Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırmak isteyenlere refinansman imkanı sağlıyor. Düşük faiz oranı sunan Ziraat müşterilerini kredi yapılandırmasına bekliyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat bankası, daha önce bankadan kredi çeken müşterilerin konut kredilerini yapılandırıyor. Banka tarafından ev kredisi faizlerinin düşmesi sonrasında, bankadan faizler yüksekken kredi çeken tüm konut kredisi kullanan kişilerin kredileri refinansman ile yapılandırılacak.

Ziraat bankası konut kredisi yapılandırma refinansman

Devlet bankalarından olan Ziraat Bankası Genel Müdürü sayın Hüseyin AYDIN, Ziraat bankasından daha önce konut kredisi çeken müşterilerin kredilerinin yapılandırılacağını söyledi. Sayın AYDIN 2019 yılı içerisinde gerek yapılandırma kredilerinin, gerekse diğer kredi faizlerinin daha da düşeceğini ümit ettiklerini belirtti.

Ziraat konut kredisi yapılandırma refinansman kapsamında, düşük faizlerin yeni konutlar için geçerli olmasına rağmen, borcuna sadık olan ve temerrüte düşmeyen kişilerin yapılandırma işlemlerinin yapılabildiğini sözlerine eklerken, faizlerde yaşanan %95 ile %0,88 arasında ki faiz indiriminin yeni kredi çeken müşterilere verilebildiğini, daha önce ki yıllarda bu oranlardan yüksek kredi çeken müşterilerinde yapılandırma için başvurduklarını belirtti.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Sayın Aydın, şunları söyledi;

“Yapılandırmadan kastettiğimiz ödemelerini yerine getiremeyenler için yapılan bir şeydi. Şimdi gelecek konusunda olumlu bakış açısında olduğumuz için farklı bir uygulamayı hayata geçireceğiz. Daha önceden kullanılmış konut kredilerinde ara bir yol izleyeceğiz. Yeni konut kredileri için sunduğumuz 0,88 faiz oranı kadar düşük olmayacak ama ara bir faiz oranıyla yeniden yapılandırma imkanı sunuyoruz. Bankamızdan daha önce kullandığı konut kredisi borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerimize 1,09 aylık faiz oranı uygulayacağız. Ayrıca Merkez Bankası, kredi kartı faiz oranını, 1 Ocak’tan itibaren Türk lirası için 2,05’ten 1,84’e düşürdü. Biz de banka olarak kredili mevduat hesabı (KMH) ve kredi kartı faiz oranını yüzde 1,65’e indirdik. Bu müşterilerimizin lehine bir durum olduğu için hemen uygulamaya geçiyoruz. Daha fazlasını yapmamız gerektiğinde banka olarak ülkemizin ve müşterilerimizin çıkarını hep bilançomuzun önünde tuttuk, tutmaya devam edeceğiz. Her zaman dediğimiz gibi Türkiye bizim için bir ülkeden daha fazlası.”

Konut kredisi çeken müşterilerden bir çoğu bankaların yapılandırma işlemi yapmamasından şikayet ediyor. Bankalar düşük faiz oranlarının yeni krediler ile ilgili olduğunu belirtiyor ve yapılandırma kredisi vermiyorlar. Bu uygulama ile Devlet bankaları içerisinde Ziraat bankası kredileri yapılandıran ilk bankalardan olmaz özelliği taşıyor.

Ziraat Bankası Yapılandırma Kredisi Hesaplama

Konut kredinizi Ziraat Bankasına taşımak istiyorsanız, önceden dask, dosya masrafı, kredi kullandırım ücreti, hayat sigortası gibi giderleri de hesaba katarak, Ziraat Bankasının konut kredileri departmanında diğer bankaya olan ödemeleriniz ile Ziraat Bankasına olan ödemelerinizi karşılaştırınız. Eğer aylık ödemelerinizde düşük yaşanacaksa bu sizin kârınıza ise Ziraat Bankası Yapılandırma Kredisini tercih edebilirsiniz. Bazı durumlarda her ne kadar faiz oranları düşse de, diğer dosya masrafları

Ekim ayında yapılan düzenleme ile konut kredileri haricinde, kredi kartı borçlarına yapılandırma getirilirken, ihtiyaç kredisi vadeleri 48 aya çıkarılmıştı. Konut kredisi yapılandırma işlemi hakkında bilgi edinebilirsiniz.


YORUMLAR

 1. Erol dedi ki:

  50.000 tl borcum kaldı konut kredisi hepsini ödesem ne kadar öderim

 2. ayhan san dedi ki:

  merhaba,
  2016 temmuzda konut kredisi kullandım. Krediyi yapılandırma konusu hakkında hangi işlemler yapılması gereki gerekli bilgileri rica ederim.

 3. Sunay Cumali dedi ki:

  Bana yardimci olurmusunuz ben mi anlamiyorum? Ziraat Bankasindan 10 yillina 80.000tl degerinde sabit konut kredisi cekiyorum. Aylik odemen 1200 tl falan geliyordu. Sonunda cizgiyi cektigmde 120.000 tl odemem gerek . Bu %50 faiz yapmiyor mu?

 4. hakan karakoc dedi ki:

  3 yil once bankanizdan cekmis oldugum konut kredisini yapilandirmak istiyorum. Bunun icin gerekli yardimlari saglamanizi rica ederim.