2020 Yılı En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

2020 yılında en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankaların kredi hesaplamasını yapmak ve faiz oranları hakkında bilgi almak istiyorsanız cazip koşullarda kredi sunan bankaları ve kredilerinin detaylarını yazımızdan okuyabilirsiniz.

2020 Yılı En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

En düşük faizden ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlar için, faiz ve kredi özellikleri karşılaştırmalı bir yazı hazırladık. Birçok banka müşterilerine ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve eğitim kredisi başta olmak üzere çeşitli krediler sunmaktadır. Bu kredilerin faiz oranları, vade imkanları, geri ödeme seçenekleri birbirinden farklıdır. Düşük faizli ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşların bu farklı bankalar arasında karşılaştırma yaparak kendileri için en iyi olanın hangisi olduğunu bulması gerekir.

İhtiyaç kredisi
İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi başvurusu zaman zaman kişilerin nakit ihtiyaçlarının karşılamak için özel yada devlet bankaları tarafından belirli vade oranları ve faiz karşılığı sunulan en çok kullanılan…

İlgili İçerik

ING Bank’tan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

ING Bank düşük faizli kredi avantajı sayesinde düşük faizli kredi oranlarından faydalanarak nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Dilerseniz krediyi çekmeden önce, aylık ne kadar taksit ödemeniz gerektiğini, toplam ödenmesi gereken faiz oranını bulmak ve diğer kredi masraflarına ulaşmak için bankanın resmi web sitesinde yer alan ihtiyaç kredisi hesaplama makinesinden faydalanmanız mümkün.

ING Bank’tan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

ING Bank düşük faizli kredi başvurusunda istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra başvuru değerlendirilmeye alınır. Yanlış ve eksik bilgi bulunan evrak olması halinde kredi başvurunuz otomatikman reddedilir. Bu da sizin kredi notunuzun düşmesi anlamına gelir. Başvuru yaparken yanınızda bulundurmanız gereken belgeler arasında;

 • Son 2 aya ait fatura (doğalgaz, su, elektrik olabilir),
 • TC kimlik no bulunan kimlik belgesi (Sürücü belgesi, pasaport da geçerlidir),
 • Gelir belgesi (Ücretli çalışıyorsanız maaş bordosu, emekli iseniz emekli belgesi, çiftçi iseniz çiftçi belgeniz, serbest meslek ile uğraşıyorsanız vergi levhanızı getirmeniz gerekir)

ING Bank’tan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

ING Bank düşük faizli kredi faiz oranları güncel olarak siteden takip edilmelidir. İNG bank’ın sunmuş olduğu hizmet sayesinde en fazla 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Minimum kredi çekme tutarı ise 2 bin TL’dir. Kredinin vade süresi 3 ile 60 ay arasında değiştiğinden müşterilerin geri ödeme yapması kolaydır. En az ödemeniz gereken yıllık maliyet oranı yüzde 29 olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise yüzde 1,79’dur.

Garanti Bankası’ndan Müşterilerine Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası düşük faizli kredi sayesinde ev, araba, eğitim ve diğer önemli giderleriniz için nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Garanti Banka’sının sunmuş olduğu hizmet ile kredi çekmek isterseniz, 100 bin TL değerinde bir kredi için aylık 2 bin TL taksit ödersiniz. Bu da sizin toplam 27 bin TL harcama yapmanız anlamına gelir. Bu hesaplama 120 ay vadeli bir kredi için hesaplanmıştır. Aylık taksit miktarı çekilmek istenen kredinin tutarına göre değişiklik gösterecektir.

Garanti Bankası’ndan Düşük Faizli Ev Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Garanti Bankası düşük faizli ev kredisi başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Geliri gösteren belge,
 • Alınması planlanan evin tapusu.

Bu belgeler eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Dilerseniz bankanın resmi internet sitesinden ya da SMS ile ön başvuru yapabilir, daha sonra bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan Müşterilerine Düşük Faizli Ev Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Garanti Bankası düşük faizli kredi faiz oranları dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle güncel olarak takip edilmesi gerekir. Bankanın şu an faiz oranı yüzde 1,81’dir. Bu orana göre 100 bin TL değerinde bir kredi çekmek için aylık 2 bin TL taksit ödeyerek 120 ayda toplamda 247 bin TL ödemiş olursunuz. Vade miktarı 10 yıl olduğundan ödenmesi gereken toplam miktar yüksektir. Vade miktarını düşürüp, aylık taksit miktarını çoğalttığınız zaman, toplam ödenen maliyeti düşürmeniz mümkün.

Burgan Bank’tan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank düşük faizli kredi sayesinde bireysel kredi hakkınızdan faydalanarak rahat bir nefes almanız mümkün. Dosya masrafı yok. 36 aya kadar vade yapma fırsatınız var. Bayram kredisi, evlilik kredisi, borç kapatma kredisi ve diğer ihtiyaçlarınızın tümünü Burgan Bank ile karşılamanız mümkün. 40 bin TL’yi aşan nakit ihtiyaçlarınız için bankanın sunmuş olduğu diğer kredi olanaklarına bakabilirsiniz.

