Ziraat Bankası Destekleme Ödemeleri

Ziraat Bankası Destekleme Ödemeleri

Tarım ve hayvancılık destekleme ödemeleri

Ziraat bankası tarafından verilecek olan destekleme ödemeleri  tarım ve hayvan destekleme ödemeleri detayları haberimizde.. Resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe giren Tarım ve Hayvancılık ödemelerinin detaylarına 5 Mayıs tarihli Resmi gazete’den ulaşabilirsiniz. İlgili destek ödemelerinin Resmi gazete’de birim başına ödenecek miktarları belirtilmiştir.

Tarım ve hayvancılık destekleme ödemeleri ne zaman yatacak?

Tarım ve hayvancılık desteklemeleri her yıl olduğu gibi 2020 yılında da Ziraat bankası aracılığıyla ödenecektir.2020 yılında belirlenen tarihlerde yapılan fındık desteklenmeleri, Yağlı tohumlu bitkiler destekleme ödemesi, Mazot gübre Toprak analizi destek ödemeleri Çiftçilerin çiftçi kartlarına doğrudan yatırılmıştı. Banka hesabı olmayan çiftçilerin ise TC kimlik numaralarının son hanesine göre düzenlenen tarihlerde ödenmişti. 2020 yılında da banka ve Bakanlık tarafından belirlenen tarihlerde çiftçi kartına doğrudan yatırılacak ve ya T.C kimlik numaralarının son hanesine göre düzenlenen tarihler arasında destek ödemeleri yapılacaktır.

Destekleme ödemeleri ile ilgili detaylı bilgiyi ziraat bankası müşteri hizmetleri arayarak detaylı bilgi sağlayabilirsiniz.

Bunu yanı sıra,

Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı araçılığı ile de yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Android Mobil Uygulaması

Ziraat Bankası İos Mobil Uygulaması

Ziraat Yatırım
Ziraat Yatırım

Ziraat Yatırım hesabı ile ülkemizde en fazla bireysel ve kurumsal müşteriye sahip olan kamu bankası olarak öne çıkan T.C. Ziraat Bankası, tüm bankacılık işlemlerinin yanı…

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Destekleme Ödemeleri Tarihi

T.C SON HANESİVKN SON HANESİAKTARMA TARİHİ
0 ile 20 - 1 - 2 - 3 - 5 - 7-906 Nisan 2019 Saat 18:00'den sonra
4 ile 64 - 613 Nisan 2019 Saat 18:00'den sonra
8820 Nisan 2019 Saat 18:00'den sonra

2019 Yılı Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık Kredisi nasıl alınır ? Hangi bankalar kredi veriyor? sorularnın yanıtını ilgili yazımızda bulabilirsiniz.

Destek Ödemeleri 31 Mart 2020 Tarihinde Ödemeler Başlayacak

buzaga-destek-odemesi
buzaga-destek-odemesi

Buzağı desteklemeleri ne zaman yatacak

Her yıl olduğu gibi 2020 buzağı desteklemeleri ne zaman yatacak sorusuna resmi kurumlar tarafından henüz bir açıklanma gelmedi.
Çitçiye Tarım destekleri, geçen sene Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafından; TC Kimlik No:0 ile bitenler için 31 Mart 2017, TC Kimlik No 2 ile 4 arasında bitenler için 07 Nisan 2017, TC Kimlik Numarası 6-8 arasında bitenler için ise 14 Nisan 2017 tarihinde ödeme gerçekleşmişti.

2020 yıllında da çiftçilere destek ödemelerinim bu tarihlerde yapılacağı konusunda açıklamalar vardır.

Tarımsal alan bazlı destek ödemeleri

2020 yılında da Ziraat bankası ve Tarım Bakanlığı işbirliği ile Belirlenen tarihlerde yapılacak ödemelerin tutarları aşağıdaki gibidir.

 1. Fındık desteklemeleri dekar başına 170 TL olarak verilecektir.
 2. Mazot gübre desteği ödemeleri birleştirilerek toprak analizi yapılması şartı ile( 50 dekar ve üzeri alanlarda) dekar başına 11 TL verilecektir.
 3. Toprak analizi dekar başına destek ödemesi 2.5 TL verilecektir.
 4. Organik tarım desteklerinden 100 TL/ 70 TL/ 30 TL/ 10 TL olarak 4 grup sıralama halinde olarak verilecektir.
 5. İyi Tarım uygulamaları meyve sebze desteği 50 TL, sera 150 TL, süs bitkileri aromatik bitkilere 100 TL destek verilecektir.

Çks’ ye kayıtlı olmak şartı ile tarım destek ödemelerinden yararlanacak olan çiftçilerin başvuru yapmaları halinde belirlenen dekar başı destekleme ödemelerini Ziraat bankası aracılığıyla çekebilirler.

Ziraat Bankası Destekleme Ödemeleri Sorgulama

Fark prim desteği ödemeleri

Devlet tarafından çiftçilere ödenecek fark desteklerinde artış yapılmıştır. Fark ödemelerinde 2015 yılına göre artış yapılan rakamlar şöyledir. Ayçiçeği 40 kuruş,Kütlü pamuk 75 kuruş, Kuru fasulye 60 kuruş, Aspir 55 kuruş, Kanola 50 kuruş,  Zeytinyağı 80 kuruş, Çay 13 kuruş, Nohut, mercimek ve kuru fasulye ise 10 kuruş zam ile 30 kuruşa çıkarıldı.

Yem bitkileri desteği

Yem bitkileri desteği
Yem bitkileri desteği

Yem bitkileri devlet desteği yukarıdaki tabloda belirtilen şekilde tek yıllık ve patetes siğili görülen alanlardaki verilen destek birim fiyatları gösterilmiştir.

Sertifikalı tohum destekleme miktarları

Sertifikalı tohum destekleri; Buğday, arpa 8,5 TL Yonca, yer fıstığı 15 TL, Tritikale, çavdar, yulaf 6 TL , Çeltik 8 TL, Nohut, kuru fasulye, mercimek, soya fasulyesi 20 TL, Susam, kanola ve aspir 4 TL, Patates 80 TL, Yem bezelyesi, korunga, fiğ 10 TL dekar başına verilecektir.

Biyoteknik ve biyolojik destekleme ödemeleri

İlaçlama yapılarak biyoteknik mücadele kapsamında dekar başına 110 TL, 350TL destek verilerek biyolojik destek ödemesi yapılacaktır. Örtü altı paketi 460 TL olarak açık alan dekar başına destek ödemesi 70 TL olarak verilecektir.

Hayvancılık destekleme

 1. Buzağı ve malak 350 Soy kütüğü desteği 500 TL verilecektir.
 2. Anaç koyun keçi hayvan başı 25 TL verilecek.
 3. Tiftik keçi kg/ 22 TL verilecek.
 4. Arıcılık desteği arılı kovan başına 10 TL verilecek.
 5. Bombus arısı kovan başı 20 TL verilecektir.
 6. Organik arı kovan başı 10 TL verilecektir.
 7. Çoban desteği 250 anaç koyun keçi sahibi işletmelerine 2.500 TL olarak destek ödemesi yapılır
 8. İpekböceği desteği kozaları Kozabirliğe satan üreticilere Koza yaş olacak kg/ 40 TL tohum adet /50 TL verilecek.

Ziraat bankası çiftçi destekleme ödemeleri her yıl yapılmaktadır. Ödemeler Ziraat bankası aracılığıyla Tarım Bakanlığı takvimine göre belirlenmektedir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. VEYSİ DOĞAN dedi ki:

  MAHKEMEYE VEREBİLİRSİNİZ