2020 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan ve bu alandaki etkinliğini uzun zamandır devam ettiren Ziraat Bankası, faizsiz tarım ve hayvancılık kredisi adıyla müşterilerine oldukça uygun…

İlgili İçerik

Ziraat Bankasından Devlet Destekli Çiftçi Kredisi Alacak Olan Kişilerin Ödeyecekler Faiz Oran Türleri Nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından sağlanan devlet destekli çiftçi kredileri, tarımsal faaliyetleri arttırmak ve bu alanda istihdamın arttırılmasını teşvik etmek amacıyla verilmektedir. Düşük faizli olarak bankadan çiftçi kredisi kullanacak olan kişilerin bankaya ödeyecekleri faiz oran türleri ise şu şekildedir;

 • Büyükbaş hayvan yatırımları faiz oranları,
 • Küçükbaş hayvan yatırımları faiz oranları,
 • Kümes ve kanatlı hayvanlar için yapılacak olan yatırımların faiz oranları,
 • Bitki ve seracılık için yapılacak olan faiz oranları,
 • Makine alımları için yapılacak olan faiz oranları,
 • Arsa alımları için yapılacak olan faiz oranları,
 • Diğer tarımsal alanlarda yapılacak olan yatırımlar için olan faiz oranları,

Gibi faiz oran türleri göz önünde bulundurularak bankadan devlet destekli çiftçi kredileri alınabilmektedir. Bankadan düşük faizlerle çiftçi kredisi kullanmak isteyen kişiler, yukarıda verilen faiz oranları türlerini dikkate alarak kullanacakları kredileri kendi projelerine göre seçmeli ve buna göre uygulamalıdırlar.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Gokhan cavus dedi ki:

  Inek alip uretim yapmak

 2. Mustafa Bostancı dedi ki:

  banka boyle bir kredi olmadığı söylüyor verilen hayvanlar hasta ve ikitanesi zaten öldü bu hayvanlar iki cepten harcanacak ve iki yıl sonra para kazanmaya başlayacak

 3. Ayhan dedi ki:

  180 bin tl kredıyı almak için sartları ogrene bilirmiyım