Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Masrafsız kredi veren bankalar 2020 yılında da ek dosya masrafları istemeden finans desteği sunmaya devam ediyor. Kredi kullanımında masraf almayan bankaları ve bu bankaların kredilerinin özellikleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Ek masrafsız kredi başvurusu yapmak için masrafsız kredi veren birçok banka bulunmakta olup bu bankalara kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi türüne bağlı olarak masrafsız kredi özelliği müşterilere sunulmaktadır. Masrafsız kredi veren bankalar bu özelliği bir kampanya olarak sunduğu gibi belli kredilerin özellikleri arasına da dahil etmektedir. Dosya masrafı olmaksızın kredi almak için masrafsız kredi özelliği bulunan bankalar daha sık tercih edilmektedir. Dosya masrafı ve hesap işletim ücreti olmadan kredi veren bankaların sayısı ise bir hayli yetersiz kalmaktadır.

Kredi Masrafları Nedir?

Kredi başvurusu sırasında yapılan ek harcamaları kapsayan kredi masrafları, birçok dosya ve işletim ücretini anlatmak amacı ile kullanılmaktadır. Kredi işlemleri sırasında ödenen ek ücretler masraf olarak belirtilmektedir. Kredi masrafları kredi sürecinde borç bitene kadar ortaya çıkan ve ödenen tüm masrafları göstermektedir.

Dosya Masrafları Nedir?

Herhangi bir bankaya yapılan kredi başvurusu sırasında alınan ek ücretlere dosya masrafı denilmektedir. Dosya masraf oranı bazı durumlarda ciddi bir şekilde ödenecek kredi bedelini arttırmaktadır. Dosya masraflarının oranları yüzde 1,35 ile 1,36 arasında olmaktadır ve faiz oranı ile diğer ek ücretler de maliyet oranına eklenmektedir. Dosya masraf oranı düşük olan bankalar kredi başvurularında daha çok tercih edilmektedir.

Dosya Masrafları Çok Pahalı Mı?

Dosya masraflarının oranına bağlı olarak değişecek olan bir soru olup alınan kredi miktarına göre de sıkça değişmektedir. Dosya masrafları verilen yüzdelik dilime göre hesaplanmakta ve genellikle yüzde 1,35’ten masraflar başlatılmaktadır. Geri ödeme planı hazırlanır iken bankanın çıkaracağı maliyet tablosunun iyice incelenmesi gerekmektedir.

Masrafsız Kredi Nedir?

Masrafsız kredi, kredi başvurusunda bulunan kişiye faiz oranı dışında herhangi bir ek ücret talep edilmemesine masrafsız kredi denilmektedir. Masrafsız kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Masrafsız kredi alabilmek için bankaların internet sitesinde yer alan mali tabloların incelenmesi gerekmektedir. Bu mali tablolar aracılığı il ekişiler ödeyecekleri tutarı çok net bir şekilde inceleme fırsatı elde etmektedir.

Masrafsız Kredi Özelliği Her Bankada Var Mı?

Masrafsız kredi veren bankaların sayısı her yıl değişmektedir. Bazı bankalar kredi türüne bağlı olarak masraf talep etmemektedir ancak çoğu banka tarafından hangi kredi türü tercih edilir ise edilsin dosya masrafı, hesap işletim ücreti ve diğer başlıklardaki ücretler müşteriden tahsis edilmektedir. Masrafsız kredi özelliği her bankada olmayan bir ayrıcalıktır. Bazı bankalar bu özelliği kampanya olarak dönem dönem müşterilere sunmaktadır.

Masrafsız Kredi Nasıl Bulunur?

Masrafsız kredi almak için öncelikli olarak kredi çekilebilecek bankaların bir listesinin hazırlanması gerekmektedir. Bu listeye dahil edilen bankaların ise internet sitelerinde yer alan mali tablolar ve kredi başvurusu giderleri bölümünden bankanın dosya masrafı alıp almadığı öğrenilebilmektedir. Eğer internet sitesinde böyle bir bilgi yok ise bankanın şubesi ya da müşteri hizmetler aracılığı ile de bu bilgi alınabilmektedir.

Kredi Tahsis Ücreti Almayan Bankalar

Kredi tahsis ücreti, kredi masraflarının içinde yer alan bir kalemdir ve bu kalemi müşterilerinden kesmeyen birçok banka bulunmaktadır. Kredi başvurularında ve kredi sürecinde tahsis ücreti kesmeyen bankalar şu şekildedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • QNB Finans Bankası
 • Enpara.com (QNB Finans Bankası)
 • CEPTETEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

Kredi Tahsis Ücreti Nedir?

Her bankanın kredi tahsis ücreti alma hakkı bulunmaktadır ancak bazı bankalar kredi tahsis ücreti kesintisi yapmamaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren 5 banka tarafından kredi tahsis ücreti istenmemektedir. Kredi tahsis ücreti için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirtilen bir yüzdelik dilim bulunmaktadır. Bu yüzdelik dilim ve limitin üzerinde tahsis ücreti alınması yasaktır.

