Ziraat Bankası Emekli Kredisi (Maaş Müşterilerine)

Ziraat Bankası’nın emekliler için sunduğu uygun faiz oranına sahip krediye başvuru yapabilirsiniz. Ziraat maaş müşterisi emekliler için sunduğu kredinin başvuru şartlarını, gerekli evrakları ve diğer ayrıntıları yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi (Maaş Müşterilerine)

Ziraat Bankası emeklilik kredisi, ülkemizde çalışma akdini tamamlayan ve emekliliği süresinde finansman ihtiyacı meydana gelen kişilerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere banka tarafından sunulan kredilerdir. Buna göre emekli maaşı alan herkes Ziraat Bankasından finansman ihtiyacına göre emeklilik kredisi alabilmektedir.

Maaş Müşterilerine Uygun Koşullarda Verilen Emeklilik Kredisi Ziraat Bankasından!

Mevcut emekli maaşlarını banka üzerinden alan kişilere oldukça uygun koşullar altında verilen emeklilik kredileri, Ziraat Bankasının emekli müşterilerini maddi anlamda zorlamadan verilmektedir. Banka üzerinden kişiler ne kadar kredi çekmek isterlerse, almış oldukları emeklilik maaşı oranında kredi alabilirler.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankasından emeklilik kredisi almak isteyen kişilerin sağlamaları gereken en önemli şart, devlet tarafından verilen emekli maaşlarını Ziraat Bankasına taşımaları gerektiğidir. Yani kişiler maaşlarını hangi kurumdan alıyorsa Ziraat Bankasına maaş taşıma talebi vererek emeklilik maaşlarını banka üzerine taşımalıdırlar. Bunun için kişilerin yapacakları en önemli işlem bankaya emeklilik maaşlarını taşımak istediklerine dair bir dilekçe vermek olacaktır. Kişilerin emeklilik maaşları taşındıktan sonra emeklilik kredisi başvurusu yapabilirler.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası emeklilik kredisi özellikleri, bankanın emeklilik maaşını Ziraat Bankası üzerinden alan kişiler için sağlamış olduğu avantajlar bütününden oluşmaktadır. Oldukça uygun koşullar ve düşük faiz oranlarında verilen krediler için ayrıca banka müşterilerine uygun geri ödeme planlarını da oluşturmaktadır. Buna göre Ziraat Bankası emeklilik kredisi özellikleri şunlardır;

 • Emeklilik maaşı almak isteyen kişiler, Ziraat Bankasının ATM’leri üzerinden istedikleri anda kendi maaşlarının belirli bir limiti kadar kredi çekebilirler. Özellikle acil nakit ihtiyacı olan kişiler için tam anlamıyla bir finansman destek olan bu özellik, Ziraat Bankasının müşterileri için sunmuş olduğu en önemli avantajlardan bir tanesidir. Bankanın kendi ATM’leri üzerinden çekilebilecek olan kredi limiti 1.500 TL’dir.
 • Ziraat Bankası müşterileri için diğer bankalar tarafından talep edilen hesap işletim ücretini talep etmez.
 • Bankanın ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi özelliklerinden faydalanan kişiler, almış oldukları kredilerin geri ödeme planlarını kendi aylıklarını aldıkları günlere göre ödeyebilirler.
 • Banka üzerinden alınan maaşlar için kişiler, otomatik ödeme talimatı vererek kredi taksitlerini unutmadan ve günü gününe bankaya gitme derdi yaşamadan ödeyebilirler.

Ziraat Bankasından Emeklilere Faizsiz Kredi

Ziraat Bankasından emeklilere faizsiz kredi imkânı maalesef şu an için geçerli olan bir durum değildir. Pek çok kişinin yanıldığı konuların en başında gelen emeklilere faizsiz kredi durumu, banka tarafından maalesef sağlanmamaktadır. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Ziraat Bankası, kamu bankası olarak görevini icra ettiği için diğer özel bankalara nazaran daha uygun kredi imkanlarına sahip olsa da bankanın emekliler için faizsiz kredi kampanyası bulunmamaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Avantajları

Emekliler için faiz olmadan kredi çıkaran bankalar sayesinde emekliler uygun fiyatlar ve diğer avantajlar ile kredi kullanabilirsiniz. Faiz olmadan emeklilere kredi veren bankalar arasında; Albaraka…

İlgili İçerik

Ziraat Bankasından Emekli Kredisi Almak İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Ziraat Bankası emeklilik kredisi başvuru evrakları, bankanın kredi alacak olan emekli vatandaşlardan istediği 3 adet belgeden oluşmaktadır. Buna göre Ziraat Bankasından emeklilik kredisi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar şunlardır;

 • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişiye ait nüfus cüzdanı,
 • Kişilerin son birkaç aya ait güncel faturaları,
 • Emeklilerin düzenli maaş aldığını beyan etmeleri için alacakları aylık dökümleri (gelir belgeleri),

Ziraat Bankasından emeklilik kredisine başvuruda bulunacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar yukarıdaki gibidir. Ancak burada belirtilmesi gereken en önemli nokta emeklilik kredisi alacak olan kişilerin daha önceden emekli maaşlarını bankaya taşımış olmaları gerektiğidir. Bu evrakları sağlayan ve bankanın kredi başvuru şartlarını yerine getiren kişiler, bankadan kefilsiz ve evraksız olarak kredilerini alabilmektedirler.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasından emeklilik kredisi almak isteyen kişilerin başvuruları, bankanın online bankacılık sistemi üzerinden ya da bizzat Ziraat Bankası şubelerine gidilerek banka şubelerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Online bankacılık sistemi üzerinden Ziraat Bankası emeklilik kredisi başvurusu yapmak için kişilerin takip etmeleri gereken adımlar şunlardır;

 • Kredi başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle Ziraat Bankası resmi internet adresi olan https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/kredi-paketleri/emeklinin-artisi-kredi-paketi linkine tıklayarak online bankacılık sistemine giriş yaparlar.
 • Daha sonra açılan ana ekran üzerinden kişiler hemen başvur seçeneğini seçerek işlemlerine devam ederler.
 • Açılan yeni sayfa üzerinden kişiler kendilerine ait kişisel bilgileri girerek başvuru işlemlerine devam ederler. Sayfa üzerinde beyan edilmesi gereken kişisel bilgiler ise şunlardır;
  • T.C kimlik numarası,
  • Cep telefonu,
  • Vade seçeneği,
  • Çekilecek kredi tutarı,
  • Gelir Bilgisi,

Gibi bilgiler sisteme girilerek sonrasında “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kutucuğu işaretlenerek işleme devam edilir.

 • Son olarak başvuruda bulunan kişiler sol alt bölgede yer alan Güvenlik Kodu kısmını doldurarak “Gönder” butonuna tıklar ve bu şekilde başvuru işlemlerini tamamlamış olurlar.

Yukarıda verilen başvuru işlemlerini tamamlayan kişilerin, kredi ön onayları banka tarafından gün içerisinde kendilerine iletilecektir. Kredi onaylarını alan kişiler kısa süre içerisinde kredilerini banka tarafından alabilirler.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Bireysel Kredi Hesaplamaları ve Faiz Oranları

Ziraat Bankasından emeklilik maaşı ile bireysel ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler için faiz oranı %2,27 ile 36 ay vadeli olarak yapılacak olan kredi hesaplamaları şu şekildedir;

Alınacak Olan Kredi MiktarıAylık Taksit MiktarıKredi Toplam Geri Ödemesi
10.000 TL439,37 TL16,049,50 TL
20.000 TL878,74 TL31,634,64 TL
30.000 TL1318,12 TL47,452,32 TL
40.000 TL1757,49 TL63,269,64 TL
50.000 TL2196,86 TL79,086,96 TL

Yukarıda verilen kredi hesaplamaları emekli maaşı ile Ziraat Bankasından kredi almak isteyen kişilerin 36 aylık vade ile ödeyecekleri rakamlardır. Ancak kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta yukarıda verilen rakamların içine kredi tahsis ücretlerinin ve kredi masraflarının eklenmemiş olduğudur. Yukarıda verilen hesaplamalarda sadece bankanın kredi faiz oranları göz önünde tutulmuş olunup, ihtiyaç kredilerinin yıllık maliyet oranı %21,1101 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Emeklilere Konut Kredisi Hesaplamaları ve Faiz Oranları

Ziraat Bankasından konut kredisi alacak olan emekliler bankanın kendileri için sunmuş olduğu uygun kredi avantajlarından faydalanabilmektedirler. Buna göre Ziraat Bankasından konut kredisi alacak olan emekli kişilerin kredi hesaplamaları şu şekildedir;

Kredi MiktarıAylık TaksitVadeKredi FaiziToplam Geri Ödemesi
100.000 TL2188 TL120 Ay%1,98262,572 TL
120.000 TL2626 TL120 Ay%1,98315.086 TL
130.000 TL2845 TL120 Ay%1,98341.344 TL
140.000 TL3063 TL120 Ay%1,98367.601 TL
150.000 TL3282 TL120 Ay%1,98393.858 TL
200.000 TL4376 TL120 Ay%1,98525.143 TL

Yukarıda verilen kredi hesaplamaları bankanın 120 ay vade ile emekli vatandaşlara vermiş olduğu konut kredisi hesaplamalarıdır. Buna göre Ziraat Bankasından konut kredisi almak isteyen kişiler, bankaya bizzat başvuruda bulunarak kendi ödeme planların rahatlıkla oluşturabilirler. Ziraat Bankasından konut kredisi alacak olan vatandaşların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, kredi geri ödemelerini rahat yapmak istiyorlarsa vade oranını yüksek tutmaları gerektiğidir. Ancak kredi vadesi arttıkça kredi toplam tutarlarının da arttığının unutulmaması gerekir.

Emeklilere kredi kampanyaları
Emeklilere Kredi Kampanyaları

Emekli kişiler için özel kredi kampanyaları tüm özel ve devlet bankaları tarafından hazırlanmaktadır. Emekliler, emekli maaşlarının 10 ya da 15 katı arasında kredi çekebilmektedir. Kredi…

İlgili İçerik

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. arif duman dedi ki:

  Memur emeklisiyim.maasimin on katina kadar faizsiz kredi alabilecegimizi duyduk.Bankaya sordugumuzda, oyle bir sey yok deyip gonderiyorlar.Emeklilere maasinin 10 kati faizsiz kredi verilecek mi,verilmeyecek mi.bizimle dalga gecmeyin lutfen