Burgan Bank’tan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Burgan Bank’tan düşük faizli kredi özellikleri avantajarı sayesinde müşteriler tarafından tercih edilen kredilerden ilk sıralarda yer alır. Bankanın sunmuş olduğu kredi kişiye özeldir. Düşük faizli olduğundan geri ödemesi kolaydır. 36 aya kadar vade yapmanız mümkün. Dosya masrafı ödemeniz gerekmez. Dilerseniz ferdi kaza sigorta paketi ya da sigortasız paket arasında tercih yapabilirsiniz. Krediyi kullanmak için şubeye gitme zorunluluğu bulunmaz. Cep telefonunuz ya da bilgisayarınızdan başvurunuzu yapabilir, kredinizin onaylanması halinde ATM’lerden paranızı çekebilirsiniz. Son olarak, kredi kullanmak için bankaya gelir belgesi göstermek zorunda da değilsiniz!

Burgan Bank’tan Düşük Faizli Ev Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Burgan Bank düşük faizli kredi faiz oranları müşterilerine rahat bir nefes aldırıyor. Minimum bin TL değerinde kredi çekebilir, vade süresini 3 ile 60 ay arasında tercih edebilirsiniz. 20 bin TL değerinde bir kredi çektiğinizi var sayarsak, yüzde 2,29 değerinde faiz ödeyeceğinizden, Toplam ödemeniz 31 bin TL olur. Hesaplama 36 ay vade için yapılmıştır. Aylık taksit tutarınız ise 881 TL’dir.

Ziraat Bank’tan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bank düşük faizli ihtiyaç kredisi sayesinde her türlü ihtiyacınız için kredi çekebilirsiniz. 60 aya kadar vade yapma imkanları ile düşük faiz oranları sizleri bekliyor. Kredi çekerken kredi vadesi boyunca müşterilere hayat sigortası yapılır. Dilediğiniz ödeme seçeneğini seçebileceğinizden ödeme planı esnektir. Şahsi ve maddi teminat alınır.

Ziraat Bank’tan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bank’tan düşük faizli kredi için başvuru yaparken farklı kanalları tercih edebilirsiniz. Düşük faizli ihtiyaç kredisi çekmek için başvuru yaparken kullanabileceğiniz bu kanallar arasında:

 • Bankanın şubeleri
 • İnternet şubeleri
 • Web sitesi
 • ATMler
 • Ziraat mobil uygulaması
 • Çağrı merkezi yer alır.

Ziraat Bank’tan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisine Başvuru için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bank’tan düşük faizli kredi için başvuru için evraklar tamamlanmadığı takdirde, başvurunuz değerlendirilmeye alınmamış olur. Başvuru yaparken yanınızda bulunması gereken evraklar arasında;

 • Başvuru formu
 • Çalışma tipinize göre gelirinizi gösteren belge
 • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi
 • Kredi notunuza ve genel durumunuza göre banka şubesinden istenebilecek diğer ek belgeler yer alır.

Halk Bank’tan Düşük Faizli İmar Barışı Kredisi

Halk Bank düşük faizli imar barışı kredisi ile 60 ay vade seçenekleri ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Faiz oranı yüzde 1,33’dür. Kredi kullanma üst limiti 20 bin TL’dir. 20 bin TL’nin üzerinde olan nakit ihtiyaçlarınız için faiz oranı 1,48 olacaktır. Düşük faizli ihtiyaç kredisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar imar barış başvurusunu e devlet sistemleri üzerinden yapabilirler. Çevre ve şehircilik İl Müdürlükleri’ne de başvuru yapabilirsiniz. Yanınızda başvuru sırasında yapı kayıt belgesi bulunmalıdır.

Bu bankaların yanında birde En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar hangileri olduğunu merak ediyormusunuz ? O zaman bu içerik tam size göre.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Abdullah dedi ki:

  bahsettiği oran aylık faiz oranı bankaların sunduğu yıllık faiz oranı…

 2. mustafa dedi ki:

  merhabalar benim borç paraya ihtiyacım var yardımcı olursanız savinirim

 3. Düşük faizli ihtiyaç kredisi 2017 dedi ki:

  Bizde bireysel ihtiyaç kredi faizi %0,89 . üstelik 3 ay ertelemeli ve 48 ay vadeli. 2 memuru veya esnaf kefil istiyoruz.

  1. TUĞÇE dedi ki:

   Sizde neden o kadar iletişim için bana ulasin

  2. ahmet dedi ki:

   kulağa bankaymışsınız gibi gelmiyor. bankalarda ve diğer finans kuruluşlarında o kadar düşük faizli kredi yok. insan şüpheye düşüyor.