Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi

Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi
A+
A-

Ziraat’ten Girişimcilere ve Kobilere Kosgeb destek kredisi

İşyeri açmak isteyen girişimciye Ziraat Bankası tarafından çeşitli krediler verilmektedir. İş kurma kredisinden yararlanmak için KOSGEB başvurusu yapmış olmak ve başvurunuzun KOSGEB tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.Ziraat bankası bu kapsamda işyeri kredisi olarak Kosgeb faizsiz kredi veriyor. Ziraat Bankası KOBİ’ lere destek veriyor. Ziraat Bankası Kosgeb kredisi kapsamında Kobilerin ihtiyacı olan finansmanı karşılamayı ve KOBİ’ lere Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi vermeyi amaçlıyor. Kosgeb Ziraat Bankası Kredisinin özellikleri ise şöyle;

Ziraat Bankası Kosgeb İşbirliği ile verilen kredinin özellikleri

KOBİ’ lere finansal destek sağlamak amacıyla kredi faizinin tamamının veya bir bölümünün KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından karşılandığı kredilerdir. İşletmelerin nakit ihtiyaçları için Ziraat Bankası ve KOSGEB iş birliğiyle Ziraat KOSGEB Destek Kredileri uygun faiz oranları ve ödeme koşulları hizmetinizdedir. Bu kredi ile indirimli faiz oranları ile nakdî krediler kullandırılmaktadır. Ziraat Bankası Kosgeb Kredisinden KOSGEB veri tabanına kayıtlı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler faydalanabilmektedir. Kapsamı KOSGEB tarafından belirlenen ve Ziraat Bankası tarafından aracılık edilen bu krediler İhracat Finansman Desteği, İşletme Sermayesi Desteği, İstihdam Desteği, Acil Destek, Makine Teçhizat Kredi Desteği vb. gibi çeşitli başlıklar altında verilebilmektedir.

İşyeri Kurmak İsteyenlere Kredi Desteği
İşyeri Kurmak İsteyenlere Kredi Desteği

İş yeri açmak isteyenlere kredi desteği devletten geliyor. Ekonominin canlandırılması amaç alınarak hazırlanan devlet destekli krediler, pek çok girişimciyi kendi işini kurması için teşvik etmekte.…

İlgili İçerik

Eş finansman kredisi

Ziraat Bankası Kosgeb eş finansman kredisi ile Kosgeb tarafından Proje bazlı desteklere başvuran ve başvurusu (KOSGEB Destek Kurul’ları tarafından) kabul edilen KOBİ ve girişimcilerin, Projelerini tamamlamak üzere ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde uygun koşullarda finansman desteği sağlanmaktadır.

 • KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve Projeleri KOSGEB tarafından onaylanarak desteklenmesi karara bağlanan,
 • Yıllık net satış hasılatı yada mali bilançosu 40.000.000.-TL’yi aşmayan,
 • Çalışan sayısı 250’den az olan,
 • Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ticaret ve Sanayi Odası ile Sanayi Odalarından birine kayıtlı olan işletmeler yararlanabilir.

Kobi Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı, Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Girişimcilik Destek Programlarından herhangi birinde Desteklenen Projenin özellikleri ve iş planına göre esnek vade, ödemesiz dönemden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) amacı, teminat yetersizliği olan girişimcilere kefil olmak suretiyle finansmana erişimlerini kolaylaştırmaktır. Kredi Garanti Fonunun sağladığı kefaleti teminata alarak Ziraat Bankasının kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik Ziraat Bankası aşağıda ki destekleri de sunmaktadır.

 • KOBİ’lere KOSGEB Ziraat kredisi,
 • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteklerine finansman,
 • Esnaf ve Kefalet Kooperatiflerine destek vermektedir.

Esnaf ve Sanatkârlar, Serbest Meslek Mensupları, Kadın Girişimciler, Çiftçi ve Tarımsal İşletmeler, Kooperatifler (arsa ve konut yapı kooperatifleri hariç) İmalat Sanayide Faaliyet Gösteren Girişimciler, Seyahat Acentaları, Gemi İnşaa Sanayii Sektöründe Faaliyet Gösteren İşletmeler yararlanabilir. Ziraat KOSGEB anlaşması ile aşağıda yazılı olan destekleri de sunmaktadır.

 • ZİRAAT-KOSGEB Proje Destek Programı
 • KOSGEB-ZİRAAT Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği
 • KOSGEB-ZİRAAT BANKASI  Faiz Destekli İşletme Kredisi

Ziraat Bankası tarafından sağlanan KOSGEB kredilerine, tüm Ziraat Bankası şubelerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi, internet üzerinden KOSGEB iş kurma kredilerine de başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası 2016 yılında başlatılan ve 2019 ile 2020 yıllarında da verilmesi planlanan esnafa sıfır faizli işletme desteği kredisi için anlaşma yapılan 9 banka şubesi arasında yer alıyor. Bu sebeple, iş kurmak isteyen vatandaşımız KOSGEB sertifikası ile beraber Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek, ticari kredi şartlarına haiz ise hemen KOSGEB destekli Sıfır Faizli Ziraat Bankası 50 bin lira kredi kullanabilecektir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Ahmet Özdemir dedi ki:

  Kosgepe başvurdum kredim onaylanacak ama kendime cafe açmak istiyorum ama kosgepin verdiği miktar karşılamıyor bu yüzden kredi çekmek istiyorum

 2. ERICFINANCEE@GMAIL.COM dedi ki:

  konusunda her hangi bir nedenle bir krediye ihtiyacınız var mı?

 3. adem dedi ki:

  ben kosgeb girişimcilik sertifikasını aldım ve şimdi biraz sermayeye ihtiyacım var nasıl halledebilirim

 4. Battal dedi ki:

  İş ıcın kredı kullanmak ıstıyorum

 5. Aykut dedi ki:

  Ist yeri acmak ıcın kuradıysa ıhtıyacım var

  1. NİLAY dedi ki:

   AYKUT BEY ULAŞABİLCEĞİMİZ BİR NUMARA YAZARSANIZ İLETİŞİM KURABİLİR KONU İLE İLGİLİ DETAYLI BİGİ AKTARABİLİRİZ