Kredi Tahsis Ücreti Ne Kadar Olur?

Kredi tahsis ücreti, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenmektedir. Kredi tahsis ücreti binde 5 olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusunda bulunan kişilerden eğer banka tahsis ücreti ister ise bu miktar binde 5’ten fazla olmamaktadır. Çekilen kredi miktarı ne kadar olur ise olsun tahsis bedeli binde 5’tir.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya masrafsız kredi veren birçok banka bulunmakta ve Türkiye’de hizmet vermeye devam etmektedir. Dosya masrafı olmadan kredi almak isteyen kişiler genellikle masrafsız kredi veren bankalara yönelmektedir. Dosya masrafı olmadan kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • QNB Finans Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Ziraat Bankası
 • ING Bank
 • Yapı ve Krediler Bankası
 • Türkiye Finans Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Odeabank
 • Akbank
 • Aktif Bank
 • Halk Bankası
belgesiz kredi veren bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Evet.Acil kredi ihtiyacımız var google yazdık belgesiz kredi veya gelir belgesiz kredi veren bankalar birçok site çıktı karışımıza tıkladık sıra sıra sitelere hepsinde bankaların kendi…

İlgili İçerik

Halk Bankası Dosya Masrafsız Kredi

Halk Bankası, Dost İhtiyaç Kredisi başlığı altında verdiği her bir kredi de ek masraf talep etmemektedir. Dost İhtiyaç Kredisi için en fazla 10 bin Türk Lirası veren Halk Bankası, vade üst limitini 60 ay olarak belirlemiştir. Bu kredi için %1,91 oranında faiz talep ederken herhangi bir tahsis ücreti kesintisi ise yapmamaktadır.

Ziraat Bankası Dosya Masrafsız Kredi

Ziraat Bankası masrafsız kredi vermektedir. Ancak masrafsız kredi her kredi türü için uygulanmamaktadır. Masrafsız tüketici kredisi kapsamında ek ücret talep etmeden ve tahsis ücreti kesmeden kredi vermektedir. Masrafsız kredi başvuruları sadece Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılabilmektedir.

Vakıflar Bankası Dosya Masrafı Olmayan Kredi

Vakıfbank masrafsız kredi imkanını belirlediği dönemler içinde uygulamaktadır. Her dönem Vakıflar Bankası tarafından uzun süreli kampanyalar başlatılmaktadır. 2020 döneminde ise Vakıfbank tarafından verilen birçok dosya masrafsız ihtiyaç kredisi bulunmaktadır.

Türkiye İş Bankası Tahsis Ücreti Olmayan Kredi

Türkiye İş Bankası masrafsız kredi veren bir bankadır ve sadece online platform aracılığı ile yapılan kredi başvurularından tahsis ücreti alınmamaktadır. Türkiye İş Bankası şube üzerinden aldığı kredi başvurularında tahsis ücreti kesintisi yapmaktadır. Bu neden ile başvuru yapacak kişiler hızlı kredi seçeneğini tercih etmektedir. Hızlı krediye 7 gün 24 saat boyunca kolay bir şekilde başvuru yapılabilmektedir.

QNB Finans Bankası Masrafsız Kredi

QNB Finansbank masrafsız kredi genel bir özellik olmayıp Vakıflar Bankası’nda olduğu gibi farklı dönemlerde yürütülen bir kampanyadır. Bu kampanya her sene faaliyete geçirilmekte ve dönem sonunda pasife aktarılmaktadır. QNB Finans Bankası her zaman olmasa da yıl içerisinde en az 1 dönem olmak üzere dosya masrafı olmayan ihtiyaç kredisi vermektedir.

Aktif Bank Dosya Masrafsız Kredi

Aktif Bank dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Düşük miktarda verdiği ihtiyaç kredisi için dosya masrafı almamaktadır. Dosya masrafı olmadan kredi alabilmek için başvurunun sadece online platformda yapılması gerekmektedir. Aktif Bank 7 gün 24 boyunca internet sitesi aracılığı ile kredi başvurularını kabul etmektedir.

N Kolay Kredi Dosya Masrafsız Kredi

N Kolay Kredi anında ihtiyaç kedisi veren bir platformdur. Anında ihtiyaç kredisi veren N Kolay Kredi, dosya masrafı istememektedir. Bu neden ile birçok kişi hem hızlı kredi alabilmek hem de daha az masraf ödemek için N Kolay Kredi’yi tercih etmektedir. 60 ay vadeli olarak verilen anında ihtiyaç kredisi ile birçok kişi hızlı bir şekilde kredi alabilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara N Kolay Kredi
Kredi Notu Düşük Olanlara Kolay Kredi

Kredi notu düşük olan kişiler için sağlanan en önemli kredi türlerinden bir tanesi, N kolay kredisidir. Kredi notu düşük olan kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını gideren…

İlgili İçerik
